Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek jelentős része...

Az emberek jelentős része miért hiszi azt, hogy a dadogásról vagy a hadarásról egyik pillanatról a masikra le lehet szokni? Miért vegzálják a beszédhibásokat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor beszólnak, hogy "Gondold át, mit akarsz mondani." vagy "Lassan, tagoltan kell beszélni, és kész."

Én dadogós és hadarós vagyok. Emlékszem, általános suliban tanárom is volt, aki ordítozott velem, hogy beszéljek már érthetőbben, vagy hogy nyögjem már ki. Meg később munkahelyen is kaptam ilyesmiket. (Jelenlegi helyemen hálistennek nincs ilyen gond.)

Hogy gyerek- és tinédzserkorban avval piszkálodnak, hogy beszélj normálisan, még valamennyire érthető, akkor az embernek még nincs teljesen kifejlődve a gondolkodása és értelmezési készsége. De felnőtt emberek miért hiszik azt, hogy ez úgy működik, hogy bunkó stílusban ráparancsolnak valakire, hogy ne dadogjon vagy hadarjon, és akkor csak úgy elmúlik? Ez egy betegség, amit nehéz leküzdeni, gyógyítani. És sajnos nem mindenkinek sikerül.



2023. júl. 2. 10:24
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%

"Engem volt, hogy fenyegetett valaki, hogy pofánver, ha még egyszer dadogni merek."


Ne hari, de milyen alacsony EQ-jú emberekkel vagy te körbevéve, kérdező?!

Ez valami gyár vagy gettó vagy mi?!


Verjen akkor pofán, te meg jelentsd fel őt könnyű testi sértésért!!

2023. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Engem volt, hogy fenyegetett valaki, hogy pofánver, ha még egyszer dadogni merek."


Te meg üsd akkor vissza vagy köpd le.


Az ilyeneknek sajnos nincs értelmük ahhoz, hogy másképp a tudtukra add, hogy nem kívánatos a viselkedésük.


Te nem tehetsz arról, hogy dadogsz, de ő viszont tehet arról, hogy bunkó.

2023. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
11: Ez több, mint 20 éve volt, tizenéves koromban, az iskolában, meg lakótelepi bandázáskor.
2023. júl. 2. 15:20
 14/30 A kérdező kommentje:
Ja, meg amúgy szakmunkásban a gyakorlati helyen volt egy oktatónő, aki azt mondta, hogy a legjobban annak örülne, ha soha nem beszélgetnék senkivel, mert idegesítő hallgatnia.
2023. júl. 2. 15:24
 15/30 anonim ***** válasza:
13-as: hát akkor meg mi a fenének foglalkozol 20 évvel ezelőtti sérelmekkel?!
2023. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
14-es: az olyan nem való oktatónak, akinek gyengék az idegei + EQ-ja is nulla.
2023. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Normális ember nem vegzál másokat.


Foglalkozz azokkal, akik nem vegzálnak.


Azokat meg felejtsd el, akik bántanak vagy bántottak téged, mert minden felemlegetéssel csak energiát/hatalmat adsz nekik!!

2023. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Xar környezetben kommunikálj akkor írásban: legyen nálad mindig egy letörölhető írótábla, azt akkor nem kell megszólalnod és idegesítened vele az idiótákat! :)
2023. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
15: Csak írtam egy példát, ami akkor történt. De néha manapság is összeakadok ilyenekkel.
2023. júl. 2. 15:51
 20/30 anonim ***** válasza:
19-es: kerüld ki őket!
2023. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!