Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy ilyen érzéseim...

Normális hogy ilyen érzéseim vannak? Mi lehet az oka ennek?

Figyelt kérdés
Elsőre mindenki egy magabiztos, jó kiállású, jó megjelenésű nőnek tart, semnki nem gondolnà, hogy ilyen gondjaim vannak, de ha elutasít aki fontos nekem, vagy kevésbé vagyok fontos számára, mint nekem ő, akkor konkrétan meg akarok halni. Az exemet 3 év után is ha meglátom az új barátnőjével, remegek, pánikroham közeli állapotba kerülök és csak arra tudok gondolni, hogy “én nem voltam elég fontos, hogy velem maradjon”, “engem nem lehet szeretni” “rólam mindenki lemond”, “nem tudok elég fontos lenni senkinek”. Rettegek is az elutasítástól emiatt, mert nekem akkor egy világ omlik össze. És nem is a személy elvesztése miatt, hanem leginkább azért mert előhozza ezeket az érzéseket.

2023. máj. 24. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem tetted magad túl rajta, ennyi. Ez normális.
2023. máj. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Valószínűleg nem tudsz biztonságosan kötődni.

Szerintem ez egy jó leírás a lehetséges problémádról:


"Szorongó-ambivalens kötődés:

Gyerekként nem bízik benne, hogy a gondozó ki fogja elégíteni a szükségleteit, mivel nem következetes a viselkedése, hol reagál a felhívásaira, hol nem, amitől a gyerek dühös, szorongó és bizonytalan lesz.

Felnőttként ez azt váltja ki, hogy retteg az elutasítástól, megszállott ragaszkodásával fojtogatóan hat a társára. Nagyon nehezen válik el a társától, nem szeret egyedül lenni. Igazából az összes kapcsolatát a gyerekkori szeretethiány hatja át. Nem a valódi szeretet és bizalom, hanem az érzelmi hiányérzet vezérli."

2023. máj. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Utolsó. Közsi, de ponthogy nem, inkább mindig is kerültem a kapcsolatokat, és a legkevésbé sem voltam fojtogató, sőt. Sokszor lököm el az embereket
2023. máj. 25. 00:10
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Keresd meg, honnan ered ez az érzés. Melegen ajánlom ezt a könyvet, sajnos nagyon sok igazság van benne: [link]
2023. máj. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nincs önbizalmad - gyerekkorodból ered. A szüleid nem építették ki benned. Pszichológushoz kell menni. A nárcizmus az meg hogy jött?
2023. máj. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak beírtam, mert ilyet is kaptam már
2023. máj. 25. 00:18
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Dehat a legtobb ember beledoglik, az elejen mindenkepp.
2023. máj. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Ugy általában azt lehet rá mondani, hogy neked ilyen a személyiséged, és az agyműködésed, és a kettő valószinűleg erősíti egymást. Olyan az agyad működése, hogy nehezen tudod feldogozni a kudarcot, nehezen tudsz váltani, kényszeresen nem tudsz szabadulni a történésektől. És ez párosulhat egy önbizalomhiányos személyiséggel. Ezek persze általánoságok, de az emberek működését, viselkedését, az agyszerkezet, agyműködés és a személyiség alakítja.

Szakember biztos mondana terápiás technikákat, a kudarc és veszteség feldogozáshoz, és lehet hogy valamilyen gyogyszerfélét is adna, ami kicsit rendezné a szélsőséges hangulatingadozásod az agyműködésedet.

2023. máj. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Hány komoly kapcsolatod volt? Az első komoly szakítás után évekig kínlódtam. Mára ez max néhány hónap, de ha olyan 1-2 hét max. Meg kell ezeket a viselkedéseket tanulni és el kell tudnod magad helyezni a világban. Ha azt mondod, hogy bánhatja, hogy nem kellettem neki és ezt végig gondolod, akkor jelentősen rövidítheted az elengedési időt. Gyakorolni kell:)
2023. máj. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
38%
Igen, önbizalom hiánya.
2023. máj. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!