Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért hagynak...

Az emberek miért hagynak szemetet a padon, ha a kuka kb 3 méterre van onnan?

Figyelt kérdés

Már sokadjára látom a buszmegállóban, hogy a műanyag flakonokat vagy cigisdobozokat otthagyják üresen a padon. Pedig tényleg pár lépéssel kéne arrébb menni a kukához, még nem is az van, hogy a közelben nincs egy szemetes se.

Ilyenkor mindig kidobom ha ott van hagyva, de nagyon bosszantó.


Miért ilyenek az emberek?



2023. jún. 21. 17:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Mert egy szellemileg -és kulturálisan szándékosan, mesterségesen lezüllesztett országban szocializálódtak. Ilyen közegben ezek a viselkedésmódok alakultak kulturális normákká.


Sok külföldi országban nem hogy nem dobják el, de még másét is fölszedik és elviszik a szemeteshez, már ha nagy ritkán egyáltalán fellelhető két darab elszórt szemét a nap folyamán.


Nálunk ilyen szinten áll a nagyátlag kultura tekintetében. Ez egy tünet, ami ezt tükrözi vissza.

2023. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Tényleg azért tettem fel a kérdést, mert ez már a sokadik ilyen alkalom és kíváncsi vagyok ki mit gondol.

Ja az még jobb, mikor a kuka aljához van ledobva a flakon vagy kólásdoboz. Tehát az ilyeneket nem értem egyszerűen...


Aki itt pirosat nyomott az első válaszra, neki is kíváncsi lennék a véleményére. Gondolom egy szemétdobáló sértődött meg.

2023. jún. 21. 18:09
 3/27 anonim ***** válasza:
20%
Figyelj, ilyen az orszag, ha kormany oldalrol is igenytelen a munka, akkor nep is igenytelen munkat szokott vegezni (tisztelet a kivetelnek)
2023. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Most hogy jön ide a kormány?

Én se vagyok a fidesz mellett, mégsem hajigáltam el soha a szemetet.

Hu na látom az emberek értelmi szintjét...

2023. jún. 21. 18:30
 5/27 anonim ***** válasza:
4%
Szedje össze aki munkanélküli és akinek bántja a szemét.
2023. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Te jó ég...

És ilyen emberek dolgoznak meg van családjuk. Szép példa!

2023. jún. 21. 18:45
 7/27 anonim ***** válasza:
5%
6- Oszt kit érdekel a sz9rnyülködésed. Szabad ország van.
2023. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%

Emberek nem tesznek ilyet.

-Az viszont nem egyetlen ember felelőssége, hogy a közterületen szemét tárolására rendszeresített edények meghatározott időközönként ki legyenek ürítve, tisztítva.

2023. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
19%
Mert ez nem Svájc, - ahol mosolyogva és készségesen szedi fel helyetted a ganéjt (300 Euróért) a természetőr.
2023. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%
Igénytelenek.... Önmagukra is... A buszon izzadtságszag van... Dezodort nem ismerik...
2023. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!