Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nehéz rávenni az...

Miért olyan nehéz rávenni az embereket a párt vagy mozgalom alapításra?

Figyelt kérdés

Főleg a fiatalokra gondolok. Annyi az elégedetlen, de mégis egy dologban hívő. Miért nem csinálnak egy pártot, hogy elméletben akár esélyük is legyen a változtatásra?

Vagy csak számomra érdekes egy ilyen közösség létrehozása, fejlesztése stb.?



2023. máj. 25. 16:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
67%
mert semmi értelme a jelenlegi politikai helyzetben nem érne el semmit
2023. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Szomorú látni a sok fásult embert. Mondjuk a kommunista terrorban is csak addig nem törődött az ilyen a rendszerrel, amíg nem őt vitték el...
2023. máj. 25. 16:53
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát kezdd el, és mutasd meg, hogy te nem vagy fásult. Én sok tüntetésen voltam, szerveztem is néhányat, meg az LMP-ben is benne voltam az elején, kicsit.
2023. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%

Ez tényleg ilyen egyszerű szerinted? Csinálsz egy pártot, megvállasztanak miniszterelnöknek és onnantól kezdve a mostani rendszer top haszonélvezői az irányításod alatt lesznek?


Nem tudom, lehet én vagyok a hülye, de szerintem először csinálj egy potens titkosszolgálat szerű hálózatot, legyenek az embereid közel a hatalomhoz, tudjanak hatékonyan belenyúlni a mikro és makro folyamatokba.


Szóval építs ki valami kiterjedt háttérhatalmi hálózatot, hogy utánna legyen mivel nyomatékosítanod a szent ideológiákat.


Amig ilyen nincs, lehet flashmobolni, cirkuszolni, influenszerkedni, max gyakorlatoznak kicsit a mostani oligarhák rendszerfenttartói.

2023. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Szuper! És most már nem érdekel?

Én megnéztem már több pártot és mozgalmi kezdeményezést, de egyik sem nyerte el a tetszésem. Tüntetésen szintén voltam. És saját mozgalmat is csinálnék szívesen, de nem sok embert érdekel a barátaim közül, tágabb körben meg még kevésbé.

2023. máj. 25. 17:00
 16/26 anonim ***** válasza:
49%

2022-ben 270 db párt indulhatott a választáson. Hányat tudsz megnevezni közülük és hánynak sikerült annyi támogatást szereznie hogy ténylegesen listára vagy mire került? 6 db közül választhattál, összesen 12 párt neve volt rajta.

A változás nem abban lesz, hogy bejegyeznek egy 271. pártot. Egy olyan rendszerben, ami ezek ellehetetlenítéséről szól, aki pedig képes a hangját hallatni és bármilyen veszélyt jelenteni a hatalomra, a tagjait karakter gyilkolják és a pártot a propaganda nullázza olyan lejárató anyagokkal, amiknél majd 4-5 év múlva a per lezárulta után pár szóban helyreigazítják a valótlan állításokat.


Egy szervezetnek lenne sikere jelenleg, ami megszervezi és segíti a tömeges külföldre költözést és munkavállalást, az utolsó majd kapcsolja le a villanyt.

2023. máj. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező, most őszintén, hogyan képzeled ezt az egész közélet dolgot?

A lelkes fiatalok és a bölcs öregek egymás kezét fogva, énekelve nekilátnak és elűzik a gonosz, mohó, erkölcsteleneket maguk közül, és onnantól béke lesz és boldogság?

Nem kell ahhoz fásultnak lenni, hogy az ember csak legyintsen erre az egész cirkuszra, mindössze ki kell nyitni egy történelemkönyvet. Az I. világháború után elzavarták az arisztokratákat, a királyokkal az élen, és lebontották a több ezer éves feudalizmust. És beköszöntött a világban a mindenkit üdvözítő egyensúly? Hát nem. Az új rendszer kitermelte az új elitet, pl. Németországban a nácikat, az oroszoknál a bolsevizmust, Dél-Amerikában és Afrikában egymást váltják a diktátorok azóta is, Kínában sincs már császár, de van helyette Párt, Európát meg látszólag demokratikusan választott kormányok igazgatják, amíg meg nem kapargatjuk a felszínt, mert akkor kiderül, hogy valójában ezeket a kormányokat meg a helyi/nemzetközi nagyvállalati érdekek mozgatják.

Ne is menjünk messze, már itthon is van olyan ellenzéki képviselő, aki még a közelében sincs a hatalomnak, de milliárdos korrupciós ügye már van a köreinek. Érdemes leváltani a farkasokat sakálokra?

2023. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Mármint ellenzéki pártot? Magyarországon?


Se nem vonzó, se nem jövedelmező ötlet ez. Ellenzékinek lenni nem igazán éri meg itthon.


Mert mit kapnának azok, akik elkezdenék?

A 13 éve kétharmaddal kormányzó és a média nagy részét leuraló Fidesztől gyűlöletet és lejárató propagandát, tehát a fél ország alapból gyűlölné őket.

A DK azonnal ellenségnek tekintené őket, hiszen ők akarnak lenni a legerősebb ellenzéki párt (szigorúan csak ellenzéki).

És a többi jelenlegi ellenzéki párt sem örülne ennek, mert ők még fenn akarnak maradni.

Pénzt se túl sokat kapnának, nem tudnák magukat hatékonyan reklámozni, kampányolni. A gazdag oligarchák jelentős része a jelenlegi rendszer mellett áll. A multiknak is tetszik a jelenlegi kormány, dolgoztathatják olcsón a magyarokat (és a rengeteg vendégmunkást) a gyáraikban, mindezt az EU-ban (Magyarország is az EU része).


Illetve nem biztos, hogy egy sokadik ellenzéki párt létrehozása sokat segítene a dolgokon.

2023. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Itt eléggé nagy félreértések vannak. Nem miniszteri magaslatokba törtem. Azt mondtam, hogy még a kudarc elég nagy esélye esetén is jobb tenni valamit a rossz ellen, mint bambán tátogni vagy bégetni, belenyugodva mindenben. Hol van a lélek az ilyen emberekben?

Amúgy az ország kiürítésének, legalábbis a fiatalok részéről, tudatos megtervezése/megszervezése nekem is eszembe jutott.

2023. máj. 25. 17:08
 20/26 anonim ***** válasza:
67%
Mennyi próbálkozás volt már erre vonatkozóan, és mi lett a vége? A magyarnak az a legnagyobb baja, hogy az agya még mindig a régi, XVII. sz.-i nemgondolkodást követi, e mellett a "Kéz kezet mos" alaptulajdonsága, amin megint csak nem akar változtatni. Így minek nekiindulni egy újabb párt-próbálkozásnak?
2023. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!