Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha büszke vagy arra, hogy...

Ha büszke vagy arra, hogy magyar vagy és Magyarország az otthonod, miért vagy rá büszke? Ha nem vagy büszke rá, miért nem?

Figyelt kérdés
2023. jún. 28. 21:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem arra vagyok büszke akik vagyunk, hanem amik lehetnénk.


Hogy osszam a gondolatot:


"az erős népből hamar puhatestű b*zit lehetett csinálni"


Ez egy nagyszerű ország és nép lehetne, csak...

2023. jún. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%

Nem vagyok büszke.

A megélhetés és az előrelépés ebben az országban nagyon nehéz, ezért sokan mennek ki külföldre.

A boltok nagyon drágák, és ugyanazok a termékek kinn olcsóbbak, a fizetések kinn sokkal jobbak, és az életkörülmények és a mentalitás is más.

Máshogy néznek ki a városok, pl Budapest tele van szeméttel, este őrjöngenek stb. Kinn ezeket nem tapasztaltam. Illetve a közlekedés sem késik ennyit, jobb, tisztább.

Jobb lett volna ha nem ide születek, de ez van. Mondjuk sokkal rosszabb is lehetne mondjuk Afrikában, úgyhogy annyira nem sajnálom.

2023. jún. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%

Az itt élők gátlástalanságával, mentalitásával van a probléma, - lényegében ez az alapja annak, hogy élhetetlen az ország és nem a környezettel van a probléma.

Ami nem az enyém, azért nem kár és adott esetben el is lophatom vagy tönkretehetem következmények nélkül...

Amit más végez el, az nem munka, - sőt, én tartom el egy személyben az egész bolygót...

Minden, ami körbevesz, tapintható és mozog, csak és kizárólag az én személyes jólétem biztosításának okán létezik, erre hozták létre.

És jólesik a szemétdomb tetején hemperegve világgá kürtölni, hogy koszos a szomszédom!...

Fizikai fájdalom megélése, ha boldogulni látok valakit a környezetemben...


Nem vagyok ilyen, - nem is vittem semmire!

2023. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
33%

Nem.

Eleve én se tudok azonosulni a hatalmas hazafi szellemiséggel.



Másrészt a magyar mentalitással... és belegondolva nem itt tartanánk, ha nem ez lenne....



Itt az emberek nem képesek felállni a hátsójukról és tenni azért, hogy jobb legyen az életük, hogy elérjék céljaikat, álmaikat.


Másfelől itt aztán az elfogadás nulla, alapból is, de erre hatalmas lapátokkal tesz rá a kormányunk.


30 vagyok, 2 diplomával, az első büfé, de addig igyekeztem, amíg sikerült jó területre kerülnöm, gyerek nélkül, sőt, nem is szeretnék gyereket, rendszeresen sportolok és próbálok tenni az egészségi állapotom további romlása ellen. Sőt, ateista is vagyok. Nos, ezzel már többszörösen is haszontalan, sőt, káros vagyok az országom kormánya számára.

Autista is vagyok, pont ebben az országban várok elfogadásra?

Krónikus betegségeim vannak, a kutya se bírja elfogadni, hogy ezekre diétázom, plusz az állami ellátás használhatatlan.

Ha véletlenül mégis úgy alakulna, hogy gyerekem lesz, ki lesz a pedagógusa?


Borzalmasan elmaradott az ország Európában, borzalmasan rossz a mentalitás.


Büszke esetleg arra lennék, ha modernek lennénk, (ténylegesen és ésszerűen) zöldek, Budapesten a sok bicajos okozna dugót, az iskolák jó állapotban lennének, a pedagógusok jó körülmények között, ha a kormány nem szítaná a gyűlöletet nap, mint nap, nem hazudna az ellenzékről, ha elfogadnák azt, aki nem tömegember, és még sorolhatnám napokon át folyamatosan....

2023. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
43%

Nem.


Egy pozitív dolgot sem látok abban, hogy magyar vagyok.


- csóróság

- korruptak mindenhol

- kormányablakokba, hivatalokba a hülyébbnél hülyébb beltenyészetes rokonság van

- szinte senki se ismeri a törvényeket, főleg az nem, akinek kellene (pl a rendőr a munkaidejében fényképezi a jarókelőt, kiteszi facebookos helyi csoportba, gúnyos szöveggel, majd röhög hogy nem sért ezzel semmilyen jogot, meg a fizetéséről hisztizik)

- aki nem 3 kölykös, az nem ember

- állatvédelem, állattartás terén semmi fejlődés

- rosszindulatú, gonosz, kárörvendő emberek általánosságba véve a magyarok

2023. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
30%

15



Egyetértek minden szavaddal.

Csak téged is mindjárt lepontoznak, mint engem is..

2023. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
27%

Teljesen közömbös számomra, hogy magyarnak születtem. Se nem jó, se nem rossz.

Ha valamit elakartam érni az életben tetem érte és ennek semmi köze valaki nemzetiségéhez. Mint a házfelujjitás a berendezés lecserélése.

Az utazásaim…


Szerintem a következők jók ebben az országban, ha már ez érdekel. A magyar Qrvák, az élelmiszerek, kenyér, paradicsom, vaj, tej, DÉR Juice. Ezeket én is rendszeresen veszem.


A Spirit Hotel Sárvár-on, a Széchenyi fürdő, meg a Rudas. Ezekbe pl nagyon sok turista is jár. Tehát ezek kiemelkedően jók. Egy Svájcban élő barátnőm is rendszeresen ezekért jön vissza MO-ra.


Szóval aki azt állítja, hogy itt minden rossz az tipikusan, azaz ember, aki semmit nem tesz meg saját magáért és mindig mindenben mást hibáztat.


Jellemzően ezek azok az emberek, aki sokat politizálnak.

Nekem nem az egyik másik politikus cserélte le a házban a hűtőt, mosógépet, vagy akár a PC-t.


Hanem ha adódott egy probléma akkor én tettem ellene.

Nem a másikat szidtam. Mint a munkatársaim 90%-a akik nem azért vannak nyakig szarban mert magyarok, hanem azért mert ostoba döntéseket hoztak.

Pl 200 E-s minimálbérre legyártottak 4 gyereket.


Ja bocsánat igen ezért is más a hibás. Szánalmas.


Egyébként én nem szeretnék gyereket mert számomra ez csak egy akadálya a céljaim elérésének.

Am ez sem azért van mert magyar vagyok.

2023. jún. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Sztem én a nárcisztikus enem miatt vagyok rá büszke hiszen ez erősen hozzam tartozik
2023. jún. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Abszolút nem vagyok rá büszke.

Miénk a rekorder infláció, korrupció és legmagasabb ÁFA az egész EU-ban, cserébe miénk a 2. legalacsonyabb átlag bérezés. Oktatás és egészségügy törmelékes romokban (mindkettő amúgy jelen + jövő érdeke lenne), szándékosan tovább butítják a népet, undorító dezinformációkat terjesztenek a fejesek, a nép pedig dalolva kajálja be őket. A politikusok mindennap azért kelnek fel, hogy a magyarok hírnevét tovább sározzák (+ saját pénztárcát tömjenek), immáron nemzetközi szinteken is sportszerűen űzve ezt. Nem olyanok ülnek vezetői, döntéshozói pozícióban a különféle intézményekben, létesítményekben, akiknek ezekhez kellő ismerete, tudása, gyakorlata, alázata és intelligenciája lenne.

A törvények az éj leple alatt születnek, és ahelyett, hogy a nép érdekében keletkeznének, pont, hogy az ellentettje igaz, és a mutyizás, egyéb illegális dolgok eltusolására hivatottak. A legtöbb magyar rosszindulatú, kétszínű, kiskaput kereső, gonosz és nem ismeri a becsületesség fogalmát.


Különleges és nehéz a nyelvünk, remek a konyhakultúránk, gyönyörű tájaink vannak (amiket tarra vágnak lombkoronasétánynak, privatizálják a Balatont, lassan minden mást is), de ezek valahogy eltörpülnek az előbb részletezett rosszak miatt.

(tudom, hogy a 75%-os tag az összes profiljával megint leszavaz majd, de már nem érdekel)

2023. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Európában ránk jellemző leginkább az áldozati magatartás. Ez javarészt a sikertelen szabadságharcok miatt van. Nem tudjuk rendesen kivívni a jogainkat, folyton uralkodnak rajtunk és mi ebbe beletörődünk, ettől vagyunk birkák, holott öntudatos, önmagáért kiálló népnek teremtettek minket. A balsors sokszor régen tépett minket.
2023. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!