Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek jelentős része...

Az emberek jelentős része miért hiszi azt, hogy a dadogásról vagy a hadarásról egyik pillanatról a masikra le lehet szokni? Miért vegzálják a beszédhibásokat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor beszólnak, hogy "Gondold át, mit akarsz mondani." vagy "Lassan, tagoltan kell beszélni, és kész."

Én dadogós és hadarós vagyok. Emlékszem, általános suliban tanárom is volt, aki ordítozott velem, hogy beszéljek már érthetőbben, vagy hogy nyögjem már ki. Meg később munkahelyen is kaptam ilyesmiket. (Jelenlegi helyemen hálistennek nincs ilyen gond.)

Hogy gyerek- és tinédzserkorban avval piszkálodnak, hogy beszélj normálisan, még valamennyire érthető, akkor az embernek még nincs teljesen kifejlődve a gondolkodása és értelmezési készsége. De felnőtt emberek miért hiszik azt, hogy ez úgy működik, hogy bunkó stílusban ráparancsolnak valakire, hogy ne dadogjon vagy hadarjon, és akkor csak úgy elmúlik? Ez egy betegség, amit nehéz leküzdeni, gyógyítani. És sajnos nem mindenkinek sikerül.



2023. júl. 2. 10:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, mert én ilyesmit egész eddigi életem során csak egyszer tapasztaltam...


Szóval "az emberek jelentős része" téves...

2023. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
1: Te beszédhibás vagy?
2023. júl. 2. 10:36
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
2-es: hivatalosan nem, de hadarok. :)
2023. júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%
Viszont van a rokonságunkban két beszédhibás is, de egyiket se vegzálták emiatt...
2023. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez intelligencia-függő. Megfelelően jó környezetben, az intelligens emberek nem vegzálnak soha senkit!
2023. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
5-ossel ertek egyet.
2023. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
2: Ha ez, amit te tapasztaltál, általánosságban igy lenne, akkor senki nem probálna leszokni a dadogásról és a hadarásról, hiszen úgyis elfogadják. Neked szerencséd volt. De másokat egy rakás kellemetlenség ér.
2023. júl. 2. 10:58
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
Miért hinnék azt?
2023. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
8: Akkor miért parancsolják azt? Engem volt, hogy fenyegetett valaki, hogy pofánver, ha még egyszer dadogni merek.
2023. júl. 2. 11:16
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, én 19 éves koromig erősen beszédhibás voltam, pedig kisgyerekként jártam logopédiára. Aztán 19 évesen fogtam magam, elmentem felnőtt logopédushoz, és félig vele, félig magamtól, megtanultam kiejteni azokat a hangokat, amiket addig nem tudtam (főleg a sziszegőkkel voltak problémák, s, sz, stb.).

Néha most is összekeverek egy-egy hangot, de ha koncentrálok, amikor beszélek, akkor viszont nem.


A fiam is beszédhibás kissé, ő is sokszor hadar. Ilyenkor meg szoktam állítani, és mondom neki, hogy lassan, artikulálva beszéljen, és ez az évek során rögzült neki, így már ő is odafigyel, amikor beszél, és ha azon kapja magát, hogy megint hadar, akkor tudatosan lelassul. Ez így működik.


A dadogás valóban más dolog, az nem orvosolható ilyen egyszerűen, ahhoz szakember segítsége kell, sok esetben pszichológus és logopédus is (de nyilván ezt te is tudod).

2023. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!