Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért félnek...

Az emberek miért félnek (jogosan) konfrontálódni?

Figyelt kérdés

Például ha valakit megbámulnak akkor az vissza sem mer nézni, én odamegyek és megkérdezem hogy mit bámul.

Vagy amikor valaki türelmetlen és jogtalanul dudál akkor kiszállok a kocsiból megkérdezni hogy mi a baja, de csak össze vissza beszélnek vagy elmenekülnek a kocsival, de volt aki sírt is, pedig egy alacsony vékony srác vagyok.

Ha valaki megbántja az embereket rá sem mernek nézni az illetőre.


2019. jún. 19. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1, Mert olyanok, mint a kutya a kerítés mögött: csak akkor mernek ugatni, ha biztonságban érzik magukat;

2, Van, aki mer ugatni, viszont attól fél, hogy a válaszreakció nem egy kulturált problémamegbeszélés lesz, hanem verekedés. Ebbe meg nem akarnak belemenni;

3, Sokan nem tudnak normálisan megbeszélni semmiféle problémát, mert nincs/nem tanultak meg konfliktust kezelni, így ezért nem mennek bele dolgokba. Viszont innen nézve meg fura, hogy provokálni meg tudnak.

2019. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mihago ***** válasza:
100%
Mert Magyarországon már kisgyerek korban beleverik mindenkibe, hogy fogja be a száját és hajtsa le a fejét.
2019. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Az első szituáció leírását követően nekem rögtön a cigányok jutottak eszembe. Nagyon cigányos odamenni, hogy “héheee mit bámulsz *****?

Normális, kulturált ember leszarja, hogy egy “gyüttment” nézi. Nem kell odamenni meg nézni se oszt cső. Ő meg bámuljon csak.

2019. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
engem zavar ha megbámulnak
2019. jún. 19. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Kit nem zavar? De normális ember pusztán ezért nem megy csak oda!
2019. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Több oka lehet. Régen bántották sokat őket és nem szeretik, ha mások megharagszanak rájuk, mert ez "a régi bántások emlékét" hívja elő. Másik lehetőség: mindenkinek meg akarnak felelni, ezért még önmaguknak se tudnak. Nem becsülik magukat semmire, félnek kiálni önagukért, véleményükért, behódolnak és szenvednek.
2019. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
normális ember nem bámul másokat, itt kezdődik a dolog.
2019. jún. 19. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

És arra nem gondoltál még, hogy nem mindenki a te "gyönyörű" fejed nézi, hanem elbambulnak és arra téved a tekintetük?

Amúgy tényleg jó cigányos lehetsz.

2019. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!