Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb nőt/lányt látva...

A legtöbb nőt/lányt látva önbizalomhiányom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

28/N leszek.

Nagyon nehéz családi hátterem volt, kiskoromban teljesen elhanyagoltak.

A lényeg, hogy piszkáltak is engem sokat a külsőm miatt.

Az évek során igyekeztem kitanulni, hogy mire mit használjak. A hajam sokáig szénakazal volt, mert göndör. Rátaláltam a Curly Girl Methodra, és rengeteget javult a helyzet, de még sokszor szöszös.

Az arcom is rengeteget javult (csomós volt a bőröm, hámlott, közben zsíros is volt, vérzett, stb). Most nagyjából jó, viszont nem szép még mindig (látszanak nagyon a pórusok, élettelen, és a szemem alatt ráncosodom, nagyon). 20 éves koromig nagyon barnultam, gyönyörű színem volt, azóta viszont nem mehetek napra, mert rákvörösre égek, akár 5 perc után naptej használata mellett is, akármit csinálok.

Őszintén, ahogy megyek az utcán, és látom akár a tizenéves lányokat pattanás nélkül, gyönyörű bőrrel, vagy a korombeli lányokat.

Teljesen elmegy az önbizalmam. Ha megyek valahova, akkor sem velem ismerkednek a pasik. Nyilván senkit nem érdekel, hogy mennyit küzdöttem a külsőmmel, ha még most is átlagos kategória vagyok.

Rengetegszer nézek a tükörbe, és elfog a sírhatnék.

Más lánynak van, hogy alapból vékony az arcszerkezete, vagy pisze az orra, szép a szeme, és buknak rájuk a pasik.

Én itt vagyok 28 évesen, csúnya arc, bőr, haj, és engem észre sem vesznek.

Nem érzem magam nőiesnek, szexisnek. Van heg is az arcomon, amit csak összevarrni lehetne (kamaszkorban elhanyagolt csomó, ami kirobbant és vérzett), és egyetemen az egyik pasi tanárom is szólt, hogy kikapartam az arcomat.

Az instagrammot és facebookot igyekszem csökkenteni, hogy ne jöjjenek szembe a tökéletes emberek, de nagyon nem érzem jól magamat.


2023. jún. 15. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanúgy vagyok 19 évesen, csak én már elfogadtam hogy ez vagyok, és kár emiatt emésztenem magamat, attól nem leszek kevesebb. Ha valaki beszól hogy ronda vagyok csak nevetek és egyetértek vele. Nekem is írták anno (biztos neked is fogják) hogy menjek pszichológushoz mert önértékelési gondjaim vannak. De nem akartam hogy a pszichológus rámerőszakolja azt a hazugságot, hogy 10/10-es csaj vagyok és egy álomvilágban éljek, mert tudom nagyon jól, hogy nem vagyok az. De attól még nem ért véget az élet, a belső tulajdonságaim és az általam elért dolgok nem tűntek el. És érdekes módon mióta ezt tisztáztam magamban, és kialakult egyfajta semleges önbizalmam a külsőmmel kapcsolatban, nem menekülnek előlem a fiúk 🤷🏻‍♀️ Pedig nem lettem szebb. Szóval én azt a tanácsot tudom adni, hogy próbáld elfogadni a külsődet, és elvonatkoztatni tőle, ahelyett hogy a teljes énképedet és önbizalmadat az határozná meg. Pár évtized múlva mind csoffadt krumplik leszünk :')
2023. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

"De nem akartam hogy a pszichológus rámerőszakolja azt a hazugságot, hogy 10/10-es csaj vagyok"


Ilyet egy pszichológus nem csinál. Ezt a bugyin belülre vágyó kanos pasik szokták hazudni.

2023. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kései Sirató ***** válasza:
67%
Használj alapozót, nagyon szépen el tudja takarni a bőrhibákat.
2023. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bőrhibákra használhatsz alapozót, egy jobb minőségű egész jól tud fedni. Tudom, nem végleges megoldás a problémára, de azért messze nem mindenkinek tökéletes bőre, és igencsak sokan használnak sminket. Sokat dobhat rajtad, ha jó az alakod, és csinosan öltözöl. Edzéssel jó alakot, önbizalmat, állóképességet, kitartást is nyerhetsz. Ha emellé jól megtanulsz sminkelni, bomba lehetsz. Egyébként meg nem minden a külső, bármennyire elcsépelt is ez így, de belegondolva kellene olyan pasi, akinek a tökéletes barbik kellenek? Azok általában ugyanolyan üresfejű alakok. A normális srácok a normális lányokra buknak.
2023. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

55 éves férfiként úgy gondolom, hogy időt kellene szánnod "önmagad felfedezésére"!

Talán a rövid történetem rávezet a lényegre:

Átlagos adottságokkal görcsöltem azon - percre pontosan eddig az életkoromig, mint most te vagy, - hogy "szerezzek magamnak" egy nőt.

-Nem túlzok, ha azt írom: nem erősségem a nők meghódítása.

Alakoskodtam, szerepet próbáltam játszani, - bármit beáldoztam volna...

Aztán amikor ráuntam, az esélytelenek nyugalmával megállapodtam abban magammal, hogy szolidan folytatom:

Tisztán járok.

Felöltözöm normálisan, - se túl tolva, se topisan, se koszosan.

Önmagam adom, - és nem foglalkozom azzal, hogy mások milyennek szeretnének (vajon) látni.

Egy év elteltével "az ölembe hullott" a nő, akivel jelenleg is házasságban élek - és jól kijövünk.


Tisztázni kellene a céljaidat magaddal.

Elé kellene állni a tükörnek, feltérképezni, hogy melyek az erősségeid, s melyek a gyengéid - a küllemedet illetően - és az erősségedre terelni a külvilág figyelmét, ill. "elnyomni" a kevésbé előnyöseket.

Sokat segíthet, ha mindezt megtámogatod egy kis öniróniával, - ami nem egyenlő az aránytalan önostorozással, leértékeléssel, - vagy természetes, intelligens humorral.

2023. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5+: Látják, megérzik az emberek a bizonytalanságot is, - ezért kerülendő az önleértékelés!
2023. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Régen nem volt semmi önbizalmam. Engem is sokat csúfoltak. Aztán szépen lassan változtatni kezdtem magamon. Megpróbáltam megtalálni a saját stílusom, és hogy mi áll jól. Sokat segített ebben az internet, egy csómó cikket olvastam, videót néztem ezekről a témákról. Megtanultam sminkelni is. Emellett elkezdtem edzeni. Aztán a végére már felépült az önbizalmam és végre én is szépnek kezdtem magam látni. Persze szükség volt arra is hogy a belső értékeimet is meglássam a külsők mellett.
2023. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Pszichológus...
2023. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!