Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki kéne bogózni egy szálat A...

Ki kéne bogózni egy szálat A kritikus gondolkodásról olvasok. De nem tudom, hogyan viszonyul ahhoz , hogy az apám elakart nyomni?

Figyelt kérdés

Szóval én egy dolgot utáltam mindig is , ha irányítani próbálnak - apám pedig egész gyerekkoromban dühös és ingerült volt és imád másokat irányítani.

Na most én hatalmas neheztelést élek meg felé ami lassan felemészt engem.

Szeretnék neki megbocsátani , mert engem már lebénít a neheztelés.

Úgy érzem , ha használom a logikát az azt mondja , hogy bocsássak meg neki, de én nem akarok visszaesni oda , hogy újra ő elkezdjen engem kontrollálgatni az ízlése szerint.

Mit tegyek?

Köszi


2021. nov. 21. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval jó lenne vaalhogy elengedni a neheztelést , de azt sem akarom , hogy visszakerüljek csicska üzemmódba
2021. nov. 21. 12:06
 3/9 A kérdező kommentje:
28
2021. nov. 21. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Költözz jó messzire tőle és ne tarts szoros kapcsolatot. Éld a saját életed! Valószínűleg őt is így nevelték, ez van a zsigereiben, képtelen már a változásra. Kár hibáztatni, az nem segít.
2021. nov. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. nov. 21. 13:08
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát igen a hibáztatás.

Felvállalni azt akik vagyunk akárki rakjon ránk bármilyen terhet. Igen ez kell

:)

Néha úgy érzem mentális rabságban vagyok , de a nálam okosabbak azt mondják csak mi magunk tartjuk magunkat fogságban.

2021. nov. 21. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából van egy másik út is a megbocsátáson kívül, ami pont ugyanannyira hatásos, de az emberek mégsem szeretik elismerni: továbblépés.

Ahhoz, hogy sikerüljön túltenned magad a múlton, nem kell minden áron megjavitani a kapcsolatot, és puszipajtásoknak lenni azzal, aki szenvedéssé tette az életedet. Elég annyi, ha tudatosítod magadban, hogy igen, a múlt rossz volt, de ennek már vége, nem kell miatta rágódni. Elhatárolódsz tőle, és a jövőre koncentrálsz.


Szerintem túl sokan mennek vissza a régi, rossz (sokszor bantalmazó) családi, baráti, szerelmi kapcsolataikhoz mert azt hiszik, hogy a megbocsátás ad csak lelki békét. De nem. Újra kapcsolatot ápolni egy olyan emberrel, aki huzamosabb ideig tette tönkre az életedet általában nem végződik jól.

Csukd be az ajtót a múlt mögött, és keress valaki olyat, aki tisztel.

2021. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kell egy másik apa, ez a helyzet
2021. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én apám is ilyen, amikor előjön az idegbeteg énje akkor én is otthagyom, hogy élvezze ki magát


Máskor amikor nyugodt akkor lehet vele beszélgetni


Én is ebben a helyzetben vagyok, hogy tudom, hogy csak magamnak ártok, ha őrlöm magam, úgyhogy nem teszem


Az érzelmek a legfontosabbak amiket komolyabban kell vennem mint korábban, ez a kulcs az önkifejezésre, boldog életre vagy a depresszióra és kudarcra is

2021. nov. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!