Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nagyon beképzelt...

Szerintetek nagyon beképzelt vagyok? Vagy valamennyire normálisak az érzéseim?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nővérem most diplomázott le másodjára, közel 30 évesen és úgy csinál mintha rettegne attól, hogy én irigykedek rá. (Titkolja stb.) Meg anyukám is azt mondta rá, hogy "ő sikeres" (célozva arra, hogy én nem vagyok az.


Mindeközben most fogom megvenni a saját kertes házamat, pedig én fiatalabb vagyok nála, és szerintem ez sokkal nagyobb szó, mint bármilyen diploma. Érettségi mellett van 3 szakmám, tehát azt se lehet mondani, hogy nem tanultam volna. Jelenleg több milliós vagyonnal rendelkezem, és 19 éves korom óta külön élek. Szóval csúnyán hangzik, de többre nézem magam a nővéremnél. Szóval elég viccesnek gondolom, hogy ő többre tartja nálam magát, otthon lakva közel 30 évesen.


Szerintetek ez erős beképzeltség lenne??? Pszichológussal egy ideje az önbizalmamon dolgozunk, de sokszor azt érzem mintha átesnék a ló másik túl olddalára.


Meg volt egy egyetemista srác is, aki bevallotta, hogy igen, lenéz amiért nincs diplomám. Így szakadtam rajta a nevetéstől kb. 2 hétig. És még én néztem le ezekután, pedig neki van már diplomája is.


Pszichológus azt mondta, hogy szerinte normális érzéseim vannak. De félek, hogy már átestek a ló másik túloldalára.



2022. júl. 5. 01:15
A kérdező szavazást indított:
Beképzelt vagy
Normális
37 szavazat
1 2
 1/15 Drakula ***** válasza:
71%
Hát nincs okod szégyenkezni.
2022. júl. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy két felnőtt ember miért azzal van elfoglalva, hogy a másiknak mije van, és hogy kinek jobb, illetve hogy ki kire irigy.
2022. júl. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Olyan szókapcsolat nincs, hogy a ló másik túloldalára. A helyedben én nem dicsekednék a több milliós vagyonommal, sem a három szakmámmal, ha ilyen alapvető dolgokat nem tudnék...
2022. júl. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Mindenki másban méri a sikert. Én sem tudok azonosulni azzal a fajta emberrel, aki ez a "ki mit tudott venni" típus. Nem nézem le, csak engem is lehetetlen motiválni pénzzel onnantól, hogy nem halok éhen. Egyszerűen nem hatódok meg ezektől a böhömnagy új autóktól vagy a saját ingatlan perverziótól (nekem is van pedig). És én is inkább a kutatókat, "PhD-ket és Dr.-okat" tartom etalonnak, inspirálónak.


Szerintem mindketten sikeresek vagytok a saját szótáratok szerint és ez a fontos. A szüleidtől nem szép, hogy nem ismerik el a maga műfajában a te eredményeidet is, csak azt, amit tesód csinál.


Viszont tesód félelmét megértem, itt az oldalon meg szinte minden nem diplomás körben hatalmas a gyűlölet a diplomások, főleg a többdiplomások felé. Fordítva is van, de kevésbé intenzív. Szóval ilyen szempontból teljesen jogos, ha au ember már szinte fél nem szerénykedni, ha elér egy szakmai vagy tudományos eredményt.

2022. júl. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem abszolút nem tekinthető mintának, hogy valakit eltartanak 30 évesen, meg még ki tudja meddig.
2022. júl. 5. 09:22
 6/15 A kérdező kommentje:

"fél nem szerénykedni"


Valahogy nem tartom sokra a diplomát, hogy ezzel szerénykedni kelljen. Ma már tömegével végzik el az egyetemeket. Az meg még nevetségesebbé teszi a dolgot, hogy ő annyira kikészült a vizsgái miatt, hogy lefogyott és arra irigyek a szüleim, hogy nekem van feleslegem.


Idősek szemszögéből érvelve: "Minek ment oda?"

2022. júl. 5. 09:28
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Jaaaaa, hogy ez már neked sokadik ilyen kérdésed.


Ezt a lefogyott témát olvastam valamelyik nap, de ha jól emlékszem akkor más volt a sztori


kamukérdés!

2022. júl. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom mitől lenne kamu a kérdés, egyébként igen, én írtan ki azt is. Itt olvashatja akit érdekel.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2022. júl. 5. 10:01
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a szüleid beteges versengés szellemében neveltek fel titeket. Ti még 80 évesen is rivalizáltok majd, hogy kinek az unokája ügyesebb. A dédim és tesója is így haltak meg. Ahelyett, hogy elismernetek a másikat, támogatnátok egymást és nem faszméregetéssel telne az életetek. Sajnállak benneteket.
2022. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Shaddark ***** válasza:
93%

Előzővel (9) egyetértek.

És szerintem nem hogy nem vagy túl beképzelt, de pont ellenkezőleg.

Van benned egy szorongás, egy félelem hogy nem fogsz megfelelni még így sem a környezetednek.

Az írásod alapján csak simán túlkompenzálsz agyban. Ami nem baj, ha erre van szükséged, de ha elengednéd ezt a megfelelési kényszert ami legbelülről még mindig hajt, könnyebb, felszabadultabb és boldogabb lehetne az életed.

Szóval szerintem még van min dolgoznotok. - De ha dolgoztok az nagyon jó, a legtöbben eltitkolják maguk előtt is és szenvednek.

Amúgy sajnos (mint tapasztalhattad) ez nem múlik el csak attól hogy túl teljesítesz. Ez belül van, belül kell megoldanod, a kinti sikereid nem fogják feloldani a problémád gyökerét.

Gyanítom a szüleid istene a pénz és a siker, azt hiszik ha úgy nevelnek hogy elérd akkor jól leszel. Ami baromság, simán csak buták a felmenőid, nem értik azt sem hogy saját maguk hogyan működnek, sem azt hogy egy gyermek nevelésénél mik fontosak és mik nem.

Ám én mindenesetre gratulálok neked a sikereidhez, tényleg szép teljesítmény ennyi évesen.

Ha elengeded a megfelelési kényszeredet és magad miatt fogsz hajtani, akkor nemcsak szorgalmas és sikeres, de boldog ember is leszel, aki a környezetét is boldoggá tudja tenni csak azzal, hogy köztük van.

2022. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!