Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Furcsa és nem normális dolog...

Furcsa és nem normális dolog ha temetésen állandóan rám jön a röhögés, főleg amikor látom a hozzátartózókat őrjöngve sírni?

Figyelt kérdés

Majdnem egy hónapja voltunk temetésen, az anyám unokatestvére hunyt el tüdőrákban.

Nem szeretek temetésre járni, sőt utálok, mert erőltetve komolynak kell lenni és a legnagyobb gondom hogy rám jön a röhögés, amikor a hozzátartozók elkezdenek ráborulni a koporsóra, meg simogatják az elhunytat visítva, hát olyankor nem bírom már magamba tartani és felröhögtem.

Mindenki rám nézet, de sokan azt gondolták a komor mámorban hogy csak elcsuklott a torkom a bánattól.

Anyám a fülembe súgta, hogy "lányom, úgy mindjárt pofon b...lak itt mindenki előtt, ha nem tudod magad leállítani!"

Olyankor kicsit visszafogom magam, de volt hogy kiszaladtam kiröhögni magam, de már szégyelltem visszamenni...

Volt pár ilyen megnyilvánulásom a temetéseken. Szüleimnek már mondták ha nem-e vagyok retardált vagy pszichikai beteg, csak szégyenkeznek miattam, de ők a hibásak mert mindig köteleznek hogy mennem kell a temetésre, mert a rokonok megsértődnek ha nem megyek, na de ha el fog a röhögés, akkor az nem nagyobb szégyen??

Ez már a gimiben kezdődött. A suliban egy fiú meghalt szívelégtelenségben a másik osztályból és sajnálta mindenki velem együtt, viszont a temetésén röhögtem...

Ott behívta a szüleimet az osztályfőnököm, de csak szóbeli megrovásban részesítettek.

Tudom hogy beteges dolog, de nem tehetek róla.

Már próbáltam koncentrálni kegyetlen dolgokra, de nem sikerült.

Talán még elviselném röhögés nélkül, ha a hozzátartozók nem adnának ki hisztérikus megnyilvánulásokat, azt nem bírom ki röhögés nélkül, olyan mint egy vígjáték.

Másnak is van ilyen reakciója temetésen??


2023. júl. 8. 17:28
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Volt, olyan 16-17 éves koromig én is elég idióta voltam. Mondjuk hozzáteszem, olyanok temetésén volt, akik nem jelentettek semmit nekem. Ha olyasvalaki hal meg, akit szerettél, az nem mókás.
2023. júl. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

pszichopátia (Várj a sorodra és egyszer majd elmúlik magától a dolog.)


és nem tettelek boldoggá, a kérdés kifejtését el sem olvastam.

2023. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Olvastam erről régen, ennek meg van a pszichológiai háttere. Valami olyasmi, hogy nem tudod kezelni az érzéseidet vagy a zavarodat és valahogy ez a röhögésben nyilvánul meg. Hasonló volt nekem is régen, amikor kellemetlen dolgokat kellett megbeszélnem emberekkel, pl. szakítani valakivel. Baromi kínos, hogy dobok valakit és akkor végigröhögöm az egészet. Pedig egyáltalán nem tartotom viccesnek a szituációt, de zavarban vagyok és valahogy rámjön a röhögés... rohadt ciki.
2023. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Én is volt, hogy nevetést tartottam vissza. Nem annyira közeli rokon volt, a kántor pedig eléggé hamis és kínzott a kínossága mind a szövegnek, mind a hangszíne, egész hanglejtése olyan volt, hogy azzal vallatni lehetett volna. Ott álltam, 3-4 percig és néztem "búsan" lefelé és végig győzködtem magam, hogy ne nevessek, már fejben számoltam és mindent is csináltam, hogy nagy nehezen megálljam.
2023. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Egy temetésen csak az idióták röhögnek!!

Ennyi.

2023. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Jól írja a 3-as, sokan nem tudják levezetni a feszültségét és azért nevetgelnek. Nem tudom hány eves vagy, de tizenevesen ugyanígy voltam, nem tudtam elmondani egy komoly dolgot röhögés nélkül, plusz mikor vizsgaztam valamiből, akkor is csak vigyorogtam, olyan lehettem, mint egy tébolyult.

Kinottem belőle.

2023. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
én kellemetlenül érzem magam a síró emberek között, de nevetés nem jön rám abban a helyzetbe, nyilván köze van ennek a gyerekkorodhoz, hogy nem tanultad meg kezelni az ilyen érzéseket, vagy lecsesztek hogy ha sírtál, ezért nősz fel úgy hogy nemtudsz sírni vagy gáznak érzed.. sajnálatos
2023. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!