Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan hogy egy embernek...

Van olyan hogy egy embernek egyszerűen nincs annyi képessége/agyi kapacitása hogy elvégezzen egy egyetemet,vagy mindenki eltudja ha megerőlteti magát?

Figyelt kérdés

Nekem ez félelmetes téma, én még a középiskolát is utálom, kivagyok tőle, 10 percnél tovább nem tudok figyelni(csomó téma nem is érdekel) és ha akarok tanulni akkor se tudok hármasnál jobb eredményeket elérni. Csak angolból vagyok ötös de azt a netről eltanultam.


Eleve nehézséget okoz hogy magolás közben ott maradjon a figyelmem,mintha adhd-s lennék, de egyszerűen nem ragad meg semmi a fejemben, mások meg jobb dogákat írnak azzal hogy csak figyelnek órán. A matek és számtech-ről ne is beszéljünk. A Bud Spencer filmeket elejétől végéig el tudom szavalni kár azt nem díjazzák. Én gyári melóra vagyok ítélve,azzal manapság csajozni is lehetetlen lol


2023. jún. 2. 19:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát mostanában felkapott lett az adhd, a többségét szerintem túlozzák.


Csak tanulással vagyok így meg feledékeny se vagyok ezen kívül de ja, valahol elférne egy szakemberi segítség. Viszont hiperaktív azért nem vagyok, egy 3 órás busz utat végig ülök úgy hogy bámulok kifele.


Am pont ez az hogy semmiben se vagyok jó, mateknál értelmiségi bajok vannak, irodalom nem érdekel, töri tanárfüggő ki hogy tudja mesélni. Biosz kémia, túl sok fura szó, am se érdekel. Nyelvvel meg kitörölhetem. Infóból meg túl kevés óra van egy héten hogy rendesen megtanuljam

2023. jún. 2. 21:18
 12/19 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a családban mindenki elég okos, tanult.

Nekem meg esélyem se volt egyetemre járni, még az ált.iskola is nehezen ment.

A matekot sose értettem, sokszor még az alap dolgokat se tudtam. Szóval buta vagyok, mint a tök.

Érdekes módon az életben viszont egész jól boldogulok, még képzettség, szakma nélkül is.

2023. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell kitörölni a nyelvekkel ha tényleg van affinitásod hozzá, tolmácsként, szakfordítóként vagy nyelvtanárként nem feltétlen rosszak a kilátásaid. Főleg ha jó a markentinged. Ha valami telefonos ügyfélszolgálathoz kerülsz is valószínűleg bőven jobban jártál mint képzettség nélkül a gyárban. Ha valamiben jó vagy azt ki kell használni, ne azért kelljen a legszarabb munkákat végezned amiknél jóval többet is képes lennél ellátni mert meg sem próbáltad.

Nálunk is volt gimiben egy lány, tudom nem szép dolog de akkor azt gondoltuk róla hogy segg hülye, mert feleletnél még Európát sem tudtam megmutatni a térképen, fingja nem volt milyen országok veszik körbe Magyarországot, meg egyik tárgyból sem teljesített jól, pedig mindig sírt hogy mennyit tanult aztán nem úgy sikerült ahogy akarta. Nagyon szerette a kreatív, művészeti dolgokat, mindig rajzolgatott valamit meg ilyen dolgokat csinált tudta hogy ő grafikai tervezéssel akarok foglalkozni. Valami külföldi egyetemen el is végzett egy ilyen képzést és most akármilyen designerként dolgozik ott évek óta, szerintem legalább olyan jól eléldegél ott belőle mint azok az egyébként kiemelkedően intelligens osztálytársaim akik elvégeztek egy jogász képzést, vagy biológiai doktori iskolát. Nem kell zseninek lenned hogy ne a gyárban köss ki.

2023. jún. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
ez motiváló
2023. jún. 2. 23:26
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Elvégezni nem nehéz.

Munkát viszont nem találna, ha buta, egyszerű kisugárzása van állásinterjúkon megbukik.

Nagy a verseny.

2023. jún. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
17%
Pedig egyetem ma már szinte alap.
2023. jún. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Képességek nem egyformák. Aki így nyuglodik az egyetemen, hogy koffein, meg amfetamin kell hozzá és mást nem is tud a tanulás mellett csinálni, az nem odavalo. Általános iskolaban is észrevehetted, hogy van aki 3 perc alatt megtanul valamit, más meg 3 nap alatt. Van olyan aki otthon nem is tanul, mert ragad rá a tudás az óra alatt. A jó képességűnek való az egyetem. Nem csak diplomával tudsz karriert csinálni.
2023. jún. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
31%
Erről a "a diploma alap" meg "csak az értelmi fogyatékosok nem tudják elvégezni az egyetemet" szövegről mindig az jut eszembe, mikor a tökéletes genetikájú, egész életükben népszerű, jól szocializált és szeretetben felnőtt extrovertáltak közlik, hogy "mi az hogy nem megy a csajozás/pasizás, ennyire béna vagy?! Hát csak jó dumákat kell tolni meg bókolni aztán ennyi." Ugyanígy ha valaki tök okos és tökéletesen rááll az agya a lexikális tudás felszívására, nem is tudja felfogni hogy másnak ez miért nem megy így, az biztos értelmi fogyatékos. Erre mondják hogy a privilegizált emberek sosincsenek tudatában a saját előnyüknek.
2023. jún. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Mért pontoznák le ezt a kommentet? A szociális képesség is jó példa, nem nagyon lehet eltanulni, van akinek természetesen mennek az ilyen dolgok
2023. jún. 3. 12:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!