Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek nyári depresszió...

Mit tegyek nyári depresszió ellen?

Figyelt kérdés
utálom a napsütést és a meleget, semmi életkedvem ilyenkor, egész nap hulla vagyok

2023. máj. 30. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom a túl nagy meleget.
2023. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
El kell menni 2 hónapra az Antarktiszra.
2023. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs meleg.
2023. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de.
2023. máj. 30. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ilyet még soha nem hallottam.
2023. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én pedig bármit megadnék most egy két hetes nyaralásért valami mediterrán helyen.

Csak pihenés és szórakozás.

2023. máj. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy létezik ilyen. Egyrészt vannak az időjárásra érzékenyebbek, akik kicsit kábábbak ilyenkor, főleg az ilyen egyik héten télikabát, másik héten rövidgatya időjárás változások után.

Ráadásul a világosságra átállni se mindenkinek ugyanolyan. Van aki pl szereti, hogy este 8-9 körül is hétágra süt a nap, de tök depressziós lesz, amikor novemberben délután 4 körül full sötét van, más meg az ellentétje.

Én is 9-10 körül szeretek lefeküdni aludni és a testem fáradt, de nem akar pihenni, mert világos van. Aztán nyáron rákontrázik a dögmeleg, amitől hajnali kettőig, háromig éber az ember.


Másrészt nem mindenki szereti a szabadban tölteni az idejét és rosszabb idő esetén az emberben jó érzés, hogy bepunnyad a lakásban, de jó idő esetén az agy már semmittevésnek érzékeli a punnyadást, amitől idegesebb lesz az ember.

Nekem amúgy pont van ilyen ismerősöm. Szeret otthon ülni, tévézni, olvasni, tök jól elvan ilyenkor, de vannak pontok, ahol ideges lesz tőle és stresszesebb is lesz.


Harmadrészt az emberek másképp reagálnak a melegre. Van aki imádja a meleget, van aki utálja. Én bevallom, a júliusi, augusztusi 0 levegő 35-40 fok kombót utálom, de ha olyan lenne a nyár mint most, 30 fok légmozgással, azt elviselném.


Negyedrészt van akinek szeptembertől júniusig van társasági élete, akkor veszik körbe folyamatosan az emberek az iskolában, akkor éri több inger, még ha nincsenek os barátai, de akkor történnek körülötte a dolgok, majd a bizonyítványosztás után mindenki eltűnik és az évnyitóig nincs semmi.


Ezért van az, hogy van aki nyáron nagyon be tud depizni.

2023. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem tavaszi depresszióm szokott lenni, ami szerintem még rosszabb.


Ha van lehetőséged akkor menj el a barátokkal valahova. Esetleg dolgozz a nyáron és akkor még pénzed is lesz. Engem a vásárlás mindig fel szokott dobni, főként ha abból a pénzből vásárolok, amit én kerestem meg. Esetleg, ha van érdeklődésiköröd/hobbi, akkor vannak facebookos csoportok, ahol jól el lehet beszélgetni másokkal. (Pl. filmek, olvasás, írás, rajz, zenék, játékok stb.)

2023. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!