Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják ma is a zsidókat?

Miért utálják ma is a zsidókat?

Figyelt kérdés
2023. jún. 23. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Mert 🚫 🧠
2023. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

#1: Mert "tilos agyvelő"?

Ha nem veszed a fáradságot hogy megfogalmazz egy választ, akkor ne erőltesd.

2023. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem mondom hogy minden zsidó gonosz rossz akaratú ember, de ha valaki ezt akarja hinni, bőven fog rá alátámasztást találni a világban.


https://www.youtube.com/watch?v=g6APCbtpdds&t=

2023. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Mert máig sem lettek kevésbé kártékonyak, mint évezredekkel ezelőtt.
2023. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Atavisztikus félelem az idegentől. Más kultúrákban nem zsidónak nevezik, hanem a másik törzsből valónak.
2023. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Régi beidegződés, amit nem gondoltak át évek óta...
2023. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Politikai következmények: Egyes kritikusok azzal érvelnek, hogy Izrael Állam cionizmuson keresztüli létrehozása a palesztin arabok kitelepítését eredményezte, és hozzájárult a régióban zajló konfliktusokhoz. Megkérdőjelezik az Izrael megalapításakor alkalmazott módszereket, például a földszerzést és a lakosság elvándorlását.


Emberi jogi aggályok: A kritikusok aggodalmukat fejezik ki a palesztinokkal való bánásmód miatt Izraelben, a megszállt területeken, valamint az izraeli politika emberi jogaikra gyakorolt hatásával kapcsolatban. Ez magában foglalja az olyan kérdéseket, mint a települések, a mozgás korlátozása, az erőforrásokhoz való hozzáférés és az általános biztonsági helyzet.


Nacionalizmus és kizárólagosság: A kritikusok azzal érvelnek, hogy a cionizmus, mint nacionalista ideológia, a zsidó nép érdekeit és jogait helyezi előtérbe más csoportokkal szemben, ami potenciálisan diszkriminációhoz vezethet a nem zsidó közösségekkel szemben Izraelben vagy a megszállt területeken.


Egyes kritikusok aggodalmukat fejezik ki a cionizmus vallási és kulturális vonatkozásaival kapcsolatban, megkérdőjelezve, hogy a vallási identitást egy politikai projekthez kell-e kötni, és hogy ez hogyan befolyásolhatja a nem zsidó közösségek jogait és státuszát.


Párbeszéd és diplomácia: Egyes kritikusok azzal érvelnek, hogy az izraeli-palesztin konfliktus megoldásának diplomatikusabb megközelítése előnyösebb lenne, hangsúlyozva a párbeszéd, a tárgyalás és a kétállami megoldás szükségességét.


Ez konkrétan csak az Izraeli cionizmusra van kihegyezve, de a zsidók maguknak valósága, vélt felsőbbrendűségérzete, más nem zsidók háttérbe szorítása a többi zsidó hittársuk javára, ezek a dolgok ugyan úgy tetten érhetőek a világ bármelyik részén lévő zsidó közösségekben.

2023. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7: És a kritikusok arra mit mondanak, hogy a zsidók nagyobb része nem Izraelben él és köze sincs hozzá? Vagy hogy még az izraeli zsidók egy jelentős hányada sem támogat semmilyen emberi jogi jogsértést? Vagy mi a véleményük arról, hogy az állam cselekedeit, politikai baklövéseit nem kéne minden egyénnek egyenként betudni? Ahogy az oroszok indította háború miatt sem lesz minden orosz egyenként bűnös.


Azt már meg sem említem, hogy a kritikusok általában éljeneznek ahhoz hogy a magyar nacionalizmus fénypontján, ugyanúgy a magyar nép érdekeit és jogait helyezték előtérbe más nem magyar közösségekkel szemben. Ezeknek az embereknek általában mindig oké amíg a saját csoportjuk érvényesül, csak akkor lesz probléma és általánosítás belőle ha a zsidókról van szó. Ugyanígy a keresztényeket vagy muszlimokat egy cseppet sem zavarja az, hogy a saját vallásuk szerint ők követik az igaz utat és mindenki más minimum elkárhozik, csak az a baj ha a zsidók érzik kiválasztottnak magukat valamire. Úgy csinálnak mintha a gonosz zsidó vallásnak ez valami specialitása lenne. A hinduknál a dvija, azaz a kétszerszületett aki megkapta a beavatási rituálét hozzá sem érhet azokhoz akik nem mert mindenki tisztátalannak tartanak aki nem kapta meg a beavatást. Még azután is tisztító rituálét kell végezni ha túl közel mentek hozzá. Az érinthetetlennek több helyen csengőt kellett viselni a nyakukban mint a teheneknek, hogy el tudják kerülni őket, vagy eleve nem is járhattak a kiépített utakon. És ez nem a zsidó vallás. Erről ennyit. A zsidók nagy része eleve nem is vallásos, mert a zsidó nem csak egy vallás hanem egy etnikai csoport is. Amiért nagyon tudják utálni őket, hogy egy identitását erősen őrző csoport akik nem hajlandóak asszimilálódni (miért is kéne?) és emellé egy elég potens és sikeres konkurenciát látnak bennük. Nyilván itt a 20. században elején is amikor aránytalanul sok zsidó végzett egyetemet és került értelmiségi pozícióba, holott gyakran szegény kisvárosokból, falvakból jöttek könnyebb volt irigynek lenni és büdös zsidózni egyet mert nekik sikerült. Én nem vagyok zsidó aztán mégis azt kaptam gimnáziumban vagy általánosba amikor jól telejsítettem meg komolyan vettem a dolgokat, hogy azért kapom a jó jegyet mert én nyalok. Elemi irigység a primitívebb emberek részéről. Ezt egyetemen nem tapasztaltam, ott komolyabb emberek voltak. Aztán persze amikor a zsidó származású személyek emigráció után nobel díjat nyertek vagy nagy eredményt értek el akkor már hirtelen HÍRES MAGYAR feltalálók, művészek lettek. Amikor már nem a hazai konkurencia részét képezték akkor egyszerre jajj hát a miéink, Magyarországon született, az mindegy hogy mi üldöztük el. Kb. olyan ez mint amikor a tíz éve nem látott rokonok a semmiből előkerülnek ingyenes jogi tanácsadásért. Mert jajj hát adjál már valami jó tanácsot, tegyél meg egy kis szívességet drága keresztanyádnak.

2023. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Engem nem kell győzködj, ezt nem én állítom.


A válasz nagy részét egyébként chatrobot fogalmazta meg.


Csak a kérdező kérdésére próbáltam lehetséges magyarázatot adni.

2023. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én láttam AI válasz volt a stílusa alapján. Légyszi hagyjátok már abba ezek bemásolását, rendkívül idegesítő.

Nem hiszem el nem tudod magadtól megfogalmazni. Linkelj inkább Wikipédia cikket. Nem mintha az okosabb lenne, de azt legalább nem kell végigolvasnom

2023. jún. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!