Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hova "menekülhetek el" az...

Hova "menekülhetek el" az országból, ahol fiatalként viszonylag könnyen találok munkát és jó az egészségügyi ellátás?

Figyelt kérdés

30 éves leszek idén. Alapdiplomám van, mellette több nyelvet beszélek. Tudom, ezek önmagukban nem túl versenyképes eszközök, de mindenbe hamar beletanulok, jók a képességeim.


Itthon már egy ideje szenvedek, korábban tanultam kint. Nagyon rosszul érzem magam ebben az országban, ráadásul intenzívebb terápiára lenne szükségem, és azt látom, hogy aki itthon lelki/pszichiátriai gondokkal küzd, az a magyar állam részéről nagyjából meg is halhat. Önző, érdektelen és nagyon frusztrált emberek lakhelyének látom ezt az országot. Itt senki nem tud segíteni senkin, mert mindenki ugyanolyan frusztrált. A legjobb szakorvosok is. Hova meneküljek ez elől? Vannak rokonaim külföldön, de félek a nulláról kezdéstől.


2022. jún. 20. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

🍏


Nem “menekülni” kell, hanem fel kell mérnie saját helyzetét (helyzetértékelés), majd

- lehetőségek keresése (pl. Németország, Ausztria),

- lehetőségértékelés (lakhatás, közbiztonság, egészségügyi ellátás ahogy írta is, munkaerőpiaci ismeretek, költségek, jogbiztonság stb.)

- választás (itt érdemes újra átgondolni, mérlegelni),

- végül döntés.

2022. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

"intenzívebb terápiára lenne szükségem ... Önző, érdektelen és nagyon frusztrált emberek lakhelyének látom ezt az országot"

Ha nem lenne szükséged terápiára, ráadásul intenzívebbre, máshogyan látnád... Amíg nem jössz rendbe lelkileg, addig sehol a világon nem fogod jól érezni magad: hol ezért nem, hol meg azért...

2022. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Ausztriát tudom ajánlani, itt vagyok én is, 100% megéri. Minden kezdet nehéz, de már az első pár hónap után rájössz, hogy mennyivel jobb itt az élet MINDEN tekintetben. Úgyhogy hajrá, bátran ugorj neki, nem fogod megbánni.
2022. jún. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
20%
Szia! Ha elmész, a másik Országban is az élet elédrakja ugyanezt a leckét! Van megoldás!! Diplomás vagy!A lelki erődet kell megerősíteni, hogy lepattanjanak rólad ezek a dolgok! Menj el a Krishna völgybe, garantáltan tudnak segíteni, akik most elnyomnak föléjük tudnak emelni! Önismeretben, az önvaló megerősítésével virágozni fog az életed!
2022. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!