Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is zavar ha pl rendelt...

Titeket is zavar ha pl rendeltek valami csomagot az internetről és az egyik családtagotok felbontja a neked érkezett csomagot?

Figyelt kérdés

2023. máj. 20. 21:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Zavarna, de hála égnek az én rokonaim nem bontogatják másnak a csomagját. Ha nekem csomagom jön, mindig odarakják az asztalomra, amikor hazaérek, akkor én bontom ki. Nem is szokták kérdezni sem, hogy mi van benne, ha magamtól nem mondom el, akkor nem tudják, mit rendeltem.
2023. máj. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Alapveto illemszabaly.
2023. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer anyám kibontotta. 17 éves voltam, tudta, hogy rendeltem valamit, mondtam ha nem vagyok otthon, vegye át (azt nem mondtam, hogy bontsa ki), jött a postás, ő meg ki is bontotta, aztán kiderült, hogy az a szomszédnak jött, csak ő úgy gondolta, az enyém és kibontotta. Utána meg szégyenkezett.
2023. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Engem nagyon zavar. Anyám és apám úgy élnek, hogy nincs titkuk egymás előtt, bárki felbonthatja bárki levelét, tudják egymás összes jelszavát, ami valahol egyrészt praktikus, meg szép, másrészt meg én nem lettem ilyen, nyilván én sem titkolok el dolgokat előlük, és már külön élek, de időnként egy-egy eltévedt levél elmegy a szüleimhez. Az egyik ilyen az volt, mikor volt egy barátnőm, egy osztálykiránduláson ismertem meg 11 évesen Erdélyben, évekig leveleztünk, kézzel írt leveleket küldtünk egymásnak, lefújtuk parfümmel a papírt, elrejtettünk valami apró ajándékot benne, stb, egyszer csak nem írt vissza, aztán évek múlva megpróbálta velem felvenni a kapcsolatot, egy nagyon cuki MAGÁNlevélben.

Még gyerekként anyám sokszor kibontotta azokat a leveleket amiket ő írt, és iszonyat fecseszett, mert az nekem jött, nyilván elmondom, mit írt, ha kíváncsi, akár oda is adom elolvasni, de hadd legyek már az első, aki elolvassa, nekem írták. De benyeltem, mert kölyök voltam.

13 évesen én küldtem egy levelet ennek a lánynak, tettem a borítékba egy karkötőt is, viszont sosem kaptam rá választ. Egy évig naponta eszembe jutott, hogy miért nem ír, vártam a postát, hogy hátha, aztán elengedtem a dolgot, messze vagyunk egymástól, két évvel idősebb volt, mint én, tehát mondom biztos lettek új barátai a középiskolában, és ráunt erre a dologra, és azért nem ír.

2020-ban nyáron hazamentem egy év után, és már addigra rengetegszer elmondtam anyának, hogy ha a NAV, vagy a rendőrség, vagy bármely szolgáltató vagy hatóság ír nekem, azt kérem, hogy bontsa fel, és küldje el, mert fontos, de ami magánlevél, azt lesz szíves félretenni, és majd kibontom, ha megyek, vagy esetleg utánam küldeni, mert ő tudja, hol lakom most. Na, hazamentem, anyám átadja a postát, nyilván az összes levél bontott, de azt hittem, hogy mindegyik a telefonszolgáltatótól meg az optikustól van, de nem... Ott figyelt benne Blanka levele is, aki leírta, hogy sajnálja, hogy nem válaszolt az utolsó levelemre, csak elfelejtette, és tudja, hogy eltelt több, mint 10 év, és ez gyermeteg, de nemrég megtalálta a levelem, amit akkor írtam, és lehet, hogy gyermeteg, lehet, hogy már nem is emlékezek rá, de ő szeretné újra felvenni a kapcsolatot, aztán hosszan részletezte, hogy mi történt vele azóta. Én nem vagyok egy érzékeny ember, mondhatni egy tuskó vagyok, de baromira bőgtem, ahogy olvastam a 2020-ban kézzel megírt levelét, amit lefújt valamilyen parfümmel, hogy illatos legyen, és beletett egy karkötőt is, válaszul arra, amit én küldtem neki, 13 évvel ezelőtt.

Annyira felcseszett, hogy anyám ezt kibontotta, és elolvasta, egyrészt előbb, mint én, másrészt meg, semmi köze hozzá, nem neki írták, nyilván elmondtam volna, hogy Blanka felvette velem a kapcsolatot, de azt ő nekem írta, szerintem kínosan érezné magát, ha tudná, hogy anyám elolvasta. Meg amúgy is, felnőtt vagyok, a levéltitok legyen már levéltitok, úgy döntöttem, hogy megleckéztetem anyámat, rendeltem a címére a saját nevemre egy ordenáré hatalmas műbránert, seggdugót, gésa-golyókat, meg őszintén szólva még nem tudom, miket. Azt tudom, hogy én azt a csomagot azóta sem kaptam meg, de 2022-ben kihívtam a rendőrséget egy olyan esethez, mikor valakit elütöttek, majd elhajtottak, én ezt járókelőként végignéztem, elsősegélyt nyújtottam a sérültnek, megjegyeztem a rendszámot, meg minden, szóval behívtak tanúnak. Anyám őrjöngve hívott fel, hogy "tudni akarom, miért levelezik veled a rendőrség", elmondtam neki, mi történt, és boldogan nyugtáztam, hogy ezek szerint hatásos volt a dolog, már nem bontja ki a leveleim, mert ha megtette volna, akkor tudná, hogy tanúnak megyek egy közlekedési baleset miatt, nem vagyok bajban. De ezek szerint a szexjátékos doboz volt az utolsó nekem érkező küldemény, amit kibontott. Mondjuk azt azóta sem tudom, hogy hova lett, de legalább anyám nem bontogatja már a leveleim, meg örülök, hogy Blanka újra része az életemnek, és most még egy városban is lakunk, szóval nagyon boldog vagyok, van egy gyerekkori barátom, meg egy édesanyám, aki nem nyitja ki a postám.

2023. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Bálint6969 ***** válasza:
Igazándiból a levéltitok megsértése bűncselekménynek számít, törvényileg még a családtagjaid se bonthatnák fel az emgedélyed nélkül. Ezuel együtt igen zavaró, főleg ha nagyon vár az ember valamit
2023. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!