Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság annyira odavannak az emberek a kutyákért, míg az embertársaikat le se kakilják?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 18:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, de valós jelenség.
2023. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
21%
Ugyan ezt látom... Ha állatot bántalmaznak több a gyűlölködő komment. Mint ha nőt vagy férfit stb...
2023. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
30%

A kutya "engem" imád csak, a zemberek meg csak addig imádják egymást, ameddig érdekükk van a másikkal szemben. Ha gond-probléma adódik, akkor meg eldobják egymást, aztán jön a következő palimadár, mint új barát.

A zembereknek nincs jó mintájuk a zemberi kapcsolatokra, a konfliktus-megoldásokra, a másik elfogadására vonatkozóan, mert a zember nem egy kiadott használati utasítás szerint-, vagy egy séma mentén működik, hanem mindenki máshogyan.

2023. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
15%
Az a baj hogy túlszaporodtak már a kutyák meg a macskák és rengeteg állatfaj pusztul ki miattuk.
2023. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
44%

Az embereket utálom, mint a szart.

Az állatokat nagyon szeretem, különösen a kutyákat.

A kutyák empatikusak, tele vannak szeretettel, hűségesek, szerető szívűek.

Hogy is lehetne őket egy napon emlegetni a gusztustalan, érdekvezérelt, önző, gyáva, rohadt emberekkel. Hagyjuk már!

2023. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
Ember több bántott már, mint kutya, de nem utálom az embereket, és vannak olyan emberek, akikkel foglalkozom is. Viszont nem hagyom, hogy kihasználjanak, visszaéljenek a jóindulatommal. Szülségem van énidőre, amit nem mindenki tart tiszteletben. Az állatbántalmazást több okból tartom fontosnak. Egyrészt van összefüggés az állatkínzás és az emberek elleni agresszió között, van egy olyan - egyáltalán nem alaptalan - mondás, hogy aki állatot kínoz, emberre készül. Ha elég szigorú lenne a büntetés végrehajtás, akkor sok elkövető el sem jutna az emberig. Aztán vannak veszélyeztetett fajok, amikkel szintén fontos foglalkozni, egyesek az emberiség jövőjét is komolyan befolyásolnák, ha kihalnának.
2023. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
28%
Konkrétan Indiában sok állatfaj pusztult ki a rengeteg kóbor kutya miatt , az emberek felelőtlen állattartása miatt.
2023. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

#7 Az ember miatt mennyi faj pusztult már ki ? Mert több mint amit az indiai kutyák okoznak.

Egy példát azért mondj már egy állatfajra ami csak Indiában volt jelen a földön !

2023. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
16%
2023. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom megmondani a tényleges okát, mert szerintem ez egy sokrétű és rendkívül komplex probléma és sajnos én is észreveszem magamon a jeleit. Próbálok kedves, segítőkész és önfeláldozó lenni, de nehezen alakítok ki barátságokat és nem mindig a másik fél miatt.

Az igazság az, hogy egy nagy, nyüzsgő városban, ha lemész sétálni minden nap, akkor majdnem minden arc, amit látsz ismeretlen és új lesz a számodra. Nincs olyan idegen ember, akit minden nap látsz, hogy természetesen kialakulhasson valami.

Mindenki megy valahová, mindenkinek megvan a saját élete, családja és baráti köre, legalábbis ez az elképzelésem ilyen helyzetben. Nehéz, így látni az egyént az arca mögött.

Ha, pedig meg is ismersz valakit út közben, arra gondolsz, hogy a másik fél már eleve "egész" élete él és nincs is igazán igénye a társaságodra.


Szerintem emiatt éreznek egyre kevesebb empátiát egymás iránt az emberek, de nagyon remélem, hogy csak rosszul látom a dolgokat.

2023. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!