Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy ha valakivel...

Miért van, hogy ha valakivel konfrontálódok akkor nagyon nehezen tudom elengedni a történetet és még órákig dohogok rajta?

Figyelt kérdés
Akár egy utcai vezetésben lévő szitu is ilyen, ha igazságtalannak érzem.
2023. jún. 3. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Fiatal koromban én is ilyen voltam, és általában a fiatalok és a gyerekek nehezebben engedik el ezeket a dolgokat.

Az öregkornak sok hátránya mellett van előnye is: az ember megtanul sz..ni ezekre a dolgokra. Én 50 éves vagyok, ma már én is 5 másodperc alatt kimérgelődöm magam (nem mutogatok, nem dudálok, csak magamban mérgelődök), aztán ezzel le is tudom zárni.


Egyrészt nyilván élettani okai is vannak ennek, másrészt az ember már annyi baromsággal találkozott addigi életében, hogy megemelkedik az ingerküszöbe és nem húzza fel magát az ezrediken úgy, mint mondjuk az ötödiken.

Egyébként segít, ha tudatosan törekszel arra, hogy elengedd, vagyis ha nem lovalod bele magad, hanem próbálod lezárni azzal, hogy a másik hülye volt és kész.

2023. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem - még ha elsőre nem is látszik egyértelműnek - eredhet a megfelelési kényszerből ("a másiknak rossz véleménye alakult ki"), vagy abból, ha úgy érezted, a másik fél kerekedett felül adott szituációban, pedig igazságtalanul, bunkón, otrombán viselkedett veled.

Olyan is lehet, hogy hirtelen valamivel megbántott (beszólt), nem tudtad megvédeni magad és ezért fáj.

2023. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szituáció függő.

Az a helyzet, hogy a társadalom cc. 90% mélysuttyó és semmi haszna.

Na, ilyen haszontalanokkal konfrontálódni elég frusztráló, mert minek él az ilyen es miért bossztangja a tarsadalom hasznos tagjait, az értelmes embereket?

2023. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
42 F vagyok, tehát már nem gyerek.
2023. jún. 3. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is pontosan így vagyok 42 évesen.
2023. jún. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!