Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne legyek lenéző másokkal...

Hogy ne legyek lenéző másokkal azért, mert a szüleimnek köszönhetően jól élhetek?

Figyelt kérdés

A kérdésem adott, fent olvasható.

Gimis vagyok, sosem dolgoztam még, de jó körülmények között élek, már most olyan dolgaim vannak, amikért mások akár évekig dolgoznak, gyűjtenek (vagy éppen eszükbe sem jut, hogy ilyet vegyenek). Sokszor azon kapom magam, hogy elképedek, mások hogyan élnek, hogy vállalnak gyereket.


És tudom közben, hogy magamtól nemhogy kocsival, de még biciklivel sem járnék, de mégis mikor látom a kocsiból, ahogy valaki megy haza a három gyerekével a buszra várva, elgondolkozom, milyen élet lehet az.


2023. máj. 31. 17:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Menj el pár hónapra önkéntesnek egy szegény országba.
2023. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azért valami kényelmesebb megoldásra gondoltam. :D
2023. máj. 31. 17:43
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
Hát talán jót tenne ha megismerkednél más sorsokkal, kiszabadulnál a saját kis burkodból. Ehhez nem kell másik országba menni, itt is lehet önkénteskedni.
2023. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Majd megtudod, ha önmagadat kell fenntartanod.
2023. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ezt sosem értettem... Nyilván nem fogják azt mondani a szüleim az érettségi másnapján, vagy a diplomám átvételét követően, hogy tessék, boldogulj, ahogyan tudsz és mostantól felejtsd el azt az életszínvonalat, amin egész életedben éltél eddig és kezdődjön a küszködés, meg a lemondás. Ez nem így működik.
2023. máj. 31. 17:54
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Vedd alapul, hogy most jó minden, de téged is érinthet probléma, rossz dolog, amire jobb, ha készül az ember. Másrészt idősödik mindenki, nem lesz fiatal.
2023. máj. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak... ne legyél lenéző. Már ha ugyanarra gondolunk. Fogadd el, hogy nekik nem olyan, mint neked. Ahogy nekik is el kéne fogadni, hogy van, aki jómódú szülőkhöz születik. És kész, ezen nincs mit vitatni.

Egyáltalán nem rossz dolog az, ha valaki jól él. Sőt, az lenne a normális.

2023. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: így sokadjára elolvasva szrtem nem ugyanarra gondolunk. A másik lenézése egy rosszindulatú "cselekvés". Amit te csinálsz az inkább szánalom, vagy nem is tudom mi, furcsállod, hogy vannak emberek, akik órabérért dolgoznak és gürcölnek egész életükben.
2023. máj. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"de téged is érinthet probléma, rossz dolog,"


Pont ezért nem szeretnék pl. önkénteskedni, mert már az is megvisel, ha kiülünk valahová kávézni, limonádézni, és jönnek arra a cetlikkel, papírokkal a kéregetők. Tudom, hogy sok esetben általában nem is nekik adjuk a pénzt, vagy nincs is baja, de mégis utána fél napig ez jár a fejemben...

2023. máj. 31. 18:07
 10/21 anonim ***** válasza:

7-8 vagyok: Az, hogy elképedsz, ha valakik gyereket csinálnak a nyomorba szerintem természetes :D


Nézd én sem a legszegényebb családban nőttem fel, sőt azon kevesek közé tartoztam, aki apuci régi autóját használhatta suliba járáshoz (egyetemre, a gimi az közel volt, minek menjek autóval...) nem volt kérdés az árcédula, a fogyasztás, stb, hogy melyik az olcsóbb garázskapu ésatöbbi. De mégis megértem és át is érzem, ha valakinek ezek egész egyszerűen nem adottak. Szerintem ez ennyi, nem kell törni magad ilyeneken, tökéletes egyenlőség sosem lesz, egy idő után kialakul minden rétegnek az arisztokráciája, akiknek majd születik gyerekük és tessék, ugyanott tartunk.

2023. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!