Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek miért szidják azokat,...

Emberek miért szidják azokat, akiket szeretnek?

Figyelt kérdés
Szemtől szembe ÉS a háta mögött is
2023. máj. 23. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én se nem szoktam a szeretteimet szemtől szemben szidni sem a hátuk mögött... ezek szerint lehet nem tudom kimutatni a szeretetemet...
2023. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert rájuk vetítik a saját önértékelési problémájukat.
2023. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az még hagyján!


Engem inkább az érdekel, hogy miért szidják és gyűlölik azokat, akiket nem ismernek...!!

2023. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Mert a szeretet és a gyűlölet ugyanannak az érmének a két oldala.


Aki közömbös, azt az ember nem gyűlöli.

2023. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szidom alapból.


Az más kérdés, hogy akit szeretek, az attól még követhet el hibát.

2023. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam. Talán azért, mert akit igazán szeretsz, azzal szemben kiengedheted az őszinte érzéseidet. Mert tudod, hogy szeretitek egymást, és nem érzed veszélyben ezt a dolgot, akármit is mondj vagy tegyél. Nem helyes, de ezt már magamon is észrevettem. Míg annak, akiben nem vagy biztos, hogy szeret, inkább megpróbálod a jobbik arcodat mutatni. Akiben nem bízol, annak megjátszod magad. És ez a megjátszás fárasztó. Néha összegyűlik az emberben a stressz, végül azon vezeti le, aki meg sem érdemli, épp csak "ő úgyis szeret, ha a goromba leszek hozzá, akkor is szeretni fog". Legalábbis, ez is benne lehet a pakliban. És ez nem tudatos, senki nem akarja szándékosan bántani a szeretteit. Ezek inkább tudat alatti dolgok. Afféle "pihenés" végre nem megjátszani magunkat másoknak, és ez a "pihenés" néha indokolatlanul is sértő lehet.


Nem biztos, hogy ez a teljes igazság, épp csak egy kis szegmense. Valaki vagy magára ismer ebből, vagy nem. Nem mindenkire húzható rá ez az elmélet, de rám mondjuk (sajnos) igen. Próbálok is változtatni rajta.

2023. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom, hogy mindig beszélni kell valamiről. Ha magadtól nem mondasz semmit, akkor kitalálnak rólad dolgokat. A pletykák így keletkeznek. Vannak olyanok, akik nem bírják ki, hogy minősítsenek, így biztosan értékelni fognak valahogyan. Mások meg olyanok, hogy nem bírják ki a seggükön ülést és ezért állasfoglalásra késztetik az ismerősöket/rokonokat.
2023. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Arról mi a véleményetek, ha valaki a szerette külsejét szidja? Nem olyanra gondolok, hogy megmondja, hogy szerinte nem áll jól ez a ruha, hanem napi szinten elmondani, hogy "dagadt vagy" például. Nem úgy, hogy figyelj kicsit felszedtél mostanában, hanem csak szimpla testszégyenítés. Ha tényleg kövér az illető.
2023. máj. 23. 14:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szemtől szembe, akkor azért, amiért bárkire megharagudhatunk, arra is akit, szeretünk, arra is, akit nem, és ez vezethet odáig, hogy szidalmazzuk a másikat. Ha a háta mögött, akkor azért, mert nem vagyunk elég jellemesek és nem is tiszteljük eléggé a szerettünket.
2023. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 Gyenge jellem és sok keserűség van benne, amit nem tud/akar kontrollálni, ezért mérgező a viselkedése és a szeretetéből nem sok vagy semmi nem érződik.
2023. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!