Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt hogy örültél valaki...

Volt hogy örültél valaki halálának? Ez szerinted mennyire erkölcsös dolog?

Figyelt kérdés

Kiének és miért? - ha beavatnál pár mondatban.


Erről jutott eszembe a kérdés:

[link]



2023. jún. 14. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor Csauszeszkut kivégezték, azt gondoltam, hogy a gonosz világnak vége, ezután csak jó jöhet. Aztán tessék, mai magyar politika ...
2023. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcstelen ember halálának örülni nem annyira erkölcstelen.
2023. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Dilemma nálam a mai napig.

Világnézeti kérdés is.

2023. jún. 14. 11:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Berkit nem sirattam meg... de azért túlzás, hogy örültem.
2023. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Van pár rokonom, aki súlyos betegség miatt halt meg, és megkönnyebbülést éreztem a halálukkor, hogy nem szenvednek tovább, és a családról is leesik egy mázsás súly, mert tudtuk, hogy meg fognak halni, csak azt nem, hogy mikor, nem volt esélyük meggyógyulni.
2023. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Volt.

Az érzelmeim ellen nem tudok mit csinálni, csak a tetteimmel. Az, hogy mit érzek, nem morális kérdés, amíg nem röhögcsélek a temetésén.


Apám halála ugyanolyan nap volt számomra, mint a többi. Magamban nyugtáztam a jó pillanatait a sok szemétsége mellett és mentem a dolgomra. Attól, hogy én utáltam és megváltás volt, mikor megszakítottam vele a kapcsolatot, másnak még hiányozhat.

2023. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Nem. Még az általam legjobban undorodott ember halálának sem tudtam örülni.


A halál egy visszafordíthatatlan folyamat, ami inkább szomorúsággal tölt el-bárkié is legyen az.

2023. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

M Ricsi, illetve Szita Bence gyilkosai.


A személyes ismerőseim közül egy olyan eset volt, hogy rokonom már annyira borzalmas állapotban volt betegség miatt, hogy az után a halálhíre egyfajta megkönnyebbülés volt hogy nem szenved tovább. Nem tudom ez ide tartozik-e.

2023. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nem itt nem a halálának hanem a szenvedése megszűnésének örülsz szerintem.
2023. jún. 14. 13:10
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem volt meg, de mae nagyon varom Orban Viktor halalat. Eskuszom pezsgot is fogok bontani!
2023. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!