Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináltok a hallal horgász...

Mit csináltok a hallal horgászás után?

Figyelt kérdés

Mármint úgy mentek el otthonról, hogy mondjátok hogy este halat vacsorázik a család és akkor azt hazaviszitek és elkészíttiek és megeszitek?


Vagy lefagyasztjátok és majd később megeszitek?


Vagy elviszitek piacra és eladjátok/elajándékozzátok?


Vagy hogy néz ki a folyamat onnantól kezdve, hogy felálltok, hogy eleget horgásztatok, irány haza?


2023. júl. 1. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem horgászom, de apám a következőket csinálta:

Legtöbbször visszaengedte a halat a tóba.

Volt hogy halat akart vacsorázni, akkor este hozta, és elkészítette.

Ritkán volt hogy lefagyasztott, főleg ünnepek előtt egy 2 héttel (húsvét, karácsony)

Sokszor ajándékozott is, de csak rokonoknak

Eladni nem adott el soha. Szerintem a piacon árulni nem annyira jó ötlet, azért könnyen megromolhat a hal. Esetleg úgy tudom elképzelni hogy a szomszéddal összebeszéltek hogy vesz tőled egy halat, és frissen odaviszed neki.

2023. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
másnap főzünk, sütünk, a többit berakjuk fagyóba.
2023. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A családban apa horgászik egyedül, néha anyával kimegyünk vele, bár nem sokszor. Illetve olyankor szoktam is neki segíteni.

Az viszont változó, hogy mi lesz a halak sorsa. Néha visszaengedi/engedjük őket, viszont nagy többségben hazahozzuk őket, olyan pedig ritkán, sőt, szinte sosem volt, hogy eleve úgy mentünk/ment ki, hogy ez a mai vacsora lesz. Eladni sosem szoktuk, rokonoknak néha viszünk belőle, de nem sokszor, mert nem szeretik annyira.

Amikor hazahozzuk őket, apa lepikkelyezi, anya pedig feldarabolja őket és felcímkézve, lezacskózva mennek a fagyasztóba. A nagyja karácsonykor kerül elő (szüleimnek halászlé formájában, nekem rántva), a többi év közben fogy el, apránként.

2023. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem viszek el halat. Sporthorgász vagyok, ezért visszaengedem őket. Nem is eszek halat.
2023. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmit mert életemben 2x ha voltam horgászni arra is csak rábeszéltek.

Mondjuk akkor pont megettük ,ami meg nem volt jó vagy túl apró volt a macskának kutyának adtuk oda vacsorának.


Másodjára meg csak a botot lógattuk potyára.

2023. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régebben természetes vízen horgásztam,mindent elvittem,amit szabadott.Ha épp úgy volt,rögtön megettük ebédre.Már csak egy mesterséges tóra járok,itt minden halat el kell vinni,nem szabad visszaengedni.Aznap megpucolom őket,és 90%-ban rögtön lefagyasztjuk őket.
2023. júl. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!