Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha fiatalként szeretek...

Baj, ha fiatalként szeretek magázódni?

Figyelt kérdés

Én valahogy túlzásnak tartom azt, hogy ma gyakorlatilag mindenkit le kell tegezni, mert megsértődnek, ha nem így teszel. Szerintem attól nem lesz senki fiatalabb, hogy kikéri magának a magázódást. Nem azt mondom, hogy a múlt század elején lévő szinthez kell visszatérni, de két ismeretlen felnőtt ember közt igenis van helye az udvariasabb formának, főleg ha korban nem is állnak közel egymáshoz.

Tegnap fültanúja voltam egy esetnek egy fővárosi étkezdében, ahol a kiszolgáló egy kb velem egykorú huszonéves sráctól kérdezte automatikusan, hogy "neked mi lesz" és a srác csak udvariasan köszönt, hogy "Jó napot kívánok". Erre az eladó is mondta "Jó napot kívánok", szerintem ez így kéne legyen alapból is. Nőket sem illene egyből letegezni csak, ha ők kezdeményezik. Vannak még konzervatívabb értelmiségi emberek, akik szintén így gondolják, de tudom, hogy a kisebbséghez tartozunk, a "Jó napot kívanok" köszönönésből is az emberek nagyrésze elhagyja a "kívánok" részt.



2023. jún. 16. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Nem tartom magam konzervatívnak (igazából feminista is vagyok, az majdnem olyan, mintha ki is zárnák egymást :) ), de én is szeretem a magázódást. Ha a vonaton egy velem közel egykorú vagy fiatalabb letegez, akkor nem problémázok, nekem ami kiveri a biztosítékot, az ha hivatalos körülmények között tegeznek le kéretlenül. Kormányablak, orvos, ügyvéd, közjegyző, földhivatal, munkahely (ha távoli beosztásunk van vagy nem ismerjük egymást). Na ott szerintem ki is ül az arcomra. Mert pl az ügyintézőt, recepciós sem tegezem le csak úgy, mert szerintem az is kissé tiszteletlen, és elég könnyen átmehet csendőrpertuba akaratlanul is, hiszen ritkán beszél az ember annyit egy recepcióssal, hogy odaszúrhasd, "tegezz nyugodtan".

Én mondjuk a jó napot kívánokat csak és kizárólag jó napotnak mondom, és nem érzem, hogy ez ugyanaz a kategória lenne. Ugyanis csak nem szeretem a hatoldalas köszönéseket, főleg, ha csak elmegyek valaki mellett, és amúgy is korlátozott mennyiségű idő áll rendelkezése köszönni.

2023. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen rendben van, ez lenne a normális.

Az 1. válaszadó is.


Sokáig nem szerettem a "Jó napot"-ot, kívánok nélkül, aztán rájöttem, németben sem, angolban sem, de még oroszul sem teszik hozzá. Vsz. a nagy angolmánia is hozzájárul a lekopásához.

Azért szép, magyar sajátság és jó lenne úgy használni, ahogy régen is.

2023. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Pacsi: igazad van, én sem szeretem máshogyan e témát.
2023. jún. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem gond, ez az ön döntése.🤷‍♂️
2023. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, csak max. karót nyeltnek, merevnek fognak tartani - teljes joggal…

Ne haragudj, de a „nőket alapból magázni kéne” soron fel is röhögtem. Már miért kéne?:D

Én 30-as férfi vagyok, de jóval kevesebbnek nézek ki. Amikor az irodánkkal szemben lévő boltba először átmentem, mindkét 30-35 éves lány alkalmazott letegezett, vissza is tegeztem, rohadt vicces lett volna, ha magázódunk.

Sőt engem kormányablakban mindkét alkalommal letegeztek az utóbbi években mindkétszer korombeli vagy kicsivel idősebb nők, pedig jó napottal köszöntem, de váltanom kellett. Fogorvosnál szintén tegeződésre váltott.

Aki mereven ragaszkodik a magázódáshoz, az vagy fiatal (feminista) beütésű nő, vagy konzervatív/begyepesedett, vagy máshogy nem tudja kivívni az emberek tiszteletét

2023. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!