Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
Van egy személy az életemben, akivel ha egy társaságba kerülök, akkor folyton megszégyenít. Ösztönösen megtalálja a gyenge pontjaimat és oda szúr. Ennek a hátterében egyértelműen az irigység áll mert én többre vittem mint ő, de én ezt sosem éreztettem vele. Nem szeretem az ilyen játszmákat de mit tudok tenni hogy megvédjem magam vele szemben. Azt nem tudom elkerülni hogy ne találkozzunk.

2023. júl. 7. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem foglalkozol vele?
2023. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudod elkerülni?

Én is volt hogy hasonló dolog miatt váltottam munkahelyet. Legjobb dolog egy ilyen embertől megszabadulni. A fene sem "harcolna" vele. Még rokonnal sem kötelező tartani a kapcsolatot. Toxikus embereket ignorálni kell amennyire csak lehet.

2023. júl. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, először próbáld meg kettesben normálisan.

Ha nem hat, akkor a társaság előtt, amikor beszól, akkor egyértelműen, határozottan (de ne trágárul és ne kiabálva) szólj rá, hogy elég volt a viselkedéséből.

2023. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utolsó ezen már régen túl vagyunk. Azóta csak rosszabb. ( Nem lehet elkerülni az illetőt)
2023. júl. 7. 10:37
 5/13 anonim ***** válasza:
És abban a társaságban mindenki olyan, mint ő? Senki se szól rá, hogy már sok, amit tesz?
2023. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A többi ember rendes. De nem akarnak állást foglalni mert vele is meg velem is jóban vannak.
2023. júl. 7. 10:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Tudnál mondani egy konkrét példát?
2023. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez szociális intelligencia kérdés inkább, - csak a társaságon múlik a végkifejlet, mert bármilyen stratégiát kidolgozhatsz, alkalmazhatsz, ha a társaság többi tagja a stratégiádat semmilyen szinten nem támogatja.

Például eljátszhatod, hogy nem foglalkozol vele, de ha a társaság vevő a mondandójára, akkor semmit nem ér a stratégia. De bármit is (nem) teszel, semmit nem ér, ha buták a társaság tagjai ahhoz, hogy felfogják, mi, miért (nem) történik, - és ezzel a közönnyel, butasággal támogatják azt, aki kellemetlenkedik.

2023. júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Arra továbbra sem válaszoltál hogy miért nem tudod elkerülni?

Igen vannak macerás élethelyzetek, sokan szenvednek benne évtizedekig, csak nekik ne kelljen változtatni. Van aki nem akar iskolát/munkahelyet váltani, mert az munkás dolog, hanem inkább napi szinten tűri hogy megalázzák, lelkileg belerúgjanak stb, és akkor csodálkozunk hogy mennyi rákos betegség alakul ki csak a stressz miatt.

Az a baj hogy a másik ember gondolatait, cselekedeteit te sosem fogod tudni befolyásolni, kontrollálni. Ráhatásod nem nagyon van, főleg ha már próbáltad vele megbeszélni a problémát.

Csak a saját cselekedeteidet döntheted el. Erre mondják hogy segíts magadon Isten is megsegít.

2023. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Próbáld visszájára fordítani a szövegeléseit. Amikor mond valamit, akkor annyit mondj, hogy.

"Köszönöm a hasznos véleményedet, megint sikerült bemutatkoznod, hogy ki is vagy valójában:)".

Vagy:

"Köszönöm a bókot."

Vagy:

"Lám, ismételten nem bírta megállni X, hogy ne mondjon egy hasznos véleményt. Nem lepett meg, X. Gratulálok.".


Tehát egyfajta pikír megjegyzéssel visszalehet "lőni".

2023. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!