Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző a mai...

Mennyire jellemző a mai fiatal felnőttekre, hogy anyagiak szempontjából tudatosan építik a jövőjüket? Mennyire tudnak spórolni?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok akik kb 20-25 évesek. Ugye most van ez a 25 éven aluliak adómentessége. Azt gondolná az ember, hogy ezek a fiatalok megragadják a lehetőségeket, de vajon tényleg megragadják? Én a környezetemben lévő példán azt látom, egyáltalán nem így van. Példának, van itt egy 22 éves fiatal felnőtt, aki fél éve dolgozik, elmondása szerint egész jól keres mégsem tud semmit (max pár részletre vett dolgot) felmutatni, mert minden pénzt elbulizik, elver, mindenféle dolgot vesz részletre, stb.

Egyáltalán nem látom, hogy spórolna vagy jövőt építene.

Persze semmi közöm hozzá de érdekel, hogy ez általános jelenség vagy inkább ő a kivétel.

Egyáltalán jellemző ennyi idősen dolgozni?



2023. jún. 29. 21:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Van egy jópár fiatalabb munkatársam és rokonom is. 20-30 éves korosztály. Egy olyan nincs köztük aki spórolna. Soha nincs pénzük akármennyit is keresnek. Másnak mindig könnyű.

Pl 100 ezer forintjuk nincs félrerakva ami valljuk be nem nagy pénz a mai világban.

2023. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha most ez a fiatal félre tett volna mondjuk 300E Ft akkor most biztosan örülne annak hogy már csak a felét éri.
2023. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sokan tényleg így vannak vele, de vannak azért kivételes esetek is. Én pl dolgozok 18 eves korom óta, mellette kijártam az egyetemet is, de már majdnem 2 éve rendes munkám van nem diák. A diákmelóból is tettem félre mindig, most a fizetésemet sem verem el. Meg nem is tartom a bankban, hanem mindig nézem hogy mibe lenne érdemes eltenni, forgatom, növelem az értékét.
2023. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Én a 20-25 közt egyáltalán nem tudtam spórolni. Kb 120 ezer volt a fizetésem.

Aztán munkahelyeket váltottam, időnként volt másodállásom is.

Most lassan 31 évesen van 2,5 millió spórolt pénzem. De ez se elég semmire sem. Max akkor jön jól, ha rendkívüli nagyosszegu kiadadom lenne és akkor van hova nyúlni.

Lakást/házat nem fogok belőle venni. Házas, gyerekes valószínűleg sosem leszek. Meg most már ki is estem a pixisből is, mert a 30 feletti leendő anyukak már nem szamitanak 🤷‍♀️


Marad a karrier építgetése és a tanulás, ha ahhoz van kedvem.

Én eü területen dolgozom amúgy és van olyan kollégám, aki havi 10 ügyeletet visz el, hogy tudja fizetni az albérletét.


Én úgy érzem, hogy az a bizonyos olló egyre inkább nagyra nő és az értékes kozeppolgari réteg teljesen eltűnt az elmúlt jó pár évben.

Tényleg már csak a szegények és a nagyon gazdagok vannak. Plusz 1-2 szerencsés.

2023. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
#3 Eddig mibe tetted? Melyik volt az ami nem jött be és melyik az ami igen?
2023. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire. Nálunk a melóhelyen nem rég volt egy ilyen felmérés. dolgozók 80%a azt x-te be, hogy kevesebb megtakarítása van mint 1 havi fizetés.
2023. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

4 Ha így érzed és gondolod akkor ezt a negatív gondolatot be is fogod magadnak vonzani, ki vetíted, ezáltal valószínűleg tényleg nem fog összejönni semmi sem.

De hála én most jelenleg itt vagyok, szóval ha szeretnél beszélgetni és ismerkedni akkor csak nyugodtan írj.

2023. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

24 vagyok. 19 éves korom óta dolgozom. Mindig tettem félre, függően attól mikor hogy kerestem. Kezdetben 50 ezreket, később már 100-at. Sajnos, mióta bejött ez a magas infláció nem sikerül úgy félretenni.

Hitelre vettem házat, annak a törlesztője mellett a felújítás nagyon lassú és költséges. Így nem is tudok már úgy félrerakni + mivel mindigis civil állatmentőként tevékenykedtem, ez egyébként is csak fogyasztja az energiaforrásaimat. De hát valamit valamiért. Nekem nincs nagyobb örömöm, mint segíteni védtelen negylábúakon. Ez viszont számomra minden pénzt megér ;)

2023. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
2. nem csak Forintban lehet félretenni. Lehet aranyban, ingatlanban, értékpapírban, csomó módon lehet félretenni...
2023. jún. 29. 22:20
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes ez a spórolás.


Sok ismerősöm volt akik fiatalon buliztak, szartak a világra, minden fillérüket elköltötték. Mégis lett lakásuk, házuk, feleségül, karrierjük, akár vállalkozásuk is. Én világ életemben spórolós voltam, mégsem igazán mentem vele semmire.


Összességében nem feltétlenül függ össze a jövőépítés a spórolással. Szerintem jobban jártak azok akik fiatalon buliztak, ismerkedtek, világot láttak és ugyanott tartanak nagyjából ahol én, mégis egyedül vagyok és azt érzem egy csomó élményből kimaradtam.

2023. jún. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!