Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azzal lehet valamit kezdeni...

Azzal lehet valamit kezdeni ha pocsék a memóriám?

Figyelt kérdés

Mindíg is az volt. Sose voltam jó tanuló. Minden sokadszorra rögzűl csak. Most épp próbálok olaszúl megtanúlni de azt veszem észre, hogy sok mindent amit pár hete még tudtam, azt is elfelejtem vagy nem jól emlékszem rá. Olyan mintha szélmalom harcot vívnék. Nem tartom magam hülyének de ez, hogy folyton minden kiesik a fejemből ez elég zavaró dolog.

Persze gondolom ez egy adottság de hátha van valakinek jó tippje, hogy legalább kis mértékben javújon ez.


2023. jún. 14. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Disz-es (diszlex, diszgráf) vagy?
2023. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem baj. Nem tehetsz róla.


Ezt úgy kell kivédeni, hogy leszarod a dolgokat.


Pl. én nem is figyelek oda semmire.

Annyi, hogy nem megyek neki másoknak.


De azt se tudom, hogy mi volt tegnap.

2023. jún. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Én is ilyen vagyok, 21 vagyok.

Nekem sok folyadék + mozgás + megfelelő étkezés, vitaminok sokat segített, többet mint hittem. Plusz az agy is le tud épülni csak úgy mint az izom ha nem használod, azt is "szinten kell tartani" én pl olvasok.

2023. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvassá, keresztrejtvényfejtés, verstanulás.
2023. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy év alatt kb 30 könyv az átlagom. Azokra pl mind emlékszen. 😀

Ami nem annyira érdekel vagy kötelező jejjegű inkább azzal van gond. Étrend is ok, eszem vitamint, sportolok sokat.

2023. jún. 14. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Akinek nincs esze, annak legyen notesze!
2023. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor természetesen szelektál az agy.
2023. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanulási módszereden is kellene változtass valahogy, hogy érdekesebbé tedd saját magad számára az egyébként kötelező tananyagot.
2023. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van egy tanulási technika, aminek már elfelejtettem a nevét, :)) ugyhogy csak körbe írom. Az a lényege, hogy a megtanúlt információt optimális időpontokba kell átismételni. Nem azonnal rövid időn belül ismételgetjük, mert azzal nem jutunk előrébb, hanem akkor kell ismételni, felidézni, amikor már nehezen némi gondolkodással jut csak eszünkbe. Az a gondolkodási út hozza meg a tartós tudást, ahogy nehezen, de mégis csak felidézük, a félig elfelejtett információt. Hogy ez mennyi idő az egyén és helyzetfüggő, ki kell probálni. Lehet, hogy 1 óra, lehet hogy fél nap, de lehet hogy csak másnap érdemes felidézni a tanultakat. Az agyunkban ilyenkor kialakul egy útvonal, ahogy eléri azt az információt, és ez biztosabban megmarad, mint az adat amit nem tudunk mihez kötni.

Aki ismeri ennek technikának, modszernek a nevét az írja már le ide.

2023. jún. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!