Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kerülöm a meleges kinézetű...

Kerülöm a meleges kinézetű melegeket, pedig én is meleg vagyok, ez csak unszimpátia vagy bunkóság?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tetszik ha valakin erősen látszik külsőre. Több facebook ismerősömnek aki ilyen le is állítottam a követését, hogy még véletlen se kelljen fotókat látnom róluk. Próbálom azt nézni bennük, hogy kik emberileg és nem a külsőt, chateltem, leveleztem is többel. De nem szeretnék olyannal találkozni, akin feltűnően látszik, hogy meleg, mert taszít. Az a baj, hogy többen vannak körülöttem, akik ilyenek és, ha nem vennék tudomást a külsejükről, akár több jóbarátom is lehetne köztük talán. Rajtam nem látszik a melegség. Lehet, hogy valaki, aki nagyon figyel kiszúrja apró dolgokból, lehet nem, de nem törekszem, hogy bárki észrevegye. Egyszerűen nem értem magam, hogy miért taszít ennyire, akin erősen látszik. Szerintetek egyszerűen ez unszimpátia, amikor van olyan megjelenés ami nem tetszik?

2023. jún. 6. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Mert szerintem a férfias férfiakhoz vonzódsz;

azt szereted, ha egy férfi férfiasan néz ki. És lehet, hogy csak nem érted; a nem férfiasan kinéző férfiakat; vagy nemtom.

2023. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
*szal, hogy neked az az alap, hogyha egy férfi férfiasan néz ki; és zavar, ha nem. Lehet,h nem tartod annyira esztétikusnak; sőt , lehet, hogy előnytelennek is tartod kifejezetten. [ Én nemtom,ezek csak tippek. ] pl van, amire fain vizuálisan ránézni, van, amire lehet, hgoy talán nem annyira; ez meg egyénenként változik.
2023. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

kérdezd meg magadtól, mert ezt más nem fogja neked megoldani, hogy mit érzel.

Mi az ami taszit a meleg kinézetű emberekben? Mi az amit nem tudok elfogadni bennük, de ha elfogadnám, akkor mi az amit kaphatnék általuk?

Talán mélyen a felszin alatt saját magad melegségét nem tudod elfogadni? Itt az elfogadás témájával mennék elsősorban önismereti szinten, semmiképpen nem vetiteném a másikra azt amit magamban nem tudsz elfogadni.

2023. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Én is így vagyok vele leszbikus lányként. Egyszerűen a ripacskodás,hivalkodó viselkedés taszít ami az ilyen típusú melegeknél megfigyelhető.Szerintem ezzel nincsen baj. Ez nem azt jelenti hogy bárki bárkit bántana,szimplán bizonyos viselkedesformák egyeseknek taszítóak.Nem lehet ugye mindenkinek minden szimpatikus. Én megértelek,sőt ilyen esetben nem homofóbozok le senki heterót se ha ő azt mondja,hogy számára ez bizony nem gyere be
2023. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Ez ízlés.
2023. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
80%

Ez szerintem fura, és valószínű, hogy magadban nem tudsz valamit elfogadni. Az egy dolog, hogy neked X külsejű emberek nem jönnek be, de ez itt ennél azért jóval furább. Nem arról van szó, hogy egy randiappon balra húzod azokat, akik mondjuk femininebben öltözködnek (mert az tök érthető, megint, mindenkinek más tetszik), nem, itt arról van szó, hogy a Facebookon konkrétan ránézni sem bírsz egy ilyen külsejű emberre... Nekem a Facebook-falam 90%-át (a reklámok mellett) szétfilterezett arcú anyukák meg nyugdíjasok adják, nem mondom, hogy esztétikailag kielégítő látvány, de egyszer nem borzadtam el annyira, hogy kikövessek emiatt valakit. Vagy egyszer nem jutna eszembe, hogy tudatosan kifejezetten kerüljem az olyan szituációkat, amikor olyan emberekkel találkozok, akik tőlem eltérő stílusban öltöznek.

Nyilván azzal barátkozol, akivel szeretnél, de azért szerintem mindenkinek jobbat tenne, ha ennek egy picit utánamennél. Egyrészt mások miatt is: nem azzal van baj, ha szimplán nem csodálod a faladon random ismerőseid fotóit, de ezzel sajnos sokszor együtt jár az, hogy szép lassan elkezdesz ítélkezni a "többi meleg" felett, egy bizonyos "debezzegén" mentalitás. Lásd itt is megjelent a ripacsozás... Nemár. Mindenki öltözzön úgy, ahogy szeretne, és próbáljuk meg nem unalmasnak vagy éppen ripacsnak bélyegezni azt, aki épp másfajta stílusban érzi jól magát.

A másik meg az, hogy szerintem neked magadnak is jót tenne, ha egy kicsit gondolkodnál a témán. Ez nem szégyen amúgy. Egy elég homofób társadalomban nőttél fel gondolom, tök természetes, hogy lesz benned egy kis internalizált homofóbia. Nyilván a saját érdekedben az a legjobb, ha mielőbb megszabadulsz tőle.

2023. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
84%
Nem értem, miért van az utsó lepontozva, neki van igaza. Kérdező, félsz a lebukástól, nőiességtől, mások véleményétől. Főleg hogy még pl FB-n látni sem bírod őket. Ez benned probléma, ez az internalizált homofóbia. Ami nyilván nem létezik, kivéve amikor de. Pszichológus tud ezen segíteni, érdemes felkeresned egyet.
2023. jún. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Meleg férfiként írom,ez egyáltalán nem baj.Teljesen hasonló a felfogásom,nézetem ebben veled.

Férfias vagyok,ilyenekkel érezném jól magam.Ha...

De se párom,se barátom nincs jelenleg.A nyafka libegő melegek pedig nem tehetek róla,de irritálnak.Lehet,hogy mint ember értelmes,kedves,de sajnos nekem nem jön be.

Mondjuk férfiben sem a marcona,sörivó és kihaénnem a zsánerem.

Lehet,azért is nincs most senkim,mert túl "nagyok" az igényeim....

2023. okt. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!