Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » “Minel intelligensebb valaki...

“Minel intelligensebb valaki annal antiszociálisabb.” Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már ezt, meg olyanokat hogy minel hangosabb valaki, annál butább.

Ahogy idősödöm észreveszem ezeket és egyre jobban igaznak tartom.

Olyan dolgokban is minel kisebb baja van valakinek az életben, annál jobban túlreagálja, míg akinek valóban nagy a baj, nem mondogatja másoknak.

Sokszor úgy érzem ismerősökkel való beszelgetésben, hogy “”le kell sullyednem”” egy szintre. Tudom, csúnyán hangzik és nagyképűen de nem tudom másképp mondani. Nem a valódi énem, valódi szókincsem, valódi érdeklődési körömről beszélek, mert nem értenék ami bennem van.

Van ezzel még így valaki?


2023. máj. 21. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Ez egy nagyképű sz@r duma azoktól a magas IQ-jú de alacsony EQ-jú emberektől akik nem tudnak beilleszkedni

Nekem mindkettő átlag feletti és ahogy idősödöm egyre elfogadóbb vagyok.Nem várom hogy egy ember aki aznap a társaságom kiemelkedően intelligens legyen,elég ha nem rosszindulatú vagy gonosz és van egy közös témánk

Ellenben az extrém intelligens de teljesen zárkózott barátnőm egyre jobban irritál azzal hogy szerinte mindenki hülye 💁🏼‍♀️

2023. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

#2

köszönjük emese

2023. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Még egy gondolat Emesétől.

Azért mert antiszociális vagy nem leszel intelligens,fordítva nem működik,tudod mint a dagadt csajoknál azért mert csúnya nem lesz okos 🙂

2023. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez butaság. Nem függ össze ennyire szorosan a kettő. Intelligens emberek is meg tudják találni a társaságukat, akik nem fárasztják őket a butaságukkal.


Rengeteg okos embert ismerek, egyetemistákat, kutatókat, orvosokat, akik egyben mérnökök is stb. Egyáltalán nem antiszociálisak. Van barátiköröm, ami matematikusokból és fizikusokból áll többnyire. Professoraimmal is voltam anno bulizni cikkpubblikálás előtt-után. Nem gondolom őket butának.


Lehet benne valami, de így nem igaz. Illetve ha így érzed, keress új társaságot.

2023. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Mi? Tudod egyáltalán, hogy mit jelent az antiszociális? Hogy jön ez ide?

A második is marhaság, honnan tudod, hogy kinek mekkora problémái vannak és mindent megoszt-e veled? Bele látsz a fejükbe? Nem reprezentatív, ha csak annyit tudsz, ami eljut hozzád. Főleg ha valaki a problémáitól függetlenül nem az a mindent kibeszélős típus.

Az meg, hogy nincs a "szinteden" barátod, arról te is tehetsz, ha bizonyos körökben mozogsz, akkor nem kéne, hogy ilyen gondod legyen.

2023. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Aszociálisra gondolhatott a kérdező. Tátsaságkerülőkre.

Vagy valóban az antiszociálisokra? Akik szándékosan ártanak másoknak? Akik nem tudnak és nem hajlandóak viselkedni közösségben?

2023. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmi támogató kapcsolatban előfordul, hogy le kell süllyedni a szintedről, de ezt te vállalod.


Az hogy ki hogyan látja a saját helyzetét az a saját hozzáállása a dolgokhoz.

2023. máj. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább arról van szó,hogy tudni kell,bizonyos emberek előtt mit és,hogyan mondasz,miről beszélsz.Lesz aki megért,lesz aki nem.Van munkatársam,akinek azt sem mondom el,hogy hétvégén hány halat fogtam,mert nem hiszi el,hanem elkezd élcelődni rajta,kiforgatja,mivel ő sikertelen volt a horgászatban mikor kipróbálta,és ezt nem bírja elviselni.Vagy múltkor szóba került a melegek elleni fizikai erőszak,mondtam,hogy indokolatlan valakit megütni pusztán a nemi irányultsága miatt,mire két munkatársam elkezdett gúnyolódni,hogy biztos én is meleg vagyok,ezért védem őket.De volt a szobában olyan,aki teljesen megértette az álláspontomat.

Ha egy társaságban senki sem ért meg,akkor egyszerűen nem a megfelelő emberek között vagy.És persze lehet,hogy intelligensebb vagy náluk,akkor viszont olyan embereket kell magad köré gyűjteni.

2023. máj. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szoktam mondani, hogy nem tudom jó-e, hogy egy csomó embernél előbb tudom, hogy mit fog csinálni mint ő maga.
2023. máj. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

Ez így megvan?


[link]

2023. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!