Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek jelentős része...

Az emberek jelentős része miért hiszi azt, hogy a dadogásról vagy a hadarásról egyik pillanatról a masikra le lehet szokni? Miért vegzálják a beszédhibásokat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor beszólnak, hogy "Gondold át, mit akarsz mondani." vagy "Lassan, tagoltan kell beszélni, és kész."

Én dadogós és hadarós vagyok. Emlékszem, általános suliban tanárom is volt, aki ordítozott velem, hogy beszéljek már érthetőbben, vagy hogy nyögjem már ki. Meg később munkahelyen is kaptam ilyesmiket. (Jelenlegi helyemen hálistennek nincs ilyen gond.)

Hogy gyerek- és tinédzserkorban avval piszkálodnak, hogy beszélj normálisan, még valamennyire érthető, akkor az embernek még nincs teljesen kifejlődve a gondolkodása és értelmezési készsége. De felnőtt emberek miért hiszik azt, hogy ez úgy működik, hogy bunkó stílusban ráparancsolnak valakire, hogy ne dadogjon vagy hadarjon, és akkor csak úgy elmúlik? Ez egy betegség, amit nehéz leküzdeni, gyógyítani. És sajnos nem mindenkinek sikerül.



2023. júl. 2. 10:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Én is dadogtam sajnos, egy gyerekkori trauma miatt, leestem egy csűr tetejéről pár évesen. L, r betűket is kevertem, hordtak minden létező helyre, semmi sem használt, magamtól jöttem rá, hogy ha próbálom énekelve kimondani azt a szót, aminél dadognék, akkor ki sikerül normálisan is. Valamint, mindig éreztem melyiket nem fogom tudni kimondani, ezért kerestem helyette egy rokonértelműt, hála a szép magyar nyelvünknek, azért akadtak bőven, talán emiatt is lett ilyen a szókincsem. :) Kb 14 éves koromra azt vettem észre, hogy elnőttem, a gyors beszéd megmaradt, próbálok néha lassabban, de az agyam előbbre jár, fura nekem úgy beszélni, nagyon ritka már az, hogy beakad néha a nyelvem 1-1 szóba. Hála az Istennek, hogy elnőttem. Most 31 éves vagyok, remélem soha többé nem jön vissza a dadogás.
2023. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Hogy ne kanyarodjunk el a kérdésem témájától: Ezek az emberek miért hiszik azt, hogy csak úgy egyik pillanatról a másikra le lehet szokni? (Pláne úgy, hogy kiabálnak meg gúnyolódnak a beszédhibással.) Mégis mi ennek a magyarázata? Már azonfelül, hogy "Mert bunkó állatok." Hogy alakul ez ki?
2023. júl. 5. 08:50
 23/30 anonim ***** válasza:
Nekem egy haverom hadar. Az szokott csak zavarni, hogy olyan gyorsan beszél, hogy néha nem értem, és kellemetlen mindig visszakérdezni, hogy mit mondott. Biztos lehetne ezen segíteni, ha gyakorolná, hogy lassabban beszéljen, de sajnos nem foglalkozik vele. :o(
2023. júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

23-as, ez nem így megy.

A selypítés, raccsolás olyan, hogy van rá módszer, keserves munkával ki lehet kezelni. A hadarás és dadogás nem ilyen (bár van többféle eredetű), légzőgyakorlatokkal, relaxációval, meditációval próbálkoznak, olykor sikerrel, de az alanynak élete végéig tudatosan kell rá figyelni.

2023. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24: Nézd a futást, a gyorsabb tud lassabban futni, de a lassabb nem tud gyorsabban. Csak tudatosítani kell, hogy nyugi, ne hadarj, tagoltan és érthetően beszélj, idővel megszokja az ember.
2023. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25-ös, ezt hozzáértők régóta kutatják. Ez nem verselemzés, nem úgy megy, hogy valamit a fejedbe veszel, és úgy van.
2023. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
26: Rendben van, a pálya a tiéd. Sok sikert kívánok! :D
2023. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Voltam már phd dolgozat téma is...
2023. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Az emberek mindenért szekálnak.

Ha eláll a füled, ha túl magas vagy, túl alacsony, ha sápadt vagy, ha kövér vagy, ha sovány vagy, ha kopasz vagy, ha gülük a szemeid, ha nagy az orrod, ha hosszúkás a fejed, ha kerek a fejed, ha nem vagy egyenes, ha nem jársz szépen, ha vékony a hangod, ha vastag a hangod, ha túl kicsi alul vagy ha túl nagy, ha roma vagy, ha zsidó vagy, ha kocka vagy, ha meleg vagy, ha transz vagy, ha csúnya vagy stb…

És még millió más ok.

Megoldás? Ne menj emberek közé mert időveszteség és megutálod őket!!!

2023. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Vegyél inkább kutyát, jobban jársz!
2023. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!