Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők is tudnak annyit inni,...

A nők is tudnak annyit inni, mint a férfiak, csak kulturálisan nem annyira elfogadott?

Figyelt kérdés
A társadalomban sokkal elfogadottabb az, hogy a férfiak piáljanak, az egyszerű falusi közegben is úgy volt, hogy járjanak kocsmába, míg a nők legyenek otthon és vezessék a háztartást. Társaságban is valahogy az az elfogadott, hogy kevesebb alkoholt fogyasszanak, de ha maguk közt vannak, akkor a nők is tudnak inni rendesen.

2023. jún. 8. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mintha szerinted egy-egy nemcsoportok belül mindenki ugyanannyit bírna. Pedig nem így van, innentől kezdve nem tudom, mit mivel kellene összehasonlítani.
2023. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Laylah ***** válasza:
100%
A toleranciaszint egyénenként változik, nem nemenként. Pl. második találkozón (egy-egy találkozó több napos volt, mivel külföldről látogattam vissza) exemet és a haverját is az asztal alá ittam.
2023. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol tolerálása elsősorban kor, testtömeg, ivási gyakoriság, nomeg az épp fogyasztott alkohol típusán és minőségén múlik. A nem nem tényező.


Társadalmilag azért kevésbé elfogadott a nők piálása, mert a részeg nőt bizony könnyű meghágni, az meg ugye szégyen, és persze veszélyes is, így az a nő, aki annyit iszik, hogy elveeszítse a kontrollt, az egyértelműen felelőtlennek van tekintve.

És ha megnézed, a mai napig létezik, hogy lnyokat leitatnak, vagy más módon tudatmódosítózzák, és azátn jól kihasnzálják őket, neadjIsten akár el is rabolják. Innentől kezdve a veszély valós, tehát fontos, hgoy a nők megtartsák a kontrollt. Persze ha biztonságos közegben vannak, noymják ők is, akkor meg ugye a határokat a fent leírt faktorok fogják meghatározni.

2023. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ez a leírás hányadik századból származik? 😃

2023 van, nem tudom te hogy vagy vele de én nagyon sok not láttam már részegen meg pialni.

En is szoktam bár nem olyan gyakran mert nincs rám jó hatással.

2023. jún. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

A cigizésnél és a piálásnál a fiatalabb korosztálynál már nincs különbség a nemek között.


Szociológiából tanultuk tavaly az egyetemen, hogy a nők elférfiasodnak, a férfiak meg elsemmilyenesednek. Egyre több nő végez hagyományosan férfimunkát, viselkedik úgy is mint a férfiak (leginkább az egyenjogúság okán), de a férfiakban nincs meg az a vágy, hogy a hagyományosan női feladatokat csinálják. (Hiába, hogy pl a gyereknevelési feladatok egyenlő megosztása fontos lenne) Ugyanez vonatkozik a szabadidős és más tevékenységekre is. A nők is mennek piálni, mert ha a férfiaknak szabad, akkor nekünk is. A férfiak viszont nem éreznek késztetést arra, hogy pl unalmukban kösennek a gyereknek egy zoknit, mert nemi egyenlőség van, s el lehet küldeni a francba azt, aki ebbe beleköt.

2023. jún. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

"Szociológiából tanultuk tavaly az egyetemen, hogy a nők elférfiasodnak, a férfiak meg elsemmilyenesednek."

. Én még most otthagynám azt az egyetemet, ahol ilyen kijelentéseket tesznek szociológia címszó alatt.

2023. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Ilyet is csak magyar iskolában képesek kijelenteni, mint amit a #5 ír, máshol azonnal rúgnák is ki a tanárt, aki ilyen hülyeségeket akar gyerekeknek tanítani. :'D


Igen amúgy, a nők is tudnak ugyanannyit inni. Nem tudom hol élsz, de Budapesten és külföldön (nyugat) ez fel sem merül, meg az sem, hogy elítélnék a sokat ivó nőket.

2023. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bármikor asztal alá tudom inni a férfi barátaimat, kollégáimat, ha egymás közt vagyunk.

Viszont ha elmegyünk pl. szórakozni, akkor nem iszok annyit, és ebben nem a társadalmi normák játszanak szerepet. Budapesten lakom, kétmillióhoz közelít az itt lakók száma, őszintén kit érdekel, hogy a random idegenek, akik látnak, azok mit gondolnak. Egyszerű biztonsági okai vannak annak, hogy limitálom a piálást, nem akarok részeg lenni, nem akarom, hogy elaludjak pl. az éjszakai buszon hazafelé és meglopjanak, illetve józanul is volt már, hogy bekóstolt valaki, mikor egyedül mentem haza, és nem akarom, hogy ne legyek képes védekezni, vagy elfutni, ha ez ismét megtörténik.

2023. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!