Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A családos emberek általában...

A családos emberek általában jobban eltudják fogadni az öregedést?

Figyelt kérdés

A mai világban valahogy nagyon nehezen tudják elfogadni az emberek, hogy öregszenek. Valószínűleg régen is volt egyfajta nosztalgia a fiatalság iránt, de az idősek felé több tiszteletet adott a társadalom és valahogy bölcsességgel ruházta fel őket. Ma meg igazából az van, hogy pont az idősek azok, akik nem tudják kezelni a digitális eszközöket és ezért nem tűnik már hasznosnak az ő tudásuk.

A fogyasztói kultúra is arra sarkallja az embereket, hogy minél több élményt kell begyűjteni és mindig kellően fiatalnak érezhetik magukat az új dolgok kipróbálásához. Vannak ilyen mondások is, hogy a 40 az új 30. Viszont mégis ott van azért, hogy sok ember arcán egy kis negatív érzés látszódik, ha megkérdezik hány éves és kiderül, hogy elmúlt már 30 vagy 35 és nincs családja vagyis a társadalom már nem legitimitálja annyira a lazább, bulizós életstílust, mint a fiataloknál. A családosok ellenben még örülhetnek is, ha öregszenek, mert látják növekedni gyerekeiket majd esetleg unokáikat. A fiatalság eszménye ígyis úgyis elmúlik mindenkinél.



2023. máj. 20. 19:29
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
84%
Unalmas embereket megértem, miért kell nekik valaki, akinek muszáj ott lenni velük, ezt aláírom. A barátaidat nem kötelezheted, hogy végighallgassák az unalmas gondolataidat. A párodat sem, de ha két unalmas ember oda-vissza dobálja a labdát, az végül is lehet az illúziója valaminek.
2023. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem unatkoztam, csak mert egyedül mentem valahova. Megosztani az élményt pedig utána is tudom, ha valakivel beszélgetek és szóba kerül. Komolyan ítéletidőig várni kellett volna másokra, hogy eljussak olyan helyekre, ahova szeretnék, csak mert esetleg nincs kivel menni? Hülyeség.
2023. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
0%
Te érted a saját hablatyodat?
2023. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
81%
33-as, ezt kinek címezted?
2023. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
86%
Nekem. Nem érti, hogy unalmas ember, és ezért akar családot.
2023. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
0%
Szóval az unalmas emberek miatt létezik még az emberiség. Ok.
2023. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként nagyon sérültek vagytok.
2023. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem vagyok hajlandó szarul érezni magam csak azért, mert te azt mondod, hogy egyedülállóként szarul kéne éreznem magam, akkor büszkén vállalom, hogy a te világlátásod szerint sérült vagyok. :-D
2023. máj. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
84%

Cica, te nyafizol itt, hogy szar az életed.


Jobban elfogadják-e a családosok az öregedést? Nem. A "családtalanok" sem. Ehhez semmi köze a családnak.


Annyi lehet benne, hogy nekem egyedülállóként rengeteg időm van gondolkozni. Itthon fekhetek a plafont bámulva és filózhatok, hogy mi lehet a halál után, tudatosan megpróbálom elképzelni a tudattalanságot, ami lehetetlen. Míg akinek ott a gyerek, az nem ér rá ilyenekre, mert azon gondolkozik, hogy rajzórára kell temperakészlet (v nem tudom, manapság mik kellenek), mindig van valami, ami felületesen lefoglalja. Ez létezik, és logikus.


De magával az öregedéssel nem elfogadóbb egyik oldal sem. Plusz én többször elolvastam a kérdező kifejtését, és nem nagyon derül ki, mit is takar ez az elfogadás, ha nem azt, amiről beszélek.

2023. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
0%

A halál után nincs semmi.

Miért nem élvezed a jelent ahelyett, hogy üres dolgokról filozofálnál?


Amúgy egyetlen dologért irigyellek, cica.

Az pedig az, hogy nem érdekelnek téged a derékfájdalmak, tarkófájdalmak, lassabban múló másnaposság, ráncok a szemed és a szád körül, ha sportolsz, abban lassabb fejlődés és több sérülés, és az, hogy túl vagy életed felén úgy, hogy semmit sem értél el.



38


Hát ha leszólod azt, aki társas lény, aki nem egyedül utazgat és unja szarrá magát és nem élvezi, amit lát, mert egyedül van és le is pontozod, akkor sérült vagy.

Eleve fura mondjuk egyedül utazni.

2023. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!