Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a kritikus gondolkodásom? Hogyan tudnék kritikusabbá válni?

Figyelt kérdés

Évek óta nem foglalkoztat olyan szinten semmi, talán feladtam, féltem, hogy sérülhetek hogyha kifejezem az igényeim magam stb.


De így még rosszabb céltalanul, gondolatok nélkül, már-már olyan mintha nem is léteztem volna, csak külsőleg tapasztaltam meg az életet.


Hogyan tudnék kritikus lenni, hogyan sajátíthatnám el ezt?

Gondolom első lépésként az önbizalmam kellene helyre állítani?



#Személyiség fejlesztése
2023. jún. 5. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvasással, vitákkal, tanulással.


Mondanám, hogy végezz el egy filozófia szakot, de nem sokan engedhetik meg maguknak.

2023. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy függ össze a problémád a kritikussággal. Ha összességben nézem azt, amit írtál, az, hogy kritikusabbá akarsz válni megint egy menekülés, egy fal, amivel el akarod takarni azt, amivel foglalkoznod kéne. Szépen rájöttél, hogy mi a baj, ki is jelented, hogy ez VOLT a baj, közben meg takargatod, és elmész egy olyan irányba, aminek mi köze hozzá? :D

– Csókolom, elromlott a számítógépem, nem kapcsol be. Kipróbáltam egy másik tápegységgel, és úgy beindult, de a régit visszaraktam, és még mindig nem jó. Azt szeretném kérdezni, hogy a rakott krumpliba is kell egy csipet cukor?


Fontos a lépcsőzetesség, fokozatosság, mert ha azt mondod, hogy a 10. lépcsőfok mögötted van, de még csak a 3. fokon állsz, és szerinted a következő a 11. lépcsőfok, akkor abból sürgősségi lesz :D És önmagad meghazudtolása, majd a kudarcbafulladás, mert nem fogod érteni, hogy a 3. lépcső után miért nem érted el a 11. lépcsőt. Se negyedjére, se ötödjére, se hatodjára, stb...


Önmagad, az érzelmeid, igényeid kifejezésének hiánya, a céltalanság mind önbizalomhiánnyal, érzelmi kiégéssel, rossz berögzüléssel összefüggő probléma. Első körben hasznos lenne szétbontogatni magadban ennél részletesebben, hogy mi az, ami miatt ez az egész kialakult. Akár brainstorming jelleggel: írd fel egy lapra a kérdéseket, amikre választ keresel, pl.: Miért félek az érzéseim kinyilvánításától? vagy "Miért félek megélni az érzéseimet?"

Bármi szó eszedbe jut (ami nem a rakott krumpli! :D) írd le! De tényleg, akármi. Mindenhez lehet valami jelentést párosítani, és az agyad, a tudatalattid segít ebben, csak meg kell fejteni annak a szónak az átvitt értelmezését vagy valamihez megpróbálni hozzákötni a múltban, mert így vagy úgy köze van ahhoz, amit keresel.


Az már jó, ha így ki tudod jelenteni, hogy féltél, hogy sérülhetsz, ha kifejezed magadat, az igényeidet. Miért féltél, mitől féltél, kitől féltél? Úgy érzed, az érzelmeid, igényeid kifejezése a gyengeség jele? Szüleidtől vett minta lehet esetleg? Iskolai rossz tapasztalat?

Olyan, mint ha nem is léteztél volna; minek hatására jött ez a felismerés? Mihez tudod kötni? Mi a legrégebbi emléked, amihez tudod kapcsolni a múltban? Ha azt érzed, hogy nem éltél, akkor azt érzed, hogy halott voltál? Mi változott, hogy ezt felismerted?


Ha ez így magadtól nem megy, egy kineziológus jó segítség lehet. (Vagy egy megbízható pszichlógus.) Nem az ördögtől valók ezek a szakmák, és nem leszel hülye attól, hogy igénybe veszel ilyen segítséget a saját boldogságod érdekében :)

2023. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A brainstorming része már megvolt, hozzá kötöttem történésekhez eseményekhez, ezt az egészet. Egyébként szülői rossz minták, emellett iskolai problémák is közre játszottak.

Most próbálom fejleszteni önmagam, igénybe vettem pszichológusi segítséget is azóta.

Azzal is tisztában vagyok, hogy ez nem egy lassú folyamat.

Évekbe telhet mire felépítek egy magabiztosabb, kifejezőbb, céltudatosabb ént, viszont most ez a tervem mivel nem akarok örökké így élni.

2023. jún. 5. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült felismerni, és eljutottál idáig. Valóban lassú folyamat, de annál látványosabb lesz, hidd el! Sok sikert az úthoz! :)
2023. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pl.: filozófiai művek olvasásával.
2023. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!