Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is álmodja rendszeresen...

Más is álmodja rendszeresen évekkel, (évtizedekkel) a leérettségizése után, hogy még mindig iskolába jár?

Figyelt kérdés

Számomra ez egy örök visszatérő álom. Azt hittem, hogy érettségi után 1-2 évig még fogom azt álmodni, hogy ott görnyedek az osztályteremben, és ez így is volt. Na de, hogy 14 évvel az érettségi után is még mindig szoktam ezt álmodni, kicsit már furcsa. Álmomban is, ott ülök az iskolában, és furcsa érzésem van, gondolom magamban, mit keresek itt? Mit keresnek itt az osztálytársaim is, hát már mind 30 fölött vagyunk, többeknek már gyerekei is vannak, és munkahelyünk. Miért kell még mindig itt lennünk?


Egyébként számomra eléggé traumatikus volt az iskola, mert utáltam tanulni, és rossz tanuló is voltam, mindig menekültem a bukás elől. Álmomban folyton kísért, hogy nem tanultam, nincs kész a házim, meg még az is, hogy van 14 évnyi igazolatlan mulasztásom, de azért annyira nem negatív ezeknek az álmoknak a hangulata. Csak furcsa. Meg ilyeneken agyalok, hogy most vegyek-e még buszbérletet, vagy menjek iskolába kocsival, motorral, mert régen van már jogsim? Mindegy, tehát a mai napig vannak ilyen álmaim. Amit érzek közben, az a bizonytalanság, valamiféle bűntudat, hogy nem tanultam eleget, némi félelem, hogy bukásra állok, de mégis, ott van az egész mögött már az a tét nélküliség, mert álmomban is tudom, hogy amúgy van munkahelyem is.

Kíváncsi vagyok, más is álmod-e ilyeneket?



2023. jún. 26. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekkorod 90%-a az iskoláról szólt, ott nőttél fel. Ez volt az életed meghatározó helye. Minden kulcspillanatod ott történt. Teljesen normális, nagyon sokan álmodunk rendszeresen az iskolával.
2023. jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Én is sokszor álmodok az iskolával, de soha nem általánosról, nem az egyetemről, mindig csak a gimiről. Havi 1x minimum és én is így mint te. Nem tudom miért.
2023. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Igen, vannak ilyen álmaim, a rémálmaim utolsó megmaradt típusa. Mindig kudarcélményekkel teli, szorongató, mélyen lehangoló. Mindössze egyszer sikerült tudatosítanom, hogy csak álom, és ezen felülkerekedve kirepültem az alakon.

A 3D videójátékok többet használtak nekem, mint az iskola, mert ha álmomban üldöz egy rém és sarokba szorít, vissza tudok úgymond "tölteni" egy korábbi állapotot, így ami kisgyerekkoromban még rémálom volt, kifejezetten szórakoztató élménnyé, vált, lényegében álom-videójátékká. Van, amikor vissza is tudok támadni fegyverrel vagy telekinézissel.

Olykor vezetek álomnaplót, hogy fejlesszem a tudatos álmodást (ebben szorgalmasabbnak kéne lennem). Talán egyszer sikerül elérni, hogy ha álmomban iskolában vagyok, akkor ismerjem fel, hogy ez már csak rossz álom lehet.

2023. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az tényleg jó a játékokban, hogy megtanítják az agynak a "betöltés" módot, és álomban ez rengetegszer jól jön. Például elcseszek valakit, vagy valaki meghal, akkor vissza tudok menni az időben. Viszont a való életben nagyon fájdalmas tud lenni a tény, mikor nincs "betöltés" opció, pedig már mindenhol megszoktad, a játékokban, és az álmaidban. Én, mikor elvesztettem a telefonomat a valóságban, akkor iszonyatosan emésztett az a negatív érzés, hogy "ezt miért nem tudom visszatölteni?! Pontosan tudom, mit és hol rontottam el, helyre akarom hozni!" És csak szép lassan esik le, hogy ez egy végleges állapot. És az nagyon rossz érzés. Úgyhogy ennek is megvan a negatív oldala.
2023. jún. 27. 15:59
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
3 diplomám van, tanári is és még mindig szokott olyan álmom lenni, hogy iskolapadban ülök. Elég nyomasztó amúgy. Én jól éreztem magam annak idején az iskolában, nem emiatt élem meg kellemetlenül, hanem amiatt, hogy tudom, hogy újra kéne csinálnom az egészet. Álmodtam már úgy is ilyet, hogy a diákjaim és a volt tanárom egyszerre szerepelt benne, de olyan is volt, hogy álmomban újra záróvizsgáznom kellett.
2023. júl. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!