Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha leérettségiztem két jóval,...

Ha leérettségiztem két jóval, a többi jeles, akkor hogy lehet az, hogy az iq teszt átlagon aluli eredményt ad?

Figyelt kérdés
Akkor én most retardált vagyok, vagy mi?

2015. okt. 7. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Úgy, hogy a jegyek nem tükrözik teljesen az intelligenciát... Sokkal inkább érdeklődés, motiváltság, és szorgalom kérdése hogy valakinek jó jegyei legyenek.

Valamint az sem mindegy milyen tesztet csinálsz és mennyire akarsz rajta teljesíteni, mennyire vagy fáradt aznap...

Az átlagos IQ meg ha jól emlékszem olyan 85-90 valamennyi..

Nem vagy retardált...

2015. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Régebben csináltam fáradtan- asszem, de 80 alattira jött ki... Akkor se kéne ennyire pocséknak lennie.
2015. okt. 7. 19:03
 3/8 A kérdező kommentje:
Valamint azt olvastam, hogy ez a képi felismerés- de ez akkor csak az egyik rész, akkor miért veszik ezt értelemnek magában?
2015. okt. 7. 19:04
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Nyugi, magna cum laude végeztem az egyetemen, erre az egyik helyen felvételnél kellett IQ teszt.

Jön is a felvételiztető, hogy itt valami probléma van, én tényleg elvégeztem ezt a sulit?

Persze hisze itt a papír, mondom neki.

Mert az Ön tesztje valami nagyon alacsony értéket mutat.

Kitalálhatod hogy felvetttek-e.

2015. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes. Nekem meg pszichológus mérte rendes teszttel és 130 körülire jött ki. Közben az érettségin örültem annak, hogy nem lett hármasom, mint majom a farkának; a középiskolában pedig kettesekkel bukdácsoltam végig.


Mondjuk ettől függetlenül mérnök lettem, de ebből is látszik, hogy semmit nem jelent az intelligencia kvóciens. Ráadásul az újabb érettségik már nevetségesen könnyűek szerintem.

2015. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Csomó intelligencia teszt 2-3 sémára épül, ha rájössz hogy hogy működnek simán megvan, ha nem akkor meg marad kb a tippelés. Amúgy teljesen más látásmód kell hozzá. A jegyekkel nincs függésben szerintem és a tényleges intelligenciával sem. Valaki lehet intelligens, tanult, bölcs ember és lehet alacsony az iq teszt eredménye. Amúgy is a retardált egy teljesen más dolog, csak manapság mindenre ezt használják. Ha retardált lennél nem tudnál ide kiírni egy kérdést és nem csinálgatnál iq teszteket és nem is érettségiztél volna valószínűleg.
2015. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

gondolom nem egy rendes IQ tesztet tölöttél ki. ÚGyhogy ne vedd túl komolyan...

A jó tanulmányi eredménynek és az IQnak nem sok köze van egymáshoz. Annyi persze igaz, hogy 60as IQval nem fog az ember jelesre érettségizni...sőt. Az autistáknak például átlag feletti az IQjuk, jóval átlag feletti. De azt is tudni kell, hogy nem csak IQ van hanem van EQ és AQ. Általában a magas intelligencia szinthez alacsony érzelmi intelligencia társul.

Szóval az eredményt fenntartással kezeld.

2015. okt. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a tényleges válasz is jöhet.

Az IQ teszt nem azt méri, hogy mennyire vagy szorgalmas, és gyorsan tanulós hanem a logikád. Képes vagy-e más szemszögből nézni dolgokat, következtetni, sémákat felismerni, megjósolni dolgokat.

Egy érettségi/egyetem titka a tanulás, amiben segíthet a gyors megértés és a szorgalom. Bárki megtudja csinálni full ötre csak idő kérdése. Megvan a minta hozzá.

Egy IQ teszt soha nem ismétlődik, nincs x minta se.

ui: régi érettségi könnyebb volt! ;)

2015. okt. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!