Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatja az ember...

Honnan tudhatja az ember saját magáról, hogy nárcisztikus?

Figyelt kérdés
Pszichológus hogy tudja leszűrni? Biztosra meg tudja mondani?
2023. máj. 19. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább az emberek visszajelzéseiből értheti meg valaki, hogy amiket csinál az nem jó. Illetve juthat végül olyan következtetésre, hogy nárcisztikus.


Bár pont a nárcisztikus személyiség ami tud olyan lenni, hogy az emberekből kicsikarja a számára fontos dolgokat, tehát általában pozitív visszajelzéseket kapnak a tetteikre, ami nem gondolkodtatja el őket azon, hogy gond lenne velük. Tehát az emberek hülyék... inkább megtűrik maguk mellett a nárcisztikusokat, vagy egyenesen kiszolgálják őket. Szóval a legtöbb nárcisztikusnak igazándiból előnye van ebből a személyiségzavarból, tehát nem hogy elgondolkodtatná őt bármi, hanem folyamatosan meg van erősítve széméra, hogy amit csinál, az jó. Tehát ha valahol családban,baráti társaságban ilyen van, akkor közös fellépés kell a nárcisztikusért, hogy észrevegye magát,hogy tudjon változtatni a viselkedésén, gondolkodásmódján.

2023. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint, aki az, az tudja magáról, de van annyira okos, hogy ne ossza meg másokkal, mivel akkor senki sem bízna meg benne többet. Ezek az emberek viszont büszkék arra, hogy tudnak másokat manipulálni és irányítani. És csak olyan emberekkel veszik körül magukat, akiket lehet manipulálni és irányítani. Szóval ha a környezetedben mindig az van, amit te akarsz és csak olyan emberekkel barátkozol, akik azt csinálják, amit te akarsz, akkor jó eséllyel nárcisztikus vagy. Más, amit észrevettem, hogy a nárcisztikusak csak és kizárólag saját magukról beszélnek, nem kérdeznek a másiktól vagy érdeklődnek, mutatnak szándékot, hogy a másikat megismerjék. Mindig ők a téma.
2023. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus teszteket töltet ki vele és beszélget. Ha elég hosszú a folyamat, akkor meg tudja állapítani biztosra, ha valaki nárcisztikus. Vannak olyan tesztek, amiket elvileg nehéz becsapni. Amúgy nehéz diagnosztizálni, mert általában intelligensek és jól meg tudják játszani magukat.
2023. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy saját magadról tudd, ahhoz intelligesnek kell lenni, nem kicsit

Ha családtagokra is jellemző, akkor még nagyobb az esély

De van nárcisztikus személyiségzavar is.


Saját páldámból kiindulva

2023. máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én már a képébe vágtam egy párszor a férjemnek, először megrökönyödött, aztán visszatért a nárci énje és csak nevet rajtam. Persze, 1 barátja sincs, egy gyereke sem beszél vele, egy testvére sincs aki szeretné és a munkahelyén sincs egy ember sem aki kedvelné. Ezért van rám szüksége, hogy kapjon valami pozitív visszajelzést bár tőlem nem kapja meg, de nekem előadja a sikereit . Úgy kellene neki a dícséret mint egy 5 évesnek.
2023. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!