Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálom ezt?

Miért csinálom ezt?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, kisebb koromtól kezdve az a szokásom, mindig akad egy ,,kiszemelt'' másik csaj, akinek elképzelem magam. Tehát egyik héten mondjuk van egy barátnőm, legyen Niki, akkor azon a héten úgy viselkedem mint ő, azt eszem - iszom amit ő, sokkal jobban esik a kaja ha tudom hogy Niki is ezt eszi mint úgy általában, ha ő eljár teniszezni akkor én is akarok csak emiatt, teljesen az ő szerepébe öltöm magam. Ezt megunom, és találok új személyt akinek felveszem a vonásait, és persze tudom hogy én én vagyok - de valahogy kellemes eljátszani nekem a másik énjét. Ilyenkor sokszor nézem a social mediás képeiket, vagy hogy adott helyzetben mit reagálhatnak. Abszolút azt képzelem hogy én a másik ember vagyok. Már hajat is akartam festeni emiatt, csak tudtam hogy úgyis hamar megunok egy személyt és új alanyt találok a szerepjátékomhoz. Valaki volt már hasonlóan? Vagy ez miért történik?

2023. júl. 3. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Mert még nem vagy egyéniség.


Ajánlom az értékelemzés módszerét, hogy te határozd meg az értékeidet és azok szerint élj.


Így lesz saját, stabil személyiséged.

2023. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Érdekes hobbi az egyszer biztos xd

Nincs vele amúgy semmi baj, teged ez érdekel.

2023. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem is érzel késztetést arra hogy önmagad legyél?

Vagy nem direkt csinálod, csak észre veszed magadon?


Amúgy nyilván szakértő semmiképp nem vagyok, de gondolom azért csinálod mert egyszerűbb másokat utánozni mint saját magad lenni. Talán félsz attól hogyha saját magad vagy, nem fogadnak el annyira?


Volt egy osztálytársam középsuliban aki hasonló volt kicsit, de ő hosszú távon utánzott mindig egy-egy embert, ő egyértelműen azért csinálta szerintem mert nem lett volna képes elviselni ha nem fogadják el, ezért ugyanazt csinálta mint a többiek, a véleménye is mindig direkt a többség véleményéhez hasonló volt, semmi szélsőség, semmi saját gondolat.


Hogy hogyan tudsz jobban magad lenni és nem hagyni hogy mások határozzanak meg, nem tudom, de tedd fel többször magadnak a kérdést hogy mit akarsz te, próbálj találni dolgokat amik téged érdekelnek, téged foglalkoztatnak, és nem mások miatt csinálod.

2023. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
23%

Skizoid hajlamokra is utalhat, nem biztos, hogy jó vége lesz, hosszabb távon.

Hiába próbálnak majd engem hülyézni egyesek, van tapasztalatom a témában (nem saját rokoni ágon).

2023. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Keress feltárást speciális trénert , nem klinikait mert fogalmuk sincs csak évekig jársz a semmiert . Meg nem drága sztármentort mert az a másik véglet . Feldmár András pl jó .
2023. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én másik fiú akarok lenni, de nem úgy hogy utánzom őt csak beleképzelem magam, hogy de jó lenne ha ő lennék és az ő életét élhetném
2023. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!