Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak közt van aki egziszten...

Férfiak közt van aki egzisztencia és karrier nélkül is képes magabiztos, kiegyensúlyozott, és tényleg boldog lenni?

Figyelt kérdés

"egzisztencia és karrier" hiánya alatt nem arra gondolok hogy egy csöves, alkoholista, hajléktalan vagy kocsmázó.


Hanem hogy úgy képes 100%-ig magabiztos, kiegyensúlyozott és boldog lenni, hogy saját ingatlana sincs, csak bérel, tud mit enni, tud hol lakni, teljesen alap szinten él, csak annyit keres amivel fenntartja magát?


Vagy aki így él az legtöbbször szorong ez miatt?



2023. máj. 18. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"saját ingatlana sincs, csak bérel, tud mit enni, tud hol lakni, teljesen alap szinten él"

. A jelenlegi árak mellett ez elég jó keresetet feltételez.

2023. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

# 1


attól függ hol, van ahol olcsón is lehet. Vidéki megyeszékhelyen én meg tudtam oldani hogy mindennel együtt 100 ezerért bérlek belvárosi 30 nm-es lakást.

2023. máj. 18. 12:16
 3/13 anonim ***** válasza:
#2: és add hozzá a többit.
2023. máj. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 3


igen de a többit hozzáadva is kihozható egy nettó átlagbérből amire nem mondható hogy egzisztenciám van, nem?

2023. máj. 18. 12:24
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

“saját ingatlana sincs, csak bérel”


Aki megveszi az ingatlant, az is bérli, csak kifizette előre a bérleti díjakat egy életre egyben, és reménykedik hogy minél később omoljon össze az odú, meg hogy értékes lesz az 50 év múlva is.

2023. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne elmondani? A többség átlag bér alatt keres (ezt bizonyítja, hogy a mediánbér jóval az átlagbér alatt van), akkor miért ne lehetne egzisztenciának nevezni?

Miért kell egyáltalán lenézni, ha valamiben a középértéket képviseljük?


Ráadásul sok embernek mást jelent az, hogy most mekkora összeg jön át havonta a számlájára. Kicsit konkrétabban fogalmazz, hogy mire vagy kíváncsi, hogy kiket hasonlítasz össze kikkel jövedelem és karrier szempontjából: nekem például nagyon fontos, hogy amit csinálok, annak legyen értelme, ezért folyamatosan képzem is magam, sokat válogatok a munkalehetőségeket illetően. Ehhez képes volt egy kollégám, aki egy egyszerű adminisztrátori munkát végzett, így megvolt az anyagi háttér, hogy komolyan fotózzon, illetve évente egyszer elutazzék Dél-Ázsiába. Nem hiszem, hogy különösebben érdekelte a munka, amit csinált, méégis ő a munka terén jóval kieegyensúlyozottabbnak mutatkozott, mint én.

2023. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jaj, 5ös, ezt a kocsmafilozófiát hagyd már....


Kérdező!

Az alapfeltevés érdekes. Mintha azt vennénk alapul, hogy egy férfi csak a pénzben találja meg az önbecsülését, az önbizalmát.


Amit leírtál az az, hogy az élet anyagi dolgaira nincs gondja. Ez jó, hisz biztonságban van. Persze nem árt, ha van némi anyagi tartaléka is, de ez részletkérdés, átlag keresetből is fel lehet építeni egy stabil anyagi hátteret.


De mi köze ennek a magabiztossághoz és kiegyensúlyozottsághoz? És főleg a boldogsághoz?

2023. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem rosszbol de egzisztencia nelkul eleg nehez elni. Szoval most en szemelyesen nem szorongok meg nem erdekel az hogy nekem nincs 7 szamjegyu fizetesem vagy 8 szamjegyu autom. De van egy jo munkam, egy jo autom ami miatt mar sokan elokapjak a te is csak egy ujgazdag vagy kartyat. Van egy lakasom amit tudok havonta fizetni. Valamit megkivanok akkor meg tudom venni, nyilvan itt gondolok arra hogy mit tudom en szeretnek egy nagyobb tv-t akkor nem kell szamolgatnom honap vegen hogy mit fogok enni. Szoval teljesen meg vagyok elegedve az eletemmel, es innentol csak feljebb tervezek menni tekintve hogy 23 eves vagyok csak. Egy sajat lakas meg neha annyi szopassal jar hogy inkabb jelenleg nem is kene. Majd egy kertes hazat szeretnek pesten, kesobb de az meg nagyon tavoli jovo.
2023. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

“Jaj, 5ös, ezt a kocsmafilozófiát hagyd már....”


Így érvelnek a kocsmában is? :D

2023. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs, mivel a nők a biztonságot keresik és így tehát hacsak nem homi az illető, akkor törekedni fog a biztos anyagiak megteremtésére és boldogtalanul éli meg azt, ha nem tud sikeres lenni vagy legalább egy szintet fenntartani önmaga és a családja számára.
2023. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!