Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan hogy egy embernek...

Van olyan hogy egy embernek egyszerűen nincs annyi képessége/agyi kapacitása hogy elvégezzen egy egyetemet,vagy mindenki eltudja ha megerőlteti magát?

Figyelt kérdés

Nekem ez félelmetes téma, én még a középiskolát is utálom, kivagyok tőle, 10 percnél tovább nem tudok figyelni(csomó téma nem is érdekel) és ha akarok tanulni akkor se tudok hármasnál jobb eredményeket elérni. Csak angolból vagyok ötös de azt a netről eltanultam.


Eleve nehézséget okoz hogy magolás közben ott maradjon a figyelmem,mintha adhd-s lennék, de egyszerűen nem ragad meg semmi a fejemben, mások meg jobb dogákat írnak azzal hogy csak figyelnek órán. A matek és számtech-ről ne is beszéljünk. A Bud Spencer filmeket elejétől végéig el tudom szavalni kár azt nem díjazzák. Én gyári melóra vagyok ítélve,azzal manapság csajozni is lehetetlen lol


2023. jún. 2. 19:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek egyetemre járni. Az embereknek nem egyformák a képességeik. Nem tudna minden szakmunkás elvégezni egy egyetemet, sőt szerintem nagyon kevesen tudnák elvégezni és hatalmas erőfeszítéssel.
2023. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudna mindenki egyetemet végezni. Ha esetleg mégis mindenki elvégezné akkor kb annyit érne, mint a 8 általános, hiszen általános dolog lenne elvégezni azt, ezáltal teljesen el is értéktelenedne. Vannak is már ilyen könnyen szerezhető büfé szakos diplomák, amelyek semmire se jók, sokan mekiben vagy gyárakban kötnek ki vele. Vagy vannak akik otthon ülnek ilyen diplomával még egy évtizedet a szülők pénzén és várják a havi milliót fizető álom melót.
2023. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Alapból nem értem miért kell az egyetemet manapság alapként kezelni. Szerintem egy elég beteg rendszer, még akinek jó agya van az is kicsit tönkreteszi a testét közben, mert fizikailag képtelenség annyi anyagot megtanulni olyan rövid idő alatt. Minden egyetemista literszám önti magába a koffeines italokat, még aludni sincs idejük nem hogy szórakozni vagy sportolni. Nekem senki ne mondja hogy ez normális és egészséges. Szóval ha nem tudsz virrasztani, nem bírod a koffeint pl a szíved miatt, nem tudsz órákig koncentrálni, nem marad meg az agyadban a bemagolt anyag, nem bírod a stresszt ésatöbbi, akkor az életben nem fogsz tudni elvégezni egy egyetemet. És nem azért mert hülye vagy.
2023. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én is így képzelem el de sok olyan kommentet is láttam hogy ó hát ők annyit buliztak egyetem alatt tiszta hawaii dizsi. Gondolom attól is függ mit tanul. De én nagyon könnyen fáradó típus vagyok,agyilag, sokszor álmos is vagyok, a kávé meg energiaital soha nem használ,max a szívem kalapál tőle jobban.
2023. jún. 2. 19:53
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Az is számít, mit tanul, és az is, hogy éppen hány tárgya van. Plusz vannak akik alapból le.... az egészet, buliznak szexelnek haverokkal lógnak, csúsznak egy-két-három félévet, aztán összeszedik magukat és elvégzik. Vagy nem tanulnak, aztán vizsgaidőszakban naponta túladagolják a koffeint, meg nyomatják magukba az exctasyt (sok éve a pályán lévő rendőr mondta nekünk előadáson, hogy az egyetemek be vannak hálózva teljesen, aki drogot akar venni pillanatokon belül találni fog egy dealert).
2023. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
*extasyt
2023. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Kitana. ***** válasza:
22%
Aki nem értelmi fogyatékos az el tudná végezni, de ugye nem csak ettől függ, hanem amiket te is írtál, hogy nem tudsz odafigyelni, meg egyebektől. Egyébként érettségivel egy rakás multi is felvesz irodai munkára, egyáltalán nem kell diploma ahhoz, hogy ne csak a gyári munka legyen opció.
2023. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát am anyám barinőjének a fia, érettségi után 2 évet eladó volt egy kis boltban, aztán meg munkát kapott az Iponnál, ami durva,nem is tudom hogy.
2023. jún. 2. 20:28
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
Max atlag alattiak nem tudnak, akarat kerdese. Inkabb a legtobbek szerint csak nincs ertelme.. elnezve h melot se talalnak meg 300akat keresnek. Annyit meg szakma nelkul is lehet
2023. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy kivizsgálásra egyébként érdemes lenne elmenned hogy figyelemzavar, ADHD vagy más problémák gyanúja miatt. Lehet, hogy orvosolható, mérsékelhető lenne a baj. Vannak egyes egyetemeken olyan szakok amiket ha nem is tudna mindenki elvégezni, a legtöbb ember egyébként képes lenne teljesíteni. Viszont ezek annyit is érnek. Nem véletlen nézik meg különösen amíg pályakezdő vagy, hogy melyik egyetemen/szakon végeztél. Én tudok róla, hogy nagyon sok irodánál bizonyos egyetemeket ha meglátnak az önéletrajzodban már dobják is ki a kukába.

Egyébként nem tudom a diplomások ellenpólusaként miért mindig a szakmunkásokat hozzák fel. Szerintem egy villanyszerelőnek, ácsnak, CNC gépkezelőnek azért szüksége van jó készségekre, gógyira azért ezt nem venném egy kalap alá a betanított munkával.

Nem kell virrasztani, meg literszámra tolni a koffeint hozzá amúgy. Mármint én is sokat virrasztottam persze, meg a szaktársaim is. Őszintén szólva ennek viszont inkább az volt az oka, hogy a legtöbb egyetemistával együtt szorgalmi időszakban baromi jól éreztük magunkat aztán vizsgaidőszak előtt két héttel meg nagyon megijedtünk és akkor estünk neki a kódexeknek amit előtte hónapokon át ki sem nyitottunk, vagy legfeljebb tessék-lássék átfutottunk valami jegyzetet szemináriumi zh-ra. Legtöbben így végzik el az egyetemet.


Senkinek sem teljesít jól ha nem figyel és minimális időt sem szán a tanulásra, az persze változó hogy kinek mennyi a minimális amivel megérti és fejben rögzíti az anyagot. Viszont ha egész jól sikerülnek a dolgozatok amikor időt is szánsz rá akkor nem hiszem az értelmi képességeiddel lenne a baj. Figyelj én is volt, hogy 10 perc után hisztiztem meg falhoz vágtam a könyvet, hogy én ezt nem vagyok hajlandó elolvasni aztán valahogy csak sikerült. Egészséges embernek is rengeteg önuralom, fegyelmezettség kell hozzá hogy csinálja. Próbáld meg annak ellenére csinálni hogy nem akarod. Nem kell, hogy minden jól sikerüljön elég ha van egy meghatározott terület amiben jó vagy. Aki egyetemet végzett sem tudna feltétlenül minden más szakot elvégezni, de nem is kell.

2023. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!