Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor Kalapács Józsi berobban...

Amikor Kalapács Józsi berobbant valamennyi réteget érintett? Középosztályt, gazdagokat is?

Figyelt kérdés
Én még meg sem születtem, amikor már sikerei voltak, erre volnék kíváncsi.
2023. júl. 2. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kizárólag a rockereket érintette meg a tevékenysége. A Pokolgép együttesnek 1986-ban jelent meg az első nagylemeze, akkor vált ismerté. Akkor az öltözködésükkel és a szövegeikkel meg a zenéjükkel eléggé a perifériára szorult zenekar volt. Talán még nem is beszélhettünk sem gazdagokról sem középosztályról az akkori viszonyok között.
2023. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Meg az egyuttes nevet se hallotta a tobbseg, leszamitva a tv hiradot, hogy ki az a jozsi, azt meg vegkepp. De gondolom, vicces vagy. Zambo Jimmyt se szerette a tobbseg, csak latta a mediaban a vizcsapbol is folyni.
2023. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

1:

A 80-as évek végén nyugaton pont hogy olyan korszak volt, amikor a metal bekerült a mainstreambe. Csak itt akkor újdonság volt, hogy egy metal zenekar albumot adhatott ki (undergroundban voltak zenekarok előttük is), nyilván itthon rétegebb műfaj volt, viszont rockzenekarok közül jópár befutott a mainstreambe, lásd pl. Edda.


2:

Azért ez így túlzás. A 90-es években már ismertté váltak, Irigy Hónaljmirigy is parodizálta őket.

2023. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát nem lehetett olyan népszerű, mint amennyire én gondolom hogy mondjuk tehetős szülők gyereke hallgatta őket, takarítás, egyéb tevékenység közben.

Tudjátok mint a filmekben szokás :D

2023. júl. 2. 23:20
 5/5 anonim ***** válasza:
36%
A Pokolgép pont nem olyan zene, amit takarítás meg csecsemőetetés közben hallgatsz. Arra ott a Gangnam Style. ;-)
2023. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!