Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon milyen személyiségem van?

Vajon milyen személyiségem van?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban mindig kérdeztem a szüleimtől, hogy miért?


Most azt vettem észre, miszerint ha valamit nem konkretizálnak le, akkor nem értem. Pl.ha azt mondják: levél akkor automatikusan a falevél ugrik be elsőre, de aztán jön a kézzel írt levél, a virágok levele. Szóval egyszerre több lehetőség jut eszembe és nem mindig tudom melyikre gondolnak.


A másik meg, hogy úgy tanulok:

Fogalom-kép-megértés.


Plusz még jobb ha meg is mutatják mire gondolnak.


Szóval próbálom kigobózni a személyiségem szálait.



2023. máj. 25. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Az eg vilagon semmi különleges csak tulbonyolitod a dolgokat
2023. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyerekkorában minden egyes ember kérdezgeti a szüleitől/őket körülvevő emberektől, hogy "Miért?" Van egy ilyen korszaka a fejlődésnek, amikor mint a szivacs vesszük magunkhoz az új információkat. Ez teljesen normális, sőt, az a jó, ha így van. Ha a gyereket nem éri elég inger, akkor abból komoly gondok is lehetnek.


A magyar nyelvben elég sok kétértelmű szó van, de a legtöbben a szövegkörnyezetből probléma nélkül megállapítják, melyiket kell használni. Most ha csak úgy elkezded mondogatni, hogy "levél" természetes, hogy senki nem fogja érteni, mire gondolsz. Mindenkinek más ugrik be elsőre. Az adott szituációból ugyanakkor mindig kiderül, ezt pedig fel kell tudni ismerni. Pl. ha valaki azt mondja neked "Hozz be egy körtét, kiégett a lámpa" természetes, hogy nem a körtefáról fogod leszakítani a termést. Ha valaki mégis ezt csinálja, az valamilyen problémára utal.


A tanulásnál kinél mi válik be, ez teljesen változó. Bár elvileg az a legjobb, ha minél több érzékszerveddel veszed magadhoz a tudást, mert annál jobban megragad. Az sem mindegy egyébként, hogy mit tanulsz. Pl. ha egy kétszáz oldalas könyv anyagát kell bevágnod, akkor a magolás nem ér semmit. Attól nem fogod megérteni, miről van szó. Ki kell találni, mi az, ami neked használ.


Az általad leírtaknak egyébként nem sok köze van az ember konkrét személyiségéhez. Mármint, valamilyen szinten a része, de ezek inkább a kognitív képességekre vonatkoznak. A pszichológia azért ennél sokkal összetettebb.

2023. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak hímnemű kiskamasz vagy.
2023. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!