Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Virtuális memória! 27,3 gb...

Monakritika kérdése:

Virtuális memória! 27,3 gb ezzel most mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Van nekem egy 220Gb-os SSD-m, amin volt úgy 40-50gb szabad tárhely, ami egy pillanat alatt lecsökkent 7-re.

a " Rendszefájlok és fenntartott terület " mwegnőtt közel

40gb-al, és nem tudom mi tévő legyek.

Van 2 HDD is a gépembe, az egyik üres, valahogyan megoldható hogy a gép oda mentse ezeket a dolgokat?

Ha nem valahogy ki tudom lőni ezt a virtuális memóriát?

( 16gb ram van a gépembe nemár )



2019. szept. 17. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd át a virtuális memória méretét. A hozzászólásom alján lesz egy link, ahol leírják a dolog menetét. Viszont. Bármennyire is csábító, NE kapcsold ki teljesen, mivel ez elég komoly galibákat tud okozni. Állítsd inkább úgy, hogy a minimum 1024, míg a maximum 8192 legyen.


Ezen felül ha nem használod, letilthatod a hibernálást is, ami újabb 16 GB szabadhelyet fog jelenteni. Ehhez is adok egy linket lejjebb.


A harmadik és utolsó tipp, hogy indítsd el a lemezkarbantartót, és töröltesd vele ami nem kell. Bajt nem tud okozni, bármit is csinálsz vele, szóval nem kell félned.


És akkor a linkek. Ez a lapozófájl:

[link]


Ez pedig a hibernálás: [link]

2019. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krisztian2 ***** válasza:
Nekem játékoknál volt probléma a lapozófájlokkal. Egyszerüen kifagyott egy nagy játéknál! Windows eseménynapló szerint, elfogyott a virtuális memória. Át lett állítva 8192ig. És megfelelően működik.
2019. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:

Ha már te állítod be a virtuális memóriát, akkor én azt javaslom, hogy adj neki fix méretet. 16 GB RAM esetén úgy sem fogja túl sokat használni, elégb ha a minimális és maximális méret egyaránt 1024 MB (nekem 8GB-hoz bőven elég 4 GB, azt sem szokta teljesen kihasználni). Előnyeb hogy egyrészt fix helyfoglalással számolhatsz, illetve mivel nem fogja a rendszer állandóan átméretezni, így valamivel gyorsabb is...

Az sem egy rossz ötlet, ha nem a rendszerwinyón alakítod ki a virtuális tárhelyet, így a használatakor a két meghajtó egyszerre dolgozhat, a rendszernek nem kell várnia ahhoz, hogy hozzáférjen. Én szeretek létrehozni egy kisméretű külön partíciót a swapnek, ami csak erre szolgál.

2019. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!