Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Átoknak érzem azt, hogy...

Átoknak érzem azt, hogy intelligensnek születtem. Más is van ezzel így?(tudom nagyképűen hangzik, de így van)

Figyelt kérdés
Már gyerekkoromban megmutatkozott, hogy más vagyok... Zárkózott voltam, és érzékeny. Szerettem egyedül lenni, illetve addig nem nyugodtam, ha pl.: nem tudtam beállítani a TV-t, vagy telefont stb. Sokat olvasok, és szeretek merengeni az élet nagy kérdésein... Sajnos, már nagyon kevés dolog van, ami boldoggá tesz, már lassan a szex sem. Szerelmes sosem voltam. Mindennap felteszem a kérdést ki vagyok én?

2023. márc. 30. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem úgy mondanám, hogy az intelligenciámat tartom átoknak, de személyiségemet mindenképp hasonló okokból, mint amit leírtál.
2023. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen megértelek. Én már jó ideje azt látom magam körül, hogy az emberek igénytelenek érzelmileg és intellektuálisan is, nagyon kevesek képesek ténylegesen a kritikus gondolkodásra, így az önkritikára is. Minél több dolgot megértek, megtapasztalok, megkérdőjelezek, annál több emben veszem észre, hogy mennyire nincsenek tudatukban a befolyásolhatóságuknak, a cselekedeteik következményeinek, és mennyire kritika nélküliek a környezetükkel és saját magukkal,sokszor még azok is, akik amúgy ezeknek az ellenkezőjét mutatják (pl. tudatosságra buzdító influencerek).
2023. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
*nincsenek tudatában
2023. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Amiket leírtál negatívumokat, azok mind intelligenciától függetlenek, szóval nem az a problémád, hogy túl intelligens vagy.
2023. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
szerintem kezdjel el masokkal foglalkozni es ne magaddal milyen ilyen olyan vagy. felolem allatmenhelyben segits be...de ha azon agyalsz korulotted mindeki de szar ... szraul is erzed magad :D
2023. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Intelligens vagy, ok, viszont nincs semmiféle önismereted, érzelmi tartalékod. Egyedül vagy az intelligenciával. Személyiséged nincs. Ez a gond, ez az átok. Ezen is lehet dolgozni egy jó terapeutával.
2023. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon magas intelligenciaszintet mértek többször is, de én sosem éreztem miatta rosszul magam.


Hatalmas előny, hogy ne kallódj el a világban. Az, hogy meg vagy áldva természetesen egy alap logikával, rengeteg dologtól megment.


Az általad leírt dolgok nem hiszem, hogy ebből fakadnak. Én például nyitott vagyok, szívesen barátkozom, kevés embert tartok magamhoz igazán közel, de szeretem a társaságot (és finoman szólva a szexet is). Voltak normális kapcsolataim, barátaim... Szóval nem hiszem, hogy csak azért, mert jók a kognitív képességeim, ettől meg lennék fosztva.


Nálad sem ez az oka.

2023. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem. Napi szinten kihasználom a képességeimet. Sikeres vagyok az élet minden területén.
2023. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Hát amiket leírtál, azok egyáltalán nem utalnak az intelligencia szintedre, max a szociális készségeidre, igényeidre.

De az, hogy ebből te azt szűrted le, hogy mennyire intelligens vagy, az mondjuk eléggé arra utal, hogy elég rossz az önismereted..

2023. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyedül a sok olvasás (kíváncsiság) lehet ezek közül az intelligencia jele
2023. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!