Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolom azt, hogy ha...

Miért gondolom azt, hogy ha több önbizalmam lesz a gondolataim kinyilvánításában, akkor téveszmés leszek, hülyéséget fogok beszélni, és okoskodni fogok?

Figyelt kérdés

Én soha se hittem magam okosnak, sok hülyeséget csináltam, akár általánosba is, sok alap dolgot nem tudtam, mint pl. a teás pohárból vegyük ki a filtert, akkor valamit kapunk, vagy nem szabad megfogni a lázmérő elejét a higany miatt (régi lázmérőnk van). Minden osztálytársamat sokkal okosabbnak hiszem, mint magam, vagyis mindenkit okosabbnak hiszek nálam az iskolából akár.


Sok lecseszést kaptam, hogy ilyen alap dolgokat nem tudok és ez rosszul esett, nagyon butának érzem magam most is. Szóval nem tudom mi tévő legyek. Nincs sok ismeretem a dolgokba, apám mondja, hogy okos vagyok, de én ezt nem tudom elhinni, végképp. Nővéremmel mikor játszottunk Gazdálkodj okosan nevű társasjátékot, ott nem tudtam, hogy mi az a Casco biztosítás, és azt mondta, hogy a "kőkorszakban élsz", vagy valami ilyesmit, sok ilyen szólása van, szóval most nem tudom pontosan melyik volt.


Nincs önbizalmam, folyton megerősítés kell a szüleimtől, hogy amit mondok nem-e hülyeség vagy igazam-e van.


Nővérem teljes ellentétem, ő akkor is kiáll a véleménye mellett, amikor szüleimnek van igaza, és ez idegesítő. Nagyon téveszmés, és nem hallgat a józan észre, mert a szüleim több mindent megéltek, mint ő. Jó, sokszor én is okoskodok, de csak nővéremmel, mert bizonyítani akarom, hogy amit mond hülyeség, és nem szeretek veszteni ellene. Ritkán szüleimmel is vitázok, de ha abban a pillanatban nem is értek velük egyet, akkor egy kis idő múlva beszélek velük, hogy igazuk van, meg milyen hülye vagyok.


Félek önbizalmat szerezni, mert nem akarnák olyanná válni, mint a nővérem aki 23 éves, és mindenki másra hallgat csak épp a szüleire nem.


20 F


2023. jún. 12. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elmédet túráztatod ahogy látom, de ennyi idősen miért is lennél tudatos, nagyon keveseknek adatik meg ilyen korán.

A miért kérdések eleve az elmét pörgetik, tehát illendő elhagyni eme kérdéseket, legalábbis azoknak akik a tudatos úton járnának szivesen, de mindig van választás, akinek a gitt rágás jobban teszik nosza járják azt az utat és kérdezgesség, hogy miért?

A miért kérdésre, mindig lesz egy olyan valaki aki majd megmondja, ezeket úgy hivják, hogy megmondó ember..azért mert…

Az a baj, hogy már elég korán elvették tőled a biztonsági zónádat, és brillirozol a megfelelés kényszeres óceánján.

Végül is te sem látod a fától az erdőt, mikor a testvéredre mutatsz azzal, hogy nem hallgat a szüleire, de az irásodban pedig azt irod, hogy nem hiszed el apádnak, mikor azt mondj okos vagy..

attól, hogy valaki többet élt meg mint mondjuk te, lehetsz intuitivabb és jöhetnek olyan infók hozzád, ami miatt egy felnőtt és idősebb csak nézhet egy fiatalabbra akár fel is….

Az irásod tele van önbizalomhiánnyal, ez tény, és félsz még attól is, hogy önbizalmat szerezz, mert olyanná válnál, mint a testvéred?

Mi lenne, ha önbizalmad elkezdenéd épiteni és mondjuk nem kellene a nővéreddé hasonulni közben?

Pozitiv megerősitések!

2023. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor kezdesz önálló életet élni, majd elköltözöl, akkor sok dologról kiderül, hogy értesz hozzá, talán jó is vagy benne. Talán még nem jött el ez s pont. Végső soron nem kell mindenhez értened.


"...akkor téveszmés leszek, hülyéséget fogok beszélni, és okoskodni fogok?"

Amúgy sok ilyen ember. Önkritika, olvasás, tanulás az ellenszere.

2023. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igyál előtte egy kis pálinkát. Sokkal okosabb gondolataid lesznek, és sokkal nagyobb lesz az önbizalmad is.


Nem leszel tőle rossz.


És a mértéket tartva nem is egészségtelen.

2023. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!