Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szomorú vagy amiatt, ha nem...

Szomorú vagy amiatt, ha nem mész nyaralni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 30. 11:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem.


Eleve társadalmi nyomásnak érzem, a többségi társadalom előírja, hogy egybefüggő szabadságot kell kivenni, amin utazni kell, sőt, meleg helyre kell utazni, vízpartra kell utazni.


És mi van azzal, akinek nincs erre lehetősége?


Mi van azzal, aki fele annyit utazna, pl 3-4 napokat és akkor egy 15 fokos városban járná le a lábát szíve szerint? (Ez vagyok pl én.)


Mi van azzal, aki zavartalanul szeretne 10 órákat aludni és otthon a hobbijainak élni (ez is pl én vagyok)?

Mi van azzal, aki egynapos utazásokat tenne belföldön?



Tök jó lenne ilyen brutál tömeghatás nélkül élni, biztos vagyok benne, hogy az emberek önállóan gondolkozva nem feltétlen 1-2 hetes tengerparti vagy balatoni utazásokat tennének, hanem megjelenne az otthoni ejtőzés, a túrázás, városnézés, random ország vidékének felfedezése.


Nyaralni legutóbb gyerekkoromban voltam. De akkor is 3-4 napra és még mindig nem a szó szoros értelmében nyaralás volt.



30N

2023. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#11: Mondjuk azért soha nem éreztem társadalmi nyomásnak a dolgot. Semmiféle retorzió nem ért, hogy nem mentem tengerpartra, sőt, abból sem volt soha problémám, hogy én 2 napos részletekben szoktam kivenni a nyári szabadságomat.
2023. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Évekre megutáltam a nyaralás fogalmát néhány embernek köszönhetően, pedig voltam velük Dombóvár-Gunarason, Baján, Loparban, Bibionében, Barcelonában, Zakynthos-on, Londonban, Nizzában. Nem szakítottuk meg velük a kapcsolatot, mert közeli rokonok voltak és próbáltunk rajtuk segíteni. Nem lehetett. És kaptuk a hátbaszúrást. Képtelenek emberként viselkedni. Se egymással, se velünk. Ha ismernéd a lányukat, ő a szülők kivetülése, rosszabb, mint ők ketten együttvéve! Egyedül édesanyám tartja a kapcsolatot velük, én 24 év után sarkamra álltam.
2023. júl. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!