Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki elítéli, hogy a férfiak...

Aki elítéli, hogy a férfiak megnézik a nőket az utcán, azokat a nőket is elítéli, akik azért öltöznek úgy, hogy megnézzék őket?

Figyelt kérdés
2023. jún. 4. 11:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Oké, de te honnan tudod, hogy melyik nő öltözik úgy és azért, hogy te megnézd? Pókösztön?

Amúgy én nem ítélem el, de ez ilyen tipikusan komplexusos kérdés.

2023. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Incel alert! ⚠️
2023. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Engem télen is leszoktak szólítani,biztos a fülem tetszik meg nekik.Nem a nézéssel van baj,hanem,ha nem tudnak normálisan nézni.
2023. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is érdekesnek tartottam, hogy míg az elmaradott Afrikában totál normális, ha egy nőn abszolút nincs felső ruházat, addig a fejlett Európában a férfiak azt hiszik, hogy egy pár centis dekoltázs külön nekik szól figyelemfelkeltésként, s fel is jogosítja őket mindenre.
2023. jún. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Már megint te?
2023. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire kell egoistának lenni ahhoz, hogy azt hidd, hogy egy full idegen ember külön miattad öltözködik úgy ahogy?
2023. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal van a baj, ha ránézel, hanem azzal, ha úgy bámulod, hogy már neki kényelmetlen, s te pedig egy fogyatékos vagy 0 érzelmi intelligenciával és fel sem tűnik, hogy gáz, amit csinálsz. Aztán hőbörögsz, hogy "há oda se nézhetek???".


Férfiként is utálom, ha bámulnak, esetleg engedély nélkül hozzám érnek (creepy, öreg faxik..). Volt, hogy követett a másik tusolóba, s ott bámult. Másik megfogta a kezemet, s nyomta a dumát... Ha felhoznám, akkor az ilyen is hőbörögne hasonlóan, mint te.

Nőknél ez pedig gondolom hatványozottan rosszabb, mert fizikai hátrány is megvan és több az eset.

2023. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal lányként (20 vagyok) válaszolok, úgy, hogy én SOHA nem hordok olyan ruhákat, amikből kint lenne a fenekem, mellem (nem is tudnám kirakni, mert kicsik), vagy túl extrémek lennének. Nem tartom helyesnek azt, ha valaki így öltözködik, nem is értem, minek, mert azt figyeltem meg, hogy teljesen tökmindegy miben vagyok, sokszor a világon a legegyszerűbb, legunalmasabb ruhákban voltam, amikor olyan “atrocitások” értek, amiket le fogok írni.

Undorító, amit egyes pasik leművelnek és tisztelet a kivételnek, akinek nem inge, ne vegye magára, nem azt mondom ezzel, hogy minden férfi ilyen, de sokszor feszélyezve érzem magam, amikor egyedül ki kell mennem az utcára, főleg nyáron vagy amikor mondjuk kicsit csinosabb vagyok és nem farmer+póló kombó van rajtam. És ez nagyon nem oke, hogy sok nőnek ezt kell éreznie azért, mert a férfiak nem tudnak viselkedni. Kifejezetten szexuális beszólásokat én nem kaptam, de tudom, hogy sokak igen, ez felettébb undorító. És nem azzal van a baj, ha valaki megnéz egy lányt, hanem azzal, hogy ez nem megnézés, amit csinálnak, hanem úgy bámulnak, hogy a szemük kiesik, mintha rabszolga piacon lennénk, kicsit sem próbálnák meg kevésbé feltűnően tenni. Meg ugye a dudálások, fütyülések, cuppogások, nyelvnyújtogatások… Mindből kaptam már, ami engem úgy pláne idegesít, hogy nem szeretem, ha rám irányul a figyelem. Volt, hogy mentem az utcán, csend volt és akkorát rámdudáltak, hogy megijedtem, összerezzentem, aztán meg ezen vihorásztak az autóból, az ott sétáló öreg néni is rám nézett, mondanom sem kell, mennyire ciki volt .

És ez tényleg nem az öltözködésen múlik, dudáltak már le télikabátban is és pont tavaly télen jött oda hozzám egy pasas, amikor kint sötét volt, forgalmas utca volt, tetőtől talpig be voltam öltözve, még sapka is volt rajtam, ami ritka, csak az arcom látszódott ki.

És ezt már kiskamasz lányoknak is sokszor át kell élniük. Volt, hogy 9.-es koromban kerülőútvonalon jártam iskolába, mert építkeztek a környékünkön és elegem volt abból, hogy a munkásoknak kiesik a szeme, úgy megbámultak. Vagy pl. hiába nincs nagy mellem, amikor elkezdtek nőni, elkezdtem púposan járni, nem húztam ki magam, nem tudatosan, de az volt bennem, hogy “el akarom rejteni” a melleimet, hogy ne legyek feltűnő a férfiak szemében .

2023. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem azért öltözöm lenge ruhába nyáron hogy idegenek bámuljanak. Ahogy csinosan sem. Azért hogy jól érezzem magam. Az hogy kit mennyi atrocitás ér az utcán, az nem a ruhán múlik. Ugyan úgy előfordult már velem amikor télen nagykabátban csak az arcom látszott, mint amikor rövid nadrágban meg bő pólóban voltam, vagy csinos de szolid ruhában.
2023. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
A nagy többség nem azért vesz fel akármit, mert tetszeni szeretne nektek, akik azt hiszitek, hogy a világ közepei vagytok nyolcmilliárd fő közül, hanem csak simán jól érzi magát valamiben.
2023. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!