Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
Van egy személy az életemben, akivel ha egy társaságba kerülök, akkor folyton megszégyenít. Ösztönösen megtalálja a gyenge pontjaimat és oda szúr. Ennek a hátterében egyértelműen az irigység áll mert én többre vittem mint ő, de én ezt sosem éreztettem vele. Nem szeretem az ilyen játszmákat de mit tudok tenni hogy megvédjem magam vele szemben. Azt nem tudom elkerülni hogy ne találkozzunk.

2023. júl. 7. 10:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem szeretnék változtatni mert ha ezt az embert nem vesszük figyelembe akkor én nagyon jól érzem magam az adott közegben csak akkor nem ha ő ott van. Tehát azért mert ő ilyen bunkó barom azért én adjak fel egy dolgot mert ő ilyen? Másrészt meg ha ezt meg is tenném mi a garancia hogy máskor az életben nem fogok ilyen emberrel találkozni? Akkor is majd én hátráljak meg? Biztos lehet tenni valamit mert van egy haverom aki az ilyen embereket úgy letudja dominálni hogy fülüket farkukat behúzzák ha megpróbálják betámadni őt.
2023. júl. 7. 14:02
 12/13 anonim ***** válasza:
32%

Tartasz tőle és ezt ő maximálisan érzi a viselkedésedből.

Ha fejbe verné valaki úgy, hogy behorpadna, azonnal tudná a helyét az illető, de az embere nem ebben a társaságban van.

2023. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a megoldás az ha minden lehető alkalommal teljesen őszintén pozitív dolgokat mondanál róla úgy hogy más is hallja.


Egyrészt szerintem erre van szüksége, hogy ő is ugyanolyan jónak érezze magát, és akkor nem akar majd lehúzni mert nem lesz miért.


Másrészt ha ez nem is találna így be, a társaságban szörnyen gáznak fog tűnni ha folytatja, hiszen te csak jót mondasz róla, ő meg rólad csak rosszat.


Harmadrészt ez egy szeretetből kiinduló megoldása a helyzetnek, nem a harc folytatása.

2023. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!