Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A családos emberek általában...

A családos emberek általában jobban eltudják fogadni az öregedést?

Figyelt kérdés

A mai világban valahogy nagyon nehezen tudják elfogadni az emberek, hogy öregszenek. Valószínűleg régen is volt egyfajta nosztalgia a fiatalság iránt, de az idősek felé több tiszteletet adott a társadalom és valahogy bölcsességgel ruházta fel őket. Ma meg igazából az van, hogy pont az idősek azok, akik nem tudják kezelni a digitális eszközöket és ezért nem tűnik már hasznosnak az ő tudásuk.

A fogyasztói kultúra is arra sarkallja az embereket, hogy minél több élményt kell begyűjteni és mindig kellően fiatalnak érezhetik magukat az új dolgok kipróbálásához. Vannak ilyen mondások is, hogy a 40 az új 30. Viszont mégis ott van azért, hogy sok ember arcán egy kis negatív érzés látszódik, ha megkérdezik hány éves és kiderül, hogy elmúlt már 30 vagy 35 és nincs családja vagyis a társadalom már nem legitimitálja annyira a lazább, bulizós életstílust, mint a fiataloknál. A családosok ellenben még örülhetnek is, ha öregszenek, mert látják növekedni gyerekeiket majd esetleg unokáikat. A fiatalság eszménye ígyis úgyis elmúlik mindenkinél.



2023. máj. 20. 19:29
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
89%
De van, akinek jó egyedül. Társaság kell a legtöbb embernek, de párkapcsolat nem.
2023. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
0%
Párkapcsolat nélkül hol a társaság?
2023. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
86%

"Nemcsak a fiatalságomat temethetem, hanem végzetesen el vagyok maradva így az életem felénél."


Nem vagy elmaradva, ez a te életed.

2023. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
0%

Ez a szar? Hát kösz szépen...

Én élményeket, férjet, gyereket akartam volna, nem a felét végigtanulni

2023. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
86%

"Párkapcsolat nélkül hol a társaság?"


Ha neked párkapcsolat nélkül nincs társaság, az elég szar dolog lehet. Nekem vannak barátaim például. Párkapcsolatot meg nem akarok. Én a szerelmet testiségben nem tudom igazán átélni, inkább érzelmi szinten, ez viszont egy párkapcsolathoz kevés. Amúgy is egy diszfunkcionális családban nőttem fel, rosszak a kötődési mintáim. Sokat fejlesztettem magamon, de ettől még én nem akarok párkapcsolatot, és nem érzem magam magányosnak.

2023. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
84%

Te döntöttél így.


Társaság a szüleid, testvéreid, egyéb rokonok, barátok.

2023. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
12%

25


Te tudod.


Nálam mindenki más munkarendben dolgozik, tanul, családja van. Sokat ülök otthon, mert nincs kivel menni. 2-3 órán túl unalmas egyedül a kimozdulás, meg azért vannak gondolataim, amiket megosztanék másokkal.


A legfájdalmasabb, hogy minden harcommal tökegyedül vagyok, senki se biztat, bátorít, senkit se érdekel, mi van velem. Baráttal 2-3 mondatban lehet megbeszélni, sok barátom maga is 2-3 mondatban mondja el.


Persze így nemcsak velem nem törődnek, nekem sincs kivel.


26


A körülmények miatt, igen. De attól még egy szr és nem élet.



Sokkal jobban elfogadnám amúgy a tükörben látottakat, a gyógyszereket, a fájdalmakat és azt, hogy túl vagyok a felén, ha:

- túl lennék egy rakás utazáson kettesben, a párommal,

- lenne gyerek,

- kezdődnének már a gyerekes utazások.

Úgy elértem volna, amit biológiailag és az élet menete alapján praktikus, akkor, amikor praktikus.



Most így mi lesz?


Minden normális ember foglalt, randivonalon jelölnek 45-50 körüliek... Lassan kicsúszom a gyerekvállalásból és irtó öreg leszek, mire érettségizne....

2023. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
12%

Apum alkoholista, láncdohányos, súlyos beteg, megrángatta az élet. Anyám pszichiátriai beteg.

Féltesóim vannak.

Egyéb rokonok kétszinűek és már kiskoromban összevesztek velük apum és apai nagyszüleim.


Tehát ez a rész is csodás....


Az élet rendje, ugye?

2023. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
79%

"Sokat ülök otthon, mert nincs kivel menni."

Sose értettem azokat, akiknek kísérő kell, hogy menjenek valahova. Én most hétvégén voltam városnéző kiránduláson Egerben, nem csoporttal, csak a kutyámmal egyedül, voltam már egyedül moziban is, színházban is, külföldi kiránduláson is...

2023. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
0%

Nem unatkoztál???

Plusz nem akartad senkivel megosztani a gondolataidat?



Én most voltam úszni, utána 4 km séta egy dombra, hát már untam...

2023. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!