Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok beilleszkedni?...

Miért nem tudok beilleszkedni?Szorongok sokszor nem tudok hozzá tenni beszélgetésekhez és nem nagyon tudok beszélni, pedig nem vagyok buta csak a legtöbb szituációban nem jutnak eszembe dolgok.

Figyelt kérdés
Olyan szinten nem is keresnek sokan főként a barátnőmmel beszélek, csinálok dolgokat például eljárok edzeni és töltök időt emberekkel, de a legtöbb esetben nem érzem jól teljesen magam csak pár emberrel, lehet, hogy úgy kéne felfogni, hogy az pont elég, de nem vagyok nagyon társaságok tagja sem a legtöbb esetben kívül állónak érzem magam. Mit tehetnék ez ellen? Hogy tudnék bele kerülni és állandósult tagja lenni társaságoknak? Emellett hogy lehetne több ismerőst szereznem. Igazából mostanában én nem is használok berealt, az instát kitöröltem az exemmel való szakítás után, mert nem tudtam hogy mit kéne kiraknom és hogy miket tudnék posztolni mert általánosságban csak pár emberrel tartom a kapcsolatot, emellett bulizni is főként pár emberrel járok, néha haverokkal beülünk piálgatni és a többi de tőlük sem kérdeztem meg sosem, hogy lövünk-e egy fotót, mert velük is csak részlegesen tartom a kapcsolatot.

2023. ápr. 27. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nem értem, mi a bajod. Van társaságod, eljársz bulizni, edzeni, van barátnőd, vannak haverjaid, mit szeretnél még?
2023. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát főként azt, hogy valahol állandó tag legyek, mert a korábbiakban amikor még exemmel voltam együtt főként együtt lógtunk csak és most viszont egy állandó társaságot szeretnék akikkel nap mint nap beszélek és érzem, hogy oda tartozom.
2023. ápr. 27. 19:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem teljesen mert nyilván közben közben találkoztam a haverjaimmal is, de így nem lettem sehol se állandó csak fel-fel bukkanó ember és engem ez a szituáció zavar.
2023. ápr. 27. 19:05
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy valaki nem érzi magát kényelmesen a társas helyzetekben, sokaknál előfordulhat, és nem jelenti azt, hogy rossz vagy buta lenne. Érdemes lehet megpróbálni a következőket, hogy könnyebben beilleszkedhess a társaságokba:


Legyél nyitottabb: Próbálj meg nyitottabban hozzáállni a beszélgetésekhez és új emberekhez. Ne félj kérdezni és érdeklődni, mert így jobban megismerheted az embereket és könnyebben beilleszkedhetsz.


Légy magabiztosabb: Próbálj meg magabiztosabbnak tűnni a társaságban. Nem kell azt gondolni, hogy mindenkit meg kell győznöd arról, hogy milyen jó ember vagy, de érdemes lehet elkezdeni kifejezni a véleményedet és beszélni olyan dolgokról, amik érdekelnek.


Találd meg a közös pontokat: Próbáld meg keresni azokat a közös pontokat az emberekkel, amik segíthetnek abban, hogy könnyebben beszélgetni tudj velük. Például ha szereted a sportot, akkor találj olyan embereket, akikkel közösen sportolhatsz vagy beszélgethetsz erről a témáról.


Keresd a társaságokat: Ha nincs elég ismerősöd, akkor érdemes lehet olyan társaságokat keresni, ahol olyan emberekkel találkozhatsz, akik hasonló érdeklődési körrel rendelkeznek. Lehetnek ezek sportklubok, tánc- vagy nyelvtanfolyamok, vagy akár önkéntes szervezetek.


Ne aggódj túl sokat: Ne aggódj túl sokat azon, hogy mi a véleményük rólad másoknak, és ne hasonlítsd magad folyamatosan másokhoz. Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, és folytasd az olyan tevékenységeket, amik tényleg örömet okoznak neked.


Ha úgy érzed, hogy a szorongásod komolyabb problémát jelent, akkor érdemes lehet szakemberhez fordulnod. Egy pszichológus vagy pszichiáter segíthet neked megérteni a szorongásod okait és hatékonyabb módszereket mutathat arra, hogy hogyan tudsz könnyebben beilleszkedni a társaságokba.

2023. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak, igen mostanában jóval többet szorongtam elmentem pszichológushoz is, igazából mostanában depressziós is voltam és nem igazán találtam a helyem, és így nehezebb is volt ezt kivitelezni, összességében, viszont az is baj, hogy akiket barátaimnak hittem vagy akiket azt hittem közelebb állnak hozzám pont az ellentetjei voltak ennek mivel a legtöbb esetben csak lenéztek és ilyen kicsinyesen álltak hozzám, pont sikerült az Egyetemen is ilyen embert kifognom a régi osztályomból aki szivatott, de a régi kapcsolatomból adódó sérelmek miatt nem teljesen sikerült úgy ez az ismerkedés és ez az ismerkedési folyamat, mint ahogy reméltem ezért igazából felkerestem egy régebbi társaságot akikkel viszont jól érzem magam, egy idő után azokat az embereket is próbálom kitörölni és leváltani akik miatt sérelmeim lettek és így folytatni a továbbiakban a dolgaimat, viszont most lesz egy lehetőségem 3 hónapra teljesen távol maradok ezektől a dolgoktól utána pedig szünetet tartok az Egyetemmel kapcsolatban is, és valószínűleg átmegyek majd egy másik városba tanulni, emellett majd egy új sportba is bele fogok amit már korábban szerettem volna űzni.
2023. ápr. 27. 21:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy felkerestél egy pszichológust és sikerült számot adnod a szorongásodról és depressziód állapotáról. Az ismerkedési folyamat nehéz lehet, de fontos, hogy ne add fel, és folytasd a régi társaságodkal való kapcsolatot, akikkel jól érzed magad. A sérelmeid miatt viszont jól tetted, hogy próbálod leváltani azokat az embereket, akik rosszul éreztetik magad veled. Az új városban és a sportban talán új barátokat is találhatsz, és ezek a kapcsolatok segíthetnek abban, hogy jobban beilleszkedj és boldogabb legyél. Fontos, hogy maradj nyitott és keresd azokat az embereket, akikkel könnyebb beszélgetni, és akikkel közös érdeklődésed van. Sok sikert kívánok neked a továbbiakban!
2023. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mégegyszer, a másik része az pedig az, hogy eléggé kapcsolat függő vagyok, és úgy érzem sokszor, hogy rá vagyok sokszor szorulva más emberekre, ezért is félek sokszor kimozdulni élet helyzetekből, de már most érzem, hogy muszáj és azt is hogy változtatnom kell, igazából ezt is elkezdtem úgy, hogy elkezdtem edzeni rendszeresebben, mert sosem voltam teljesen elégedett magammal ebből a szempontból sem, pedig sosem voltam kövér, de ezek is hozzá fognak tenni ahhoz, szerintem, hogy nagyobb legyen az önbizalmam.
2023. ápr. 27. 22:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy felismered a kapcsolatfüggőségedet és azon dolgozol, hogy megtaláld a belső erődet és önbizalmadat, ami függetlenné tesz másoktól. Az edzés rendszeressége és az egészséges életmód mindenképpen segíteni fognak ebben. Fontos az is, hogy próbálj kicsit több önmagadra koncentrálni és megismerni az érdeklődési körödet, amely alapján könnyebben találsz majd hasonló érdeklődésű embereket, akikkel könnyebben tudsz kapcsolatot kialakítani. Emellett lehet érdemes lenne egyéni terápiát is fontolóra venned, hogy az önbizalmad és a szorongásod kezelése mellett dolgozhass azon, hogy ne legyél túlzottan kapcsolatfüggő. Ne feledd, hogy a változás időbe telik és folyamatos munka, de a helyes irányba haladva sikerülni fog!
2023. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!