Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A családos emberek általában...

A családos emberek általában jobban eltudják fogadni az öregedést?

Figyelt kérdés

A mai világban valahogy nagyon nehezen tudják elfogadni az emberek, hogy öregszenek. Valószínűleg régen is volt egyfajta nosztalgia a fiatalság iránt, de az idősek felé több tiszteletet adott a társadalom és valahogy bölcsességgel ruházta fel őket. Ma meg igazából az van, hogy pont az idősek azok, akik nem tudják kezelni a digitális eszközöket és ezért nem tűnik már hasznosnak az ő tudásuk.

A fogyasztói kultúra is arra sarkallja az embereket, hogy minél több élményt kell begyűjteni és mindig kellően fiatalnak érezhetik magukat az új dolgok kipróbálásához. Vannak ilyen mondások is, hogy a 40 az új 30. Viszont mégis ott van azért, hogy sok ember arcán egy kis negatív érzés látszódik, ha megkérdezik hány éves és kiderül, hogy elmúlt már 30 vagy 35 és nincs családja vagyis a társadalom már nem legitimitálja annyira a lazább, bulizós életstílust, mint a fiataloknál. A családosok ellenben még örülhetnek is, ha öregszenek, mert látják növekedni gyerekeiket majd esetleg unokáikat. A fiatalság eszménye ígyis úgyis elmúlik mindenkinél.



2023. máj. 20. 19:29
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%
Te ítélkezel azok fölött, akik egyedülállóként is teljes életet tudnak élni. Csak nem értem, neked ezzel mi a bajod, mi hatással van rád az, hogy más másképp érzi jól magát. Vannak barátaim, akikkel beszélgetek, nem vagyok magányos, csak párkapcsolatom nincs, és gyerekeim nincsenek. Megjegyzem, mérföldekkel jobb az életem, és az emberi kapcsolataim, mint egy olyan szülőnek, aki zsarolja a gyerekeit. Nincs jogod a saját boldogságodat más embertől függővé tenni, és ezzel terhet róni más emberre, amit ő nem kért. Fura egyedül utazni? Miért? Én élvezem. Nem kell alkalmazkodni senkihez, úgy osztom be az utazási időt, ahogy én akarom, oda megyek, ahova én akarok, azt nézem meg, amit én akarok, ha 30 km-t akarok túrázni, nem kell más nyavalygását hallgatnom 5 km után, hogy forduljunk vissza, mert nem bírja, nem hisztizik senki nekem a tömegközlekedésen, hogy autóval mennyire kényelmesebb lenne, perceket eltölthetek egy virág fotózásával, megcsodálhatok mindent, ami mellett a rohanó ember elmegy, és észre sem veszi. Aztán persze mikor mesélek ezekről az utakról, irigykednek, vágyakoznak, pedig bárkinek lehetősége lenne rá, én többször hívtam már másokat, ide akarok menni, egyeztessünk, gyertek, nem jöttek, így jártak, én mentem, nem vártam, hogy eldöntsék, mire nyugdíjba mennek, hogy jönni akarnak-e vagy sem. Ja, bocs, egyszer jött velem valaki, az csoportos buszos utazás volt még a pandémia előtt, de vele is több utazást egyeztettem korábban, mire egy összejött.
2023. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
0%

És az nem hiányzik, hogy amikor belevágsz valamibe, valaki melletted legyen, ha fáj valami, melletted legyen? Nem hiszem el, hogy ne hiányozna....


Utálok a "boldogságról" filozofálni, mert üres...

Ellenben a többségünk társsal érzi jól magát, ez a normális, erre születtünk.

Nem a férfitól teszem függővé, hogy jól érezzem magam, hanem a jelenségtől, hogy haladok az emberi élet legfontosabb pilléreivel és van TÁRSAM.


Fura, ha nem unatkozol egyedül.


A barátok 5 mondatig érdeklődnek amúgy, megsúgom. A másik feled többig...

2023. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
86%
Ezek szerint neked nincsenek BARÁTAID, ha így gondolkodsz a barátságról. Nekem vannak.
2023. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
73%

Aki unatkozik egyedül, az unalmas ember. Nem tudok neked példát mondani, hogy mikor unatkoztam utoljára.


Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de nem fáj semmim, tök jól megy az edzés, nincsenek ráncaim, és soha nem ittam alkoholt. 60 év felett ezek tuti elő fognak jönni, de most?


(Te amúgy nem az a csokimániás autista vagy, aki szerint 30 évesen mindenki lerobban?)

2023. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
0%
😅😅😅😅😅😅😅😊
2023. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
2023. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
0%
😅😅😁😁😆😆
2023. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként nem lennék a barátaitok... Már ha külön személyek vagytok.


A gyakorin lógtok állandóan, ott veritek a melleteket a tökéletességetekre, az egyikőtök merev anti-alkoholista és erre veri is a mellét, hazudozik, hogy csak rajta nem fognak az évek a világon, mindenki hülye, csak ő helikopter, a másik ezek szerint olyanokkal fárasztja a barátait, ami egy párkapcsolatban tartozik a másikra esti összebújós beszélgetés keretében.

2023. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
86%
Látom, elfogytak az érvek, megjött a személyeskedés. :-D Semmiképpen sem tudod elfogadni, hogy nem egyedül a te elképzelésed szerint élhet egy ember teljes életet. Te miért nem egy párkapcsolatban beszéled meg ezeket a dolgokat?
2023. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
0%
Mert még alakul...
2023. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!