Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A családos emberek általában...

A családos emberek általában jobban eltudják fogadni az öregedést?

Figyelt kérdés

A mai világban valahogy nagyon nehezen tudják elfogadni az emberek, hogy öregszenek. Valószínűleg régen is volt egyfajta nosztalgia a fiatalság iránt, de az idősek felé több tiszteletet adott a társadalom és valahogy bölcsességgel ruházta fel őket. Ma meg igazából az van, hogy pont az idősek azok, akik nem tudják kezelni a digitális eszközöket és ezért nem tűnik már hasznosnak az ő tudásuk.

A fogyasztói kultúra is arra sarkallja az embereket, hogy minél több élményt kell begyűjteni és mindig kellően fiatalnak érezhetik magukat az új dolgok kipróbálásához. Vannak ilyen mondások is, hogy a 40 az új 30. Viszont mégis ott van azért, hogy sok ember arcán egy kis negatív érzés látszódik, ha megkérdezik hány éves és kiderül, hogy elmúlt már 30 vagy 35 és nincs családja vagyis a társadalom már nem legitimitálja annyira a lazább, bulizós életstílust, mint a fiataloknál. A családosok ellenben még örülhetnek is, ha öregszenek, mert látják növekedni gyerekeiket majd esetleg unokáikat. A fiatalság eszménye ígyis úgyis elmúlik mindenkinél.



2023. máj. 20. 19:29
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
86%

Merev antialkoholista? Neked kell a pia ahhoz, hogy ne legyél merev?


Nem gondolod, hogy a pia hiánya az egyik ok, ami miatt nem ráncosodom? Plusz 30 évesen elég kevés emberen "fognak az évek", ahhoz nagyon szar életet kell élni.


A barátokat meg nem fárasztom, szívesen beszélgetünk. Ezért vagyunk barátok.


De közben megmutatod magad, neked akkor ezért fontos a kapcsolat, mert minden terhedet a párodra raknád.

2023. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
0%

Igen, esténként beszélgetnénk, ami azt is jelenti, hogy egymás részévé válnánk, támogatnánk egymást jóban, rosszban. Nem egyedül küzdene meg az ember jóval és rosszal, mindenféle háttértámogatás nélkül, mint szingliként.


A párja az embernek a másik fele.


De amúgy attól se vagy különb másoknál, hogy aszociális vagy.



Te egészségmániás vagy, vagy mi??


1-2 hetente egy-két pohár bor senkinek se árt.

Ha találkozik az ember egy ilyennel, az megáll egy pillanatra, hogy jéé, nem értem, de ő tudja. De te vered is a melled rá. Nyuszi, nem árt a többieknek az alkohol ennyire, sőt, legfőképpen SEMENNYIRE. Sajnálom, nem vagy több nálunk.


HA nem vagy ráncos, az genetikai lottó, ha nem vagy "középkorús" közérzetre, kinézetre 30 évesen, az genetikai lottó.

2023. máj. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
84%

Megint csak az derült ki, hogy te lenézed magadban az ivást. Ugyan mivel verem magam arra, hogy nem iszok? Linkeld már be. Nem vagyok egészségmániás, nem szeretem a piát. A gombát meg a barnarizst sem szeretem. Amit nem szeretek, nem fogyasztok, azt hittem, mindenki így csinálja.


Nem sok 30-ast ismersz, vagy nagyon rosszul nézel ki. Sok a csillag még mindig a laboron?


A párod nem a másik feled, két egész ember vagytok, akik megosztják az életüket.

2023. máj. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
0%

"A párod nem a másik feled, két egész ember vagytok, akik megosztják az életüket"



Ez csak egy másik megfogalmazás ugyanarra.



Nagyon rosszul nézek ki, mint mindenki.



Miért villogtál akkor, hogy szerinted azért nem vagy ráncos, mert nem iszol???


Amúgy úgy megnéznék rólad egy képed.

2023. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!